@NightRock: zależy co chcesz z nim dalej robić.

Standardowo do użytku okołowebowego i domowego się używa mp4 z kodekiem h264 (i aac do audio). Musisz tylko dobrać bitrate - gdzieś pomiędzy 5-20mbps pewnie znajdziesz sweet spot.
  • Odpowiedz
Witam Szukam osoby oczywiscie odplatnie ktora jest wstanie wykonac dla mnie (wg mnie prosty, ale musi byc profesjonalny, poniewaz bedzie przeznaczony do produkcji) rysunek techniczny ewentualnie model3d kawalka deski o nieregularnym ksztalcie o wymiarach ok 25x30x1.5 cm. Rzut od gory i rzut boczny. Bardzo zachecam do wspolpracy. Zdjecie deski podgladowe, aczkolwiek orginal w bardzo zblizonym ksztalcie. Pozdrawiam. #programista15k #programowanie #modelowanie3d #rysujzwykopem #architektura
F.....o - Witam Szukam osoby oczywiscie odplatnie ktora jest wstanie wykonac dla mnie...

źródło: comment_1626326450daB6e9JpuOJkPnENrRyg6x.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przemo93c: Dzieki za pomoc, aczkolwiek wydaje mi sie ze to zbyt zaawansowana technologia na moje potrzeby. W moim projekcie jest miejsce na blad pomiarowy, a sam projekt nie jest przeznaczony do wydruku tylko do stolarni, ale dziekuje. Jak nie bedzie wyjscia to skorzystam.
  • Odpowiedz
No hej trzy-de świry
Kolejna krótka animacja w Houdini, tym razem wziąłem na warsztat cząsteczki.
Teren pustyni również zrobiony w houdini, okazało sie ze są dobre narzędzia do ich tworzenia bez pluginów.
Compositing w Nuke, pierwszy raz w sumie, będę się powoli przestawiać z Ae bo jednak o wiele lepiej sie w tym pracuje.

#grafika3d #houdini #tworczoscwlasna #grafika #grafikakomputerowa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Ja w 3D to tak z 4 lata juz, w czym ze 3 profesjonalnie. Dopiero od zeszłego roku zacząłem iść bardziej w symulacje bo to mnie bardziej interesuje. Nawet nie tyle same symulacje co proceduralność (nie wiem czy to słowo istnieje w polskim jezyku xD)
Na początku to nawet i zbrush sie u mnie przewinął, ale ja nie mam głowy do postaci, zapominam łatwo twarze nowo poznanych osób, więc
  • Odpowiedz
#adobe #ilustrator #grafika

Mirki, ktoś tu ogarnia Ilustratora od Adobe? Nie pracuję w tym systemie na co dzień, a muszę zmienić rozmiar całej grafiki. Problem polega na tym, że to jest tzw. seamless i muszę proporcjonalnie zwiększyć szerokość/wysokość do druku i nie wiem jak to zrobić, aby nie popsuć grafiki :-( W Corelu to nie problem, a tutaj utknąłem i nie mogę ogarnąć.

Chodzi o to,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo halo, są tu może mirki co zajmują się foto + video? W zwiazku ze z rozowym pchamy sie w obrączki, chcemy upamietnic ten dzien ( ͡º ͜ʖ͡º) zależy mi na 2 filmach, jednym cos ala teledysku 3-4 min, drugi ok 40 minut z przygotowan, slubu i wesela. Wszelkie bajery, drony, gopro mile widziane. Dodatkowo chcialbym usluge foto, czyli zdjecia z kosciola, wesela, sesji slubnej. Fajnie jakby
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy bo mam zyciowe pytanko, chce zmienic branżę w jakiej pracuje, obecnie jestem można powiedzieć mechanikiem od maszyn w zakladzie produkcyjnym, robota nie jest zła, ani ciężka jak sie ma jakąś smykałkę do takich rzeczy, ogolnie babki sobie robia na produkcji a ja im czasem przegladam maszyne czy wszystko git czy jak juz sie r------e to naprawiam, ale no narobić sie nie narobię, zdecydowanie. Minusem roboty jest niestety troche slaba kasa, i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gdzie grafik j---e za grosze a co chwile musi jakies poprawki od klientów robic i inne niestworzone rzeczy, az tak zle to moze wygladac?


@Francesco123: Praca z klientem zawsze jest nieprzewidywalna. NIe twierdze ze akurat tak bedzie ale choc zupelnie inna branza to uwierz na slowo. Klient "placi i wymaga" (pomimo ze czasem sam nie wie czego chce wymagac) a jak firma nie chce stracic klienta to "obrywa sie" temu
  • Odpowiedz
@gorzki99: dobrze ułożony wywiad z klientem ogranicza ilość tych sytuacji w ciągu roku do minimum, ogromnego minimum - ale to tez kwestia doświadczenia w operowaniu trendami dopasowanymi do wymagań klienta. Działa to też w drugą stronę, klient powinien zdawać sobie sprawę, że w pewnym momencie za swoje fanaberie dopłaci do projektu XX%. Jednak końcówka tej drogi i wyporności wykonawcy/pracownika na końcu jest różna. Branża, jak branża - z niskim progiem
  • Odpowiedz
Ktoś wie czym jest spowodowany taki dziwny efekt na ekranie laptopa w grach?
To chodzi o jakieś odświeżanie, klatki, herce czy jakieś inne ustawienia karty graficznej?
Bez ruszania myszką wszystko wygląda ładnie. Przy nawet delikatnym ruchu wszystko nabiera jakby większego kontrastu i wyostrzenia. Krawędzie ciemnieją i wszystko jest jakieś takie przekontrastowane.
Niezależnie czy to leciwy skyrim czy civ6
Na podłączonym przez HDMI telewizorze efekt nie występuje.
Nie wiem czy uda się zobaczyć to na filmie. Nagrywałem telefonem
mi-siek - Ktoś wie czym jest spowodowany taki dziwny efekt na ekranie laptopa w grach...

źródło: comment_162616924455nhR4kVtII3fmh0775hyf.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dirge91: @roberthaubica: Rzeczywiście chodziło o Over Drive.
Nie posiadałem widgeta Acer Display, ale miałem tę opcję w Predator Sense.
Co prawda była już wyłączona. W internecie znalazłem informacje dotyczącą mojego Tritona 500, że należy włączyć i wyłączyć.
Mi nie pomogło, ale o dziwo pomogło włączenie tej opcji :)
Ghosting zniknął
Dla przyszłych
mi-siek - @Dirge91: @roberthaubica: Rzeczywiście chodziło o Over Drive.
Nie posiadał...

źródło: comment_1626171061hK6VlxcfsnHldKnHkrsoQL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz