Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko108
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MrPrado30

MrPrado30

Dołączył 8 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4050
  • Znaleziska 146
  • Mikroblog 3904
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 17
Yolooo
Yolooo
Yolooo
14.06.2026, 20:29:29
  • 1
#gothic dobrze mi się wydaje, że przy Królowej Pełzaczy nie było jaj do zebrania?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 14.06.2026, 20:38:39 via Android
  • 1
@Yolooo: Obok nie, tylko z jej truchła było jedno dla Kaloma.
  • Odpowiedz
THOgrim
THOgrim
13.06.2026, 16:02:43
  • 1
Imo ta gra byłaby lepsza gdyby nie fandom gothica, która aż tak parł w to żeby nie było żądnych zmian. W tej grze dosłownie nic praktycznie nie zmienili względem oryginału więc trochę średnio #gothic
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 14.06.2026, 07:06:47 via Android
  • 0
@THOgrim: To nie jest problem fanów Gothica tylko niekompetencji twórców. Pierwotnie ta gra miała wyjść w 2024 roku a twórcy sami zapowiadali, że rozbudują dalsze rozdziały o nowe zadania poboczne, pokazywali na trailerach np. walki z potworami na arenie w SO czy wielu nowych NPC przed starą kopalnią. Finalnie historia zatoczyła koło i pomimo przesuwania w nieskończoność premiery dostaliśmy tak samo niedokończoną produkcję jak oryginał bo nie potrafili tego wszystkiego
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
14.06.2026, 00:56:05
  • 0
Dziś się dowiedziałem że śniący w alfie wyglądał jak jakiś mackowy potwór coś jak cthulu albo nzoth a nie jak wielki pełzacz z oryginału
#gothic
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 14.06.2026, 06:57:14 via Android
  • 1
@Uuroboros: Ano, miał wtedy siedzieć na takiej wielkiej ręce szkieleta. Ale był jeszcze wcześniejszy koncept jako taka gruba bryła, coś w stylu królowej pełzaczy.
MrPrado30 - @Uuroboros: Ano, miał wtedy siedzieć na takiej wielkiej ręce szkieleta. A...

źródło: 22339

Pobierz
  • Odpowiedz
Tedmajer2
Tedmajer2
09.06.2026, 22:04:11
  • 0
I co w pozniejszych rozdzialach rzeczywiscie jest wiecej nowych misji pobocznych? Bo naraziencaly czas w 1 rozdziale siedze i narazie to spotkalem jana błachowicza xd i w obozie bractwa typa conuczyl wspinaczki. #gothic #gothicremake #ps5 #ps5pro #pcmasterrace #gry
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 10.06.2026, 07:40:15 via Android
  • 2
@Tedmajer2: Nie ma żadnych, oszukali.
Jedyna nowa zawartość poboczna to 2-3 mało ambitne misje w każdym z obozów które są od razu dostępne + misja ze zdobyciem ścierwojada do ujeżdzania.
Z głównych misji to zalana kopalnia przy placu wymian, misja do awansu w gildii, dwie szybkie misje w mieście orków i rozwinięty wątek śmierci magów ognia i Gomeza. W sumie to tyle z nowości. Wszystko pozostałe jest takie same albo
  • Odpowiedz
MrPrado30
MrPrado30 10.06.2026, 13:55:39 via Android
  • 0
@Larsberg: przeszedłem w 25 godzin ale dałbym radę szybciej gdybym ogarnął, że źle przetłumaczyli zadanie ze ścierwojadem wierzchowcem bo nazwa rośliny którą typ kazał zebrać jest zupełnie inna niż ta w dialogu i go ogarnąłem w połowie 3 rozdziału.
  • Odpowiedz
rzepa_malino_a
rzepa_malino_a
09.06.2026, 07:30:10
  • 28
Może mało kto zwrócił na to uwage ale Alkime trzeba ladnie ucalowac w rączkę bo wydali gre AAAA w 2026 i wcale nie ma tam Woke, ba, powiem wiecej, poszli nawet o krok wstecz i Cavalorn jest biały !
#gothicremake #gothic
rzepamalinoa - Może mało kto zwrócił na to uwage ale Alkime trzeba ladnie ucalowac w ...

źródło: tenor

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 09.06.2026, 15:32:21 via Android
  • 1
@rzepa_malino_a: woke miało być ale całe szczęście ludzie słusznie zaczęli krytykować, (w tym ja) że baby wyglądają jak orki i na szczęście naprawili.
  • Odpowiedz
MrPrado30
MrPrado30 10.06.2026, 08:42:18 via Wykop
  • 1
@rzepa_malino_a: https://www.neogaf.com/threads/gothic-1-remake-goes-woke.1690588/
https://www.youtube.com/watch?v=DCsiO2zgses
https://ixbt.games/en/news/2025/11/24/bunt-fanatov-gotiki-iz-za-udaleniia-seksualnyx-obrazov-zenshhin-srabotal-poiavilas-pervaia-reakciia-komandy-remeika-gothic.html
https://bigbaddice.pl/gothic-remake-wyglad-bohaterek-cenzura
MrPrado30 - @rzepamalinoa: https://www.neogaf.com/threads/gothic-1-remake-goes-woke.1...

źródło: i7e8ot

Pobierz
  • Odpowiedz
DavyX
DavyX
08.06.2026, 17:11:53
  • 0
#gothic
Wydaje mi sie czy oboz na bagnie w remake zostal potraktowany po macoszemu, tak jak w oryginale?
Sa tam w ogole jakies nowe questy?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 08.06.2026, 21:35:07 via Android
  • 0
@DavyX: Jest po dołączeniu, jak umiera yberion dostajesz zadanie od Angara by rozrzucić jego prochy na bagnie, albo na cmentarzysku orków. Dodatkowo przed wejściem do cmentarzyska jest wtedy mały obozik Cor Kaloma z jednym zadaniem by pomóc uciec trzem nowicjuszom na których Kalok chce eksperymentować. Do tego jak już pisali, nowicjusz uczący wspinaczki. Po za tym nic innego nie ma, guru się nie da zostać.
  • Odpowiedz
maciorqa
maciorqa
05.06.2026, 15:30:17
  • 6
Zasrane THQ, jak nie potrafili ogarnąć pre-loadu na Steamie to mogli chociaż przesunąć premierę na 16:00. Zaczęłoby się już ściągać i około 18:00 można byłoby już grać a tak zacznę pewnie około 21:00 :s

#gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 05.06.2026, 15:41:50 via Wykop
  • 21
@maciorqa: Gra jest jeszcze w fazie tworzenia, ostatni build 5 minut temu wszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MrPrado30 - @maciorqa: Gra jest jeszcze w fazie tworzenia, ostatni build 5 minut temu...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-05 174049

Pobierz
  • Odpowiedz
maciorqa
maciorqa
05.06.2026, 13:46:29
  • 0
Nie ma recenzji w polskich mediach na premierę, bo musieli dopieścić polską wersję, bo z tego co pamiętam Bezimienny był tam w dialogach opisywany jako "Hero" a nie "Bohater". Naprawienie takiego babola zajęło im z pewnością mnóstwo czasu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 05.06.2026, 14:40:35 via Android
  • 1
@maciorqa: Recenzji nie ma, preloadu też nie ma. Gra ma za 2 godziny 30 minut premierę a oni nowe buildy wciąż tworzą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Giga_Przegryw
Giga_Przegryw
05.06.2026, 14:31:30
  • 0
Gdzie najtaniej idzie kupić legalnie to guwno, tak żeby odpaliło o 19? Jakiś kinguin czy co? 210 zeta na steamie to cena z duuupy
#gothic
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 05.06.2026, 14:37:50 via Android
  • 0
@Giga_Przegryw: Instant gaming za 140zł. Ogólnie o 19:00 nie ma szans, że odpalisz bo twórcy uznali, że preload jest nikomu nie potrzebny i o tej godzinie będzie można dopiero pobierać. Do tej pory co kilka minut nowego builda tworzą.
  • Odpowiedz

375

Polska gra Auto fuszerka debiutuje na Steamie

Polska gra Auto fuszerka debiutuje na Steamie

Na Steam zadebiutował wyczekiwany symulator mechanika z otwartym światem. Nostalgiczny powrót do Polski z lat 90. stał się faktem.

Victor_Manzon
z
gry-online.pl
dodany: 28.05.2026, 22:57:32
  • 71
  • #
    steam
  • #
    grykomputerowe
  • #
    gry
  • #
    pcmasterrace
  • #
    pc
MrPrado30
MrPrado30 31.05.2026, 13:39:41 via Android
  • 0
@o_co: Tak samo mam. Zwracam to bo od grania w to chce mi się rzygać.
PonyBoy
PonyBoy
26.05.2026, 20:20:33
  • 1
Dla osób które grały w Where Winds Meet. Czy tylko mi się wydaje, że ta gra jest zaybana masą menusów, po których poruszanie się to tragedia? Do tego masa mobilkowego guana, nagrody co sekunde za nic i tak dalej. Gra od strony walki wydaje mi się ciekawa i chciałbym pograć w to dłużej, ale wszystko co nie jest samą walką, wydaje mi się albo słabo wykonane albo przeładowane Jakie jest wasze zdanie
PonyBoy - Dla osób które grały w Where Winds Meet. Czy tylko mi się wydaje, że ta gra...

źródło: wp15533637-where-winds-meet-wallpapers

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 27.05.2026, 07:17:43 via Android
  • 1
@PonyBoy: Tak, interfejs i nawigowanie po nim to największy minus tej gry. Tam są w wielu miejscach podmenu w menu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Grałem 40 godzin i przez tyle czasu nie do końca opanowałem gdzie co jest i jak się tam wchodzi.

Jeśli chodzi o przedmioty i ich ilość to akurat jest do ogarnięcia ale fakt, jest ich sporo ale to akurat we wszystkich tego
  • Odpowiedz
FPmaster
FPmaster
22.03.2026, 18:57:03
  • 2
#residentevil #re #residentevil4 #gry Szkoda, że sekcja wioski nie była o wiele dłuższa. Ten zamek jakoś kompletnie mi nie siedzi bo zamienia się w 100% action shootera z wkurzająca Ashley. Jestem na 8 rozdziale, zobaczymy co będzie dalej. Jak na razie to RE1 i RE2 o wiele bardziej mi przypadły do gustu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 23.03.2026, 07:18:55 via Android
  • 0
@FPmaster: Później jest wyspa i jest o wiele, wiele gorzej niż w zamku. Początek najlepszy a potem cały czas coraz to gorzej.
  • Odpowiedz
Larsberg
Larsberg
22.03.2026, 15:32:19
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 22.03.2026, 18:07:15 via Android
  • 4
@Larsberg: Crimson desert to jest jedna z najlepiej wyglądających gier jakie widziałem i jednocześnie najgorzej. Wszystko zależy od tego jaka pora dnia jest aktualnie.
  • Odpowiedz
Edenes
Edenes
Edenes
21.02.2026, 21:24:09
  • 2
Wierzycie, że Resident Evil Requiem będzie miał naprawdę tak niskie wymagania sprzętowe? Rekomendowane to ponoć RX 6600 , Ryzen 5 5500 i 16 gb ram. Spodziewałem się raczej Rx 6800 xt oraz co najmniej Ryzen 5 5600 .

#gry #gra #grykomputerowe #grypc #residentevil #re
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 22.02.2026, 16:39:44 via Android
  • 1
@Edenes: Tak bo to ten sam silnik (pewnie lekko ulepszony, są lepsze modele, efekty itp. temu wymagania wzrosły) co RE2 remake czyli gra z 2019 roku.
  • Odpowiedz
Jestem_Tutaj
Jestem_Tutaj
23.01.2026, 22:20:34
  • 3
#android #kiciochpyta #smartfon

Czy korzystasz z funkcji AI wbudowanych w system?

  • tak 15.2% (7)
  • nie 84.8% (39)

Oddanych głosów: 46

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 24.01.2026, 10:18:44 via Android
  • 1
@Jestem_Tutaj: Używam codziennie i to wielokrotnie tłumaczenia google po przytrzymaniu. dolnej belki (nie wiem to zalicza się do AI) i czasem w galerii do wycinania obiektów, postaci ze zdjęcia.
  • Odpowiedz
SilverDragon
SilverDragon
18.01.2026, 23:40:11
  • 0
#zte #nubia #android
Czy są tu jacyś posiadacze smartfonów ZTE? Jesteście zadowoleni? Jak wygląda kwestia reklam w systemie, aktualizacji, płynności działania oraz wsparcia? Nubia RedMagic 11 pro prezentuje się zacnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
SilverDragon - #zte #nubia #android
Czy są tu jacyś posiadacze smartfonów ZTE? Jesteś...

źródło: obraz

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 20.01.2026, 21:52:09 via Android
  • 1
@SilverDragon: Powiem tak, obcowałem z dwoma modelami, Z60 ultra i właśnie RM11 Pro. Hardware jak i wykonanie tych telefonów jest naprawdę całkiem niezły, największa zaleta to bateria jak i duże wyświetlacze w przypadku Z60 było czuć, że nie jest to topowy panel, smużył przy niskiej jasności, weź też pod uwagę, że są dość ciężkie co mi akurat odpowiada. W przypadku RM11 już jest naprawdę bardzo dobrze i jest to pierwszy
  • Odpowiedz
prostymysliciel
prostymysliciel
prostymysliciel
25.12.2025, 13:37:56
  • 0
Planuje kupić pierwszy raz używany telefon. Wybór padł na iphone 15 pro max lub 16. Na co najlepiej zwracać uwagę przy zakupie na olx lub allegro? Zdążyło się komus, ze ktoś ukrył jakieś wady? Jak te portale podchodzą do reklamacji i czy warto na olx dokupić to ubezpieczenie, jak to wygląda w praktyce?

#apple
#olx
#allegro
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 25.12.2025, 15:41:30 via Android
  • 0
@prostymysliciel: Na to co przy każdym innym smartfonie. Musi być podany numer imei by dało się sprawdzić czy nie jest wzięty na raty u operatora, albo pokazany paragon ze sklepu, żeby było jasne że jest spłacony. Przy 15 to już dwa lata minęły więc każda sztuka jest na 90% bezpieczna (chyba, że na 3 lata wzięty ale to już też blisko) ale przy 16 należy jednak na to uważać. Na
  • Odpowiedz
S.....n
S.....n
konto usunięte 14.11.2025, 22:41:53
  • 17
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 15.11.2025, 10:15:31 via Android
  • 1
@pieknylowca W sumie to nie ma znaczenia kto tam pracuje bo każdy pracownik wepchnie to co sklep mu premiuje (czyli to co się mało sprzedaje bo jest słabe) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
greedy_critic
greedy_critic
11.11.2025, 22:59:30
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrPrado30
MrPrado30 12.11.2025, 08:08:45 via Android
  • 1
@greedy_critic W pełni się zgadzam. Kwestia tylko taka, czy ekspedycja nie zostanie zcancelowana tak jak Stellar blade w zeszłym roku z powodu braku woke dziadostwa. No i czy Sony nie wykupi sobie pierwszego miejsca Woke of Yotei.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Pan Prado

  • JR #TeamMagical #MuremZaMagicalem

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 15.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 11.03.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.09.2019

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking