Czy jest tu jakiś mistrz #photoshop albo #grafika #grafikakomputerowa?
Mam wzór bezszwowy, kwadracik o wymiarach np 15x15 cm. Bezszwowy czyli jak go powielę i złączę dowolną krawędzią to stworzy większy obraz.
Chciałbym najłatwiejszym sposobem zrobić tak, że tworzę nowy dokument np 50x50cm i zapełniam go tym wzorkiem, jednak zachowując jego proporcje, nie zmieniając rozmiaru motywu. W domyśle więc wzorek powinien się powielić i właśnie łączyć
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kajtom: Dzięki za pomysł. Niestety jak dodaję na warstwie zdefiniowany wzorek to wypełnia cały dokument swoim rozmiarem. Wzorek jest kwadratem o boku 22 cm. Otwieram dokument, daję mu rozmiar 56 cm bo taki potrzebuję i wzorek powiększa się do nowego obszaru czyli ponad dwukrotnie.
Jakiś pomysł?
  • Odpowiedz
Kot przecinający nożem węża był w Starożytnym Egipcie symbolem triumfu dobra nad złem. Owy kot był wiązany z kocimi bogami jak Bastet, Tefnut i Mahes. Natomiast wąż z demonem Apopisem.
Owe przedstawienie stało się bardzo popularne od drugiej połowy okresu Nowego Państwa i było często umieszczane w grobowcach oraz na kartach Księgi Wychodzenia za Dnia.
Fresk pochodzi z grobu Sennedżem'a (TT 1) w Deir el-Medina w Tebach Zachodnich i jest ilustracją do
HeruMerenbast - Kot przecinający nożem węża był w Starożytnym Egipcie symbolem triumf...

źródło: comment_1628504305mZqx13tqf6fFJNbbOO2Y8Z.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja rok temu brałem do obróbki fotek NECa MultiSync EA245WMi-2-CT ColorTuned. Wtedy lekko ponad 2k.
Ogółem rzecz biorąc jestem zadowolony ;)
  • Odpowiedz
@lionkiel: Zależy w jakim programie będzie otwierać druga osoba jeżeli w Blenderze to w sumie możesz wysłać plik źródłowy, a jak w innym programie to zwyczajnie zaimportować plik
  • Odpowiedz
Pytanie, może ktoś się orientuje. Czy brał ktoś zamiast kupowania stacji roboczej przez pracodawcy bezzwrotnego dofinansowania do stacji? Jeśli tak to jak to wyglądało i ile braliście (50%? 60%?). No i czy nie ma kruczków żeby mi później w razie zwolnienia nie powiedzieli 'to pan zwróci tego rtx3090' ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aktualnie nie mam żadnego monitora/klawiatury/myszki/jednostki od pracodawcy. Goły i wesoły od ponad roku (odkąd się pandemia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thanos: to jest chyba kwestia indywidualnej umowy z pracodawcą, to zwykle wygląda tak że sprzęt kupuje pracodawca na siebie, a nadwyżkę Ci potrąca z wypłaty np w ratach, a kwestia przejścia własności na Ciebie, to już kwestia zapisu w umowie.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sojerr a to Pan nie chciał tej taryfy za 139 tylko za 39? No zobaczy pan takie logo podobne... no niestety, nie można odstąpić od umowy podpisanej w punkcie (smutna mina sprzedawcy)
  • Odpowiedz
Affinity ogłasza właśnie że przechodzi z 1.9x do 1.10 co jest wielkim skokiem bo 1.8 do teraz to 2-3 lata (?) Niby największy skok wydajnościowy a ja się pytam - tzoooo!? Przecież to właśnie stabilnością i szybkością bije wszystko co od Adobe cały czas! No i interfejs znacznie przyjaźniejszy, bez ciężaru 20-30 letniej spuścizmy wsparcia wstecznego aplikacji od Adobe.

Polecam Affinity w opór, wypowiadam się z perspektywy Windowsa gdzie pracuje perfekcyjnie a
Entroop - Affinity ogłasza właśnie że przechodzi z 1.9x do 1.10 co jest wielkim skoki...

źródło: comment_162836259240I4PWQE4MvdT1sUyayVrM.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bartholomew: to jest spoko i w PS powinien być standard, ale mi bardziej chodzi o takie coś że tworzę sobie grupę obiektów, robię z niej smart object, i przekształcam je w różny sposób w głównym dokumencie, a potem jak coś chcę zmienić, to robię zmianę tylko w jednym z nich i wszystkie się aktualizują. Coś jak komponenty, tylko komponenty zwykle się gdzieś zapisują globalnie a to może być wada.

Jeśli
  • Odpowiedz
@Kien: Jest na to już patent.

@Entroop: Ręcyma i nogami się pod tym podpisuje. Wychowałem się na Adobe, ale za wiele razy mnie ta miłosć zdradziła ._. Jeszcze nie miałem jedynie okazji przetestować ichnej wersji InDesigna przy składaniu czegoś cięższego, ale gorszej wydajności od opasłego InDesigna raczej nie ma co się spodziewać.
  • Odpowiedz