@spirytussalicylowy: na systemach unixowych pewne rzeczy robi się po prostu wygodniej
zwłaszcza, że gotowy projekt też przecież na takim będzie zainstalowany ;)

a webstorm na windzie tez się może wywalać, powodów może być mnóstwo
  • Odpowiedz
@spirytussalicylowy: Jak WebStorma wywala, to znaczy że trzeba licencję zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaki powód? Unixowość. Node jest pod ręką bez kombinowania. Jak ci wywala WebStorma to znaczy że trzeba to zgłosić, bo mój PC ma uptime po kilka tygodni, i uruchomiony PyCharm (taki WebStorm, ale też do Pythona) nawet nie jęknął do tej pory.
  • Odpowiedz
Mirki, kto może polecić dobry bootcamp programistyczny (front end dev)? Różowy zrobił mi prezent na urodziny i zafundował bootcamp do kwoty 4k pln. Teraz muszę dobrze wybrać. Proszę o polecenie jeśli ktoś korzystał. Wrocław albo Poznań.
#programowanie #bootcamp #frontend
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#42 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#frontend
Mam diva z tłem. Jak zrobić by wysokość diva dopasowywała się do tła? Nie chodzi o img w htmlu, tylko o background w css'ie.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak zrobić by wysokość diva dopasowywała się do tła?


@edwin20: nie ma takiej opcji bez znajomości wymiarów lub proporcji obrazka z tła ;)

Div przyjmuje taką wysokość, jaką mają jego wnętrzności, lub jaką mu się narzuci z góry.
Pusty, goły div ma zawsze wysokość
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracuję nad pewną stronką - nic specjalnego, landing page z paroma sekcjami i jednym formularzem. Na wszystkich telefonach, na których testuję działa bardzo dobrze, ale na iphonach jest kiepsko (Safari, Chrome) - strona nie przewija się płynnie. Wyłączenie javascriptów nic nie daje. Wiecie może, jak zdiagnozować problem? Strona ładuje się szybko, ale to przewijanie jest toporne.
#webdev #programowanie #frontend #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #javascript #frontend #devops

No elo

Porozmawiajmy o CI/CD pipeline dla frontendowych applikacji. Załóżmy, że mam sobie jakąs applikacje typu React, Angular, która wykorzystuje 3rd party API i kompiluje się do jednego pliku html, css oraz js + assety.

Chcę
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kajetan8: nie, zle napisalem

odpalam feature branch, robie swoje commity, kiedy robota skonczona to wysylam ten branch na zdalne repozytorium zeby zrobic pull request, i wtedy co, co commit powinny sie testy jednostkowe odpalac, czy przed pushem? czyli pre-commit-hook czy pre-push-hook?
  • Odpowiedz
  • 0
@Melcma testy na hooku to trochę nie ta epoka. Testy muszą być po stronie serwera, lokalnie niby możesz sobie skonfigurować jak lubisz ale to raczej dodatek a nie element flow
  • Odpowiedz
Mirki, od pewnego czasu ucze się frontu, w pracy dużo wolnego czasu, ale kursów nie pooglądam i nie mam dostępu do komputera, więc pytanie, jakaś ciekawa książka z podstawami jsa? W miarę aktualna i przyjemna do czytania? Tylko smartfon 5cali na wyposażeniu do tego pdfa. Ktoś coś poleci?
#frontend #programowanie #javascript
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MIrki ogólnie jestem web/ui designerem od jakiegoś czasu mam możliwość w pracy również wdrażać swoje projekty stron przy czym jednocześnie rozwijam swoje umiejętności z webdev ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3 wdrożenie przede mna i pytanie do Was czego użyć zeby przy okazji nauczyć się czegoś nowego? 2 pierwsze projekty zrobione przy użyciu gridu bootstrapa + czysty html/css.

Co dodać teraz żeby ogarnąć coś nowego? Sass? Sass + bem?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#41 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, takie pytanko:

mam taką tabele w htmlu i chciałbym dynamicznie na podstawie wartości w kolumnie 'status' generować link.
coś w stylu: if(Status has value) then generate link in that row.

ID Status Link
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Euwd: ale jaki język? Generujesz taką tabelkę po stronie PHPa, Pythona czy może JS? Sprecyzuj dokładnie jak to ma działać (czy value się może dynamicznie zmieniać czy po prostu chcesz zwykły link na podstawie znanych Ci danych)
  • Odpowiedz
@Euwd:

no to w zasadzie musisz w jQuery skorzystać tylko z each, find, text i to tyle. W skrócie na każdym tr musisz pobrać zawartość drugiej kolumny (chyba że masz tam jakieś classy to nawet lepiej) i wrzucić link z pobraną wcześniej wartością do kolumny 3.
  • Odpowiedz
@Ratvi: Nie powtórzony a fallback starsze przeglądarki nie obsługują jednostek REM więc je pomijają. A duplikat koloru czy tego 13px akurat w body to pewno zasługa zapisu w preprocesorze CSS.
  • Odpowiedz