@JohnFugazi: z tym AGI to bym nie szalał, a poza tym napisałeś o jedno 0 za dużo. Osiągnięcie ceny 4000 USD za akcję Nvidii przy obecnej strukturze kapitałowej oznaczałoby kapitalizację rynkową przekraczającą 100 bilionów dolarów, co wielokrotnie przewyższa PKB całych Stanów Zjednoczonych i jest matematycznie niemożliwe do udźwignięcia przez globalny system finansowy.
  • Odpowiedz
#gielda my tu się podniecamy że SanDisk robi 20% w 1 dzień ale jak ktoś kupił za 30 to mu robi 500% w 1 dzien ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Variv: Doświadczenie życiowe, ja tego mema o sobie zrobiłem właściwie - byłem właśnie takim że "wymaga kalkulacji, rozpoznania, doboru narzędzi i metod.." i ogólnie tak mam nadal ale widzę z biegiem wielu lat że wielu po prostu robi coś i idzie. Albo inny poziom: trzeba tego wszystkiego i lat doświadczenia żeby po prostu "bombnąć młotkiem" bo wiesz gdzie, jak, po co i bez zastanowienia :)
  • Odpowiedz
Wy chyba nie rozumiecie czym jest bańka i czym jest pompa. Świat zmienia się na Waszych oczach, sztuczna inteligencja miesiąc w miesiąc zasuwa do przodu, a pół tagu zawalone dyskusjami o tym, czy sprzedawać taką czy inną spółkę technologiczną, bo urosła o kilkadziesiąt procent.

Ktoś tu niżej dobrze pokazał - bańkę to macie na Walmarcie, który wskaźnikowo jest 30-50-100% droższy od liderów technologicznych, których od miesięcy się pozbywacie, bo zaświeciły się na
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Variv: @KOLEGAMAMY szorciarz i mitoman. Raz był jakimś programistą, potem prezesem i pisał, że spotkania z innymi prezesami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wrzucał tutaj regularnie mądrze brzmiące teksty z róźnych dziwnych źródeł, mase wykresów z AT no i niekończące się dyskusje z jakimiś chorymi argumentami. Śmiechom nie było końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam wrazenie ze kapital z krypto przeszedł na giełdę i dzieje sie to samo co na krypto.
Nie pamietam takich wzrostow i spadków w ciagu dnia nigdy.
Kiedyś 5% to było bardzo duzo.
Us100 zrobil 20% w niecałe 30 dni
Spolki robia po 10-15% w ciagu dnia.
Chore wzrosty, nic dobrego.
#gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DoktorMorela: Być może ale pamiętaj, że tutaj odbiciem giełdy jest po prostu wzrost cen pamięci czy innych gpu. Trudno aby akcje pamieciorzy nie rosły jak ceny pamieci ciaglę rosną.
  • Odpowiedz
#gielda
Walmart p/e 45 zyski rosna powolutku Tutaj banki nie ma gigant zwiekszajacy zyski cego nie rozumiesz
Google p/e 30 zyski z chmury 65% r/r BAŃKA EJAJ RATUJ SIE KTO MOZE
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Irenka nie osiągnęła wymaganego poziomu na wyjście, więc trzymam dalej. Przydałby się szczur posesyjny xD
#gielda
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No to odbijamy się kartą przy zakończeniu zmiany i widzimy się w zielony poniedziałek ()
#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daretti877: u mnie poszedł ten dzban na czarną za w----------e polityki w giełdę. jak mu zwróciłem uwagę, to otrzymałem komentarz "widać ze piecze lewakuw/prawakuw hehehe" ale skasował mój wpis bo miał za dużo plusów
  • Odpowiedz