Wpis z mikrobloga

#gielda Słuchajcie założyłem bloga o giełdzie. Nie założyłem go dla siebie, tylko żeby się dzielić. W życiu prywatnym nikogo z otaczających mnie ludzie to nie obchodzi (poza żoną), więc postanowiłem znaleźć w ten sposób ujście myślom. Może ktoś skorzysta.
Stronę zrobiłem w języku Ruby i frameworku Rails. Zamierzam ją dopracowywać. Gdyby ktoś zauważył bugi/problemy z ładowaniem proszę dać znać.

invesTB (kropka) pl

W przyszłości będę wrzucał dużo naprawdę wartościowego kontentu. Zapraszam.
  • 26
  • Odpowiedz
@tom-ek12333 skąd będziesz brał ten wartościowy kontent? Z tego co tu wcześniej pisałeś, to jesteś dość krótko na rynku. Do tego smęcisz często o spadkach i załamaniu na rynku, wiec wyglądasz na typowego świeżaka, który naczytał się niedźwiedzi na Twitterze i czeka go pod to wywózka na shortach
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: Pewnie tak zrobię. Dlaczego nie? Miałem konto 15 lat ponad ale skasowałem. Teraz wróciłem tylko na tag giełda.
Nie zamierzam wróżyć. Są pewne sprawy które są uniwersalne. Jeżeli będzie się ich przestrzegać, jest opcja wyjścia na plus. Wszyscy nie mogą mieć racji.

Ludzie różnią się od siebie. Niektórzy nie potrafią dostrzec drzew widząc las. Pokazując im drzewo, denerwują się bo nie chcą go widzieć.
Co ciekawe ostatnio byłem u chrześniaka
  • Odpowiedz
@tom-ek12333 chłopie, ty nawet nie rozumiesz tego, że trzeba ustawić SL jak się bawisz w hazard na lewarze, co widać po pozycji która wrzuciłeś tu dziś rano, a chcesz ludziom przekazywać „wartościowy kontent”
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: "Bawisz" to dobre słowo. CFD i inne wynalazki nie są dla mnie. Dlatego tam się "bawię" za pieniądze o które nie będę płakał.
Świadomie nie ustawiam stop lossa. Nie wiem dlaczego nie chcesz tego zrozumieć. To jakiś dogmat z tymi stop lossami?
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: Dam Ci przykład mojego myślenia. Gdzie mam tu postawić stop lossa? Wypadałoby poniżej linii wsparcia czyli na 14.25$. Czyli dokładnie tu gdzie jesteśmy teraz. Miałbym zamkniętą pozycję.
Co jeżeli dziś giełdy otworzą się źle i będzie rakieta na VIXie? Ja będę bez pozycji, albo i tak stracę na spreadzie ponownego zakupu. Stawiam, że to w końcu pójdzie w górę i jestem w stanie znieść zmienność.

Dodatkowo robię to dla rozrywki,
tom-ek12333 - @maniek74: Dam Ci przykład mojego myślenia. Gdzie mam tu postawić stop ...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@tom-ek12333 ale co mnie jakieś gówno-kreski z neta obchodzą? Pokaż lepiej stejtment, ile zarobiłeś na trwającej od 1,5 roku hossie na NQ. Skoro chcesz przekazywać „wartościowy kontent” innym, to pewnie sporo?
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: Kreski już skasowane. Nie warto rzucać pereł. W Nasdaqa nie inwestowałem bo wolę akcje o innej Becie. Zresztą wszystko idzie tym samym torem tylko ma inne ryzyko. Spadnie SP500. Spadnie Bitcoin. Proste.
Inwestowałem w spółki uranowe i kupowałem na "dołku" w 2022 roku. Około 70k pln do przodu.
Dla Ciebie jest statement z XTB z całego zakresu. Niby śmieszny zysk ale ja mówię, że to dla mnie zabawa.
tom-ek12333 - @maniek74: Kreski już skasowane. Nie warto rzucać pereł. W Nasdaqa nie ...

źródło: Nagranie z ekranu 2024-05-6 o 15.44.12

Pobierz
  • Odpowiedz