Wpis z mikrobloga

Dokupiłem #etf na #xtb za 1100zl i strata od razu 11zl. To ta prowizja za przewlautowanie wynosi 1% zamiast 0.5% czy o co chodzi? Mam jeszcze 3 etfy na mniejsze kwoty ale też poszlo na czerwono jakby o 1% #gielda
  • 16
  • Odpowiedz
@Leonvina: prowizja jest przy kupnie i sprzedaży. Już zapłaciłeś 0.5%, a ta wycena to symulacja jakbyś natychmiast sprzedał (i zapłacił kolejne 0.5% za transakcje sprzedaży)
  • Odpowiedz
no to tak sie nie robi, musisz przed tym przewalutować np. na ich stronie w pokoju inwestora


@Ghost2: ale co to za różnica skoro z tego co widzę to przewalutowanie w pokoju inwestora (przelanie pieniędzy z konta pln na usd) też jest pobierana prowizja 0.5% więc co to zmienia czy tą prowizję pobiorą w momencie gdy kupujesz etf za pln czy jak sam przelejesz pieniądze pomiędzy kontami. Czy może jednak
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: 0,5% w pokoju inwestora pon-piątek, 0,8% w weekend a jak kupujesz coś wycenianego w innej walucie niż masz konto to płacisz 1,5% prowizji jak pisałem już wyżej. Chyba że cos ułatwili od momentu wprowadzenia kantoru
  • Odpowiedz