@Ghost2: duzo ludzi kisi strate 3 lata, a jak widze na zielono to malpi neuron brain nie pozwala hodowac zysku xD keszuja i co potem #!$%@? w jakies inne gowno stocki na fomo i traca. Tak sie nie wygra longterm. Jak ktos sie bawi malymi kwotami to taka zabawa lepsza niz bukmacherka i emocje podobne.
  • Odpowiedz
Dokupiłem #etf na #xtb za 1100zl i strata od razu 11zl. To ta prowizja za przewlautowanie wynosi 1% zamiast 0.5% czy o co chodzi? Mam jeszcze 3 etfy na mniejsze kwoty ale też poszlo na czerwono jakby o 1% #gielda
#gielda "ostatnie notowanie z prawem do dywidendy" to ostatni dzień kiedy muszę kupić akcje i trzymać do dnia wypłaty aby otrzymać dywidendy? Dobrze rozumiem?
@frytaa: Nie musisz ich trzymać. Ważne żeby je mieć do ostatniego dnia z prawem do dywidendy. Wtedy będziesz miał wypłaconą dywidendę, nawet jeżeli akcje sprzedasz w okresie pomiędzy ostatnim dniem z prawem do dywidendy a dniem wypłaty dywidendy.
Tylko kupowanie w ostatni dzień z prawem do dywidendy to często kupowanie na lokalnej górce i tak średnio się opłaci jak chcesz je zaraz sprzedać.
  • Odpowiedz
#gielda Słuchajcie założyłem bloga o giełdzie. Nie założyłem go dla siebie, tylko żeby się dzielić. W życiu prywatnym nikogo z otaczających mnie ludzie to nie obchodzi (poza żoną), więc postanowiłem znaleźć w ten sposób ujście myślom. Może ktoś skorzysta.
Stronę zrobiłem w języku Ruby i frameworku Rails. Zamierzam ją dopracowywać. Gdyby ktoś zauważył bugi/problemy z ładowaniem proszę dać znać.

invesTB (kropka) pl

W przyszłości będę wrzucał dużo naprawdę wartościowego kontentu. Zapraszam.