via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#grafika #logo szukam filmu w którym występował jakiś amerykański lub kanadyjski guru od projektowania logo i pokazywał ksiazki z których czerpie inspiracje. Były to jakieś opasłe albumy, gdzie z.podstawowymi kształtami geometrycznymi. Facet był raczej w podeszłym wieku i chyba miał brodę. Placę złotem!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Majstry, eksport do .webp przy użyciu plugina oficjalnie rekomendowanego przez Google dla Photoshopa - slowest daje najlepszą kompresje, wydaje mi sie że chyba bez ujmy dla jakości a obcina kolejne ok 15-20% rozmiaru względem default. Korzystacie?

Slowest nie wiem czy czasem nie oznacza bardziej dosłownie czas przetworzenia przy generowaniu pliku i odwrotnie też - przy otwieraniu, podobno to jest druga strona tych mniejszych rozmiarów.

Kurde jestem zmuszony przez Photoshop przetwarzać a od
Saeglopur - Majstry, eksport do .webp przy użyciu plugina oficjalnie rekomendowanego ...

źródło: comment_1626611219HKRDSIW29zHC9fBL5Twiyy.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@getin: Bo padne - dopiero zauważyłem że sam Wordpress u siebie nie obsługuje jeszcze webp, na maks wszędzie wciskają całe pluginy do wręcz kompresji na serwerze. Wolałbym tworzyć od razu webp sam, pytanie jednak czy faktycznie może lepiej pluginem. Korzystałeś z czegoś? Czy może sie nie śpieszyć z tym póki sam WP nie wspiera?

Póki co użyje https://wordpress.org/plugins/allow-webp-image/
  • Odpowiedz
Pora na nowego lapka. Zerkam w stronę metalowych konstrukcji. Rozmiar w okolicach 15". Lekki, możliwie wydajny przy otwarciu wielu kart i kilku programów. Z przyzwoitym ekranem, który co jakiś czas pozwoli popracować nad prostymi grafikami poza domem (ale spoko, wiem, że cudów nie będzie, do konkretniejszych tematów mam Eizo).

Co do wydajności – teraz mam i5-7300HQ, 8 GB RAM + GeForce 1030 i jest wystarczająco, ale chcę coś bardziej mobilnego i lepiej
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie Mirki i Mirabelki,

Chciałabym powiesić 5 plakatów z motywem #mtg ale brakuje mi trochę zdolności graficznych żeby przygotować je do druku. Po środku każdego plakatu miałaby być znak innego podstawowego landu - np kropla dla Island.

Może ktoś z #grafika chciałby się podjąć takiego zlecenia?
Oczywiście oferuję w zamian cebuliony, nie portfolio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
poborca_podatkowy - Drogie Mirki i Mirabelki,

Chciałabym powiesić 5 plakatów z mot...

źródło: comment_16265553753I29oDotayNCj66qvMZ9VS.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
Czy jakiś ekspert mógłby mi pomóc? Bo zaraz stracę resztę włosów która mi została.
Potrzebuję teksturę szkła z przezroczystością i odbiciami jak np na załączonym obrazku, którą będę mógł nałożyć na obiekt.
Ma ktoś pomysł jak to wyrenderować i wyedytować?

#blender #3d #grafika #pytaniedoeksperta
bamsebjorn - Hej,
Czy jakiś ekspert mógłby mi pomóc? Bo zaraz stracę resztę włosów k...

źródło: comment_1626550129IBGr89KS122B7bSuxqRdf4.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bamsebjorn: robisz sobie materiał z glass bsdf, albo principled bsdf, a potem jeżeli koniecznie potrzebujesz zrobić z tego tekstury to wypiekasz Combined. Tylko przy wypiekaniu czegoś takiego musisz użyć sporo sampli i odszumić. Odszumianie najprościej będzie zrobić w kompozytorze
  • Odpowiedz
Podczas dzisiejszej sesji widziałem ze Hamilton ma nowe malowanie kasku, jednak nie mogłem nigdzie znaleźć zdjęć z bliska. Jakiś czas temu wleciały na główną reddita i muszę przyznać ze dawno nie widziałem takiego bałaganu, kompletnie mi się nie podoba. Na kasku symbol recyklingu, misja 44, hammer time, taśma ostrzegawcza i stylistyka jak z alien invaders.
#f1 #grafika
Gentleman_Adrian - Podczas dzisiejszej sesji widziałem ze Hamilton ma nowe malowanie ...

źródło: comment_1626465106olJogPN32Cw4HaKuHhFOAz.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DobrzeNaoliwioneLozysko: Mam cały czas otwarta furtkę do tego studia w którym pracowałem, moj byly szef otworzył oddział w mieście pomaga mu jego brat ktory jest programista, mogłoby sie wpisać w cv tylko podciągnąłbym umiejetności przez pare msc a w miedzyczasie wiadomo ze sie kształcić można :) programistyka jestem zainteresowany również ale to na drugi plan poki co
  • Odpowiedz
@teefthz: generalnie rynek potrzebuje specjalistów. Jak jesteś w czymś dobry lub zajebiście dobry, to też zarobisz i (względnie) bez problemu znajdziesz pracę. Warto mieć wiedzę ogólną, bo to się zawsze przydaje, ale skupić się trzeba na jednej spcejalistacji i starać się być przekotem.

I tak np taki DTP też jest spoko, znam ludzi, którzy zarabiają fajne pieniądze siedząc tylko w tym. Tylko taka praca najlepiej opłaca się pracując w agencjach,
  • Odpowiedz
Mirasy, potrzebuję laptopa to edycji zdjęć/grafiki i n---------a w gierki (cs:go, GTA V) jednocześnie.
1 Tb raczej i pytanie o ram, opłaca się 16, czy lecieć 32?
Dodtane taki zestaw do 6k?

#technologia #komputery #laptopy #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #fotografia #grafika #grafikakomputerowa #gry
depcioo - Mirasy, potrzebuję laptopa to edycji zdjęć/grafiki i n---------a w gierki (...

źródło: comment_1626369713KfAKrNphgmfsQWofR5wInv.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach