Ktoś wymieniał sprężyny z przodu w #focus MK1 ? #fordfocus
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

karol1213
via Wykop Mobilny (Android)- 0
Moto mirki zastanawiam się nad nowym wozidlem a dokładnie to Fordem Focus 2014 1.0 EcoBoost z tego ogłoszenia https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-1-0ecoboost125km-salon-polska-1wl-serwisowany-ID6DDnuM.html
Ma ktoś takowe i cos może o tym samochodzie opowiedzieć? Silnik liter xD ale wychwalany w internetach.
#motoryzacja #ford #focus #cokupic
Ma ktoś takowe i cos może o tym samochodzie opowiedzieć? Silnik liter xD ale wychwalany w internetach.
#motoryzacja #ford #focus #cokupic
źródło: comment_1617629248DYdzNwoFZXdV0qegBGBTP3.jpg
Pobierz- 0
Mirki, korzystał ktoś z aplikacji Focus na macbook? Warto wydać hajs na to?
#produktywnosc #macbook #rozwojosobisty #pytanie #focus
#produktywnosc #macbook #rozwojosobisty #pytanie #focus
@Coxex: jeśli wystarczy Ci blokowanie stron internetowych to może spróbuj https://getcoldturkey.com/pricing/
żadnego nie używałem, mi wystarcza w ogóle systemowy czas przed ekranem
żadnego nie używałem, mi wystarcza w ogóle systemowy czas przed ekranem
- 0
@Nie_znany: Dzięki, takiego permanent website blockera też szukałem. Focus na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, bo pozwala obok blokowania też fajnie pod względem produktywności zorganizować dzień.
Serwis jest w stanie ustalić że jeździłem na zapalonym check engine? 1,5 EcoDrive 2019 #motoryzacja #ford #focus
- 1
@Haddi: dzięki za rzeczową odpowiedź. Chodzi o służbowe auto, a nie pasowało mi wzywanie serwisu, a auto jeździło normalnie i bez problemów. Dziś silnik zaczął falować
- 0
@bakoos: dlatego lepiej oddać do serwisu jeżeli, leasing, gwarancja, firmowe itp.,choć nie powinni robić z tym problemów. Najwyżej walić głupa.
Czy ktos z szanownych mirkow uzytkuje lub uzytkowal focusa mk2 (2008) 1.8 benzynka? Szukam uzywanego auta do dojazdow do pracy glownie po miescie. Mam opcje kupic od znajomego taki model. Maly przebieg, spoko cena 15k, dorzucilbym tylko lpg i mysle ze pare lat jeszcze moglby sluzyc. Nie mam jednak doświadczenia w fordach i nie znam typowych usterek. Widze tylko przewijajacy sie temat przepustnicy i falujacych obrotow na zimnym. Kolega wspominal ze tez
@mor3nko: Ten silnik nie przepada za lpg.
- 3
Cześć wszystkim mam do sprzedania swojego Forda Focusa może ktoś będzie chętny, autem jeżdżę od 3 lat i regularnie naprawiam to co trzeba. Nie jestem Januszem i chętnie odpowiem na każde pytanie na temat tego auta ;)
https://www.olx.pl/oferta/ford-focus-mk2-1-6-tdci-90km-bez-dpf-krajowy-bezwypadkowy-serwisowany-CID5-IDIXsb6.html
#motoryzacja #ford #focus #katowice
https://www.olx.pl/oferta/ford-focus-mk2-1-6-tdci-90km-bez-dpf-krajowy-bezwypadkowy-serwisowany-CID5-IDIXsb6.html
#motoryzacja #ford #focus #katowice
- 3
#muzyka #rockprogresywny #focus #70s #niderlandy #lifelikejukebox
31 marca 1948 r. w Amsterdamie urodził się Thijs van Leer - kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista (m.in. flecista i klawiszowiec); założyciel niderlandzkiej grupy Focus i artysta solowy.
Focus - "Focus IV"
31 marca 1948 r. w Amsterdamie urodził się Thijs van Leer - kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista (m.in. flecista i klawiszowiec); założyciel niderlandzkiej grupy Focus i artysta solowy.
Focus - "Focus IV"

- 0
#ford #focus Mirki, miał ktoś taki problem z duratec he? Co jakiś czas muszę robić kalibrację przepustnicy. Bez tego auto odpala, ale bardzo falują obroty, nawet zdarzy mi się zgasnąć. Problem jest tylko na zimnym silniku, dodatkowo jak już obroty mocno falują to czuc w trakcie jazdy że jest jakby trochę słabszy. Świece mają 10k, przepustnica wymieniona i bez poprawy. W między czasie pompa paliwa wymieniona. Błędow nie
- 0
@blazej89: ile ma nalatane? I z ciekawości spawdzana była kompresja? W mk4 miałem to samo ogólnie wszystko po kolei jak wymieniłeś zmieniłem cewki trochę pomogło ale przy 280k na jednym z cylindrów okazało się że brak kompresji i ogólnie remont silnika. Ogólnie temat bardzo wałkowany na forum ale nigdzie w tamtym czasie nie znalazłem rozwiązania każdy jeden przypadek to było wyłącznie lpg
- 0
@kere: 290k ale silnik ma lekko ponad 10k od remontu. Wypalił się zawór więc są nowe, głowicą po remoncie i wpadły nowe pierścienie przy okazji. Ale problem z obrotami miał przed tą impreza i teraz ma nadal. Zamówiłem zawory od klapek w kolektorze, tak w ciemno, może coś to da. No właśnie o tym pisałem, od cholery osób miało lub ma taki problem ale nikt nie napisał jak o ogarnąć.
- 1
@LuxEtClamabunt: chyba od wersji wyposażeniowej. Ja miałem tego z węższym spojlerem, a to była biedawersja.
@LuxEtClamabunt: ten wąski spoiler jest w wersji ambiente, czyli w najbiedniejszej wersji. Następna wersja to trend silver x i tamte czasem już miały ten szerszy, natomiast od trend gold x wzwyż to już każdy miał.
Ten pierwszy z ogłoszenia wygląda jak jakiś składak. Światła, fotele, spoiler oraz część wyposażenia jak z gold x, ale brak dwustrefowej klimy i brak podłokietnika, które w gold x były w standardzie sugeruje, że to
Ten pierwszy z ogłoszenia wygląda jak jakiś składak. Światła, fotele, spoiler oraz część wyposażenia jak z gold x, ale brak dwustrefowej klimy i brak podłokietnika, które w gold x były w standardzie sugeruje, że to
Ej, sluchajcie, taka akcja. Podjechalem zatankowac na lokalna stacje Orlen, franczyza, z zawartością paliwa w baku na 35 km według komputera. Zatankowalem do pełna 95. Poszedlem zapłacić, wróciłem, odpalilem, ruszylem na 1 i po ok 5przejechanych metrów silnik delikatnie i na pól sekundy zmulilo i pojawił się check engin.
Czy słusznie mogę uważać, ze to przez jakość paliwa, które zatankowalem? A może z racji małej ilości w baku, jakiś syf z dna
Czy słusznie mogę uważać, ze to przez jakość paliwa, które zatankowalem? A może z racji małej ilości w baku, jakiś syf z dna
konto usunięte via Android
- 72
@Berkel_88 orlen to nie tylko sieć stacji ale rafineria, która dostarcza paliwo do połowy stacji z różnym logo w polsce, więc teoretycznie jakość powinna być, ale pytanie czy janusz ma stare kontakty z poprzedniego biznesu i nie przycina na jakości
@Berkel_88: zasięg na 35km to raptem nic w baku. Zassało syf i zatyka. Tankuj szybciej, bo sobie tylko problemów nadrobisz i dodatkowych kosztów wygenerujesz.
Mirki, jaki olej polecacie do Focusa Mk2 1.4 benzyna? 148tys przebiegu, silnik zdrowy, nie bierze oleju ani nie kopci. #motoryzacja #samochody #ford #focus
@davidbeckham producent zaleca Castrola 5w30 spełniającego specyfikację wss-m2c930-c czyli magnetica za 150 zł. Jednak ja polecam ci bardzo dobry olej od forda https://allegro.pl/oferta/ford-formula-f-5w30-5l-9060594566
Według Rusków i oil-club jest to olej bardzo dobry jak za cenę 100 zł i również spełnia specyfikację wss-m2c930-c. Bardzo możliwie że ten magnetic to tak naprawdę ten olej od forda ale w innym opakowaniu.
Test:https://www.oil-club.ru/forum/topic/36318-ford-formula-f-5w-30-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%B5-%D0%BE%D1%82-30102018/
Według Rusków i oil-club jest to olej bardzo dobry jak za cenę 100 zł i również spełnia specyfikację wss-m2c930-c. Bardzo możliwie że ten magnetic to tak naprawdę ten olej od forda ale w innym opakowaniu.
Test:https://www.oil-club.ru/forum/topic/36318-ford-formula-f-5w-30-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%B5-%D0%BE%D1%82-30102018/
źródło: comment_1616715163sopgllQjIyyhcaZ59BEC5l.jpg
Pobierz- 1
@lubiep: Super, dziękuje Ci bardzo za odpowiedz :)
Mirasy mam problem z moim #ford ’em #focus ’em mk2
Mianowicie miewa utraty zasilania. Akumulator sprawny bo jak już zasilanie jest to pali na dotyk. Zauważyłem że kuna mi buszowała pod maską. Z góry wygląda wszystko ok, oprócz wygryzionego wygłuszenia między kabiną a komorą silnika. Jest możliwość by coś od spodu uszkodziła? #motoryzacja
Mianowicie miewa utraty zasilania. Akumulator sprawny bo jak już zasilanie jest to pali na dotyk. Zauważyłem że kuna mi buszowała pod maską. Z góry wygląda wszystko ok, oprócz wygryzionego wygłuszenia między kabiną a komorą silnika. Jest możliwość by coś od spodu uszkodziła? #motoryzacja
Polecicie jakiegoś dobrego elektryka samochodowego w #krakow
Mam problem z #ford #focus byłem już u mechanika ale nie potrafi ogarnąć tematu.
Podczas jazdy wywaliło mi 'awaria silnika' brak reakcji na gaz. Po chwili wszystko ok.
Potem już coraz gorzej, 'awaria silnika', 'awaria wspomagania kierownicy', 'zmniejszone wspomaganie kierownicy' itd.
Nie reaguje wtedy na gaz, jeśli błąd wyskakuje na zgaszonym silniku to go nie mogę odpalić.
Mechanik mówił,
Mam problem z #ford #focus byłem już u mechanika ale nie potrafi ogarnąć tematu.
Podczas jazdy wywaliło mi 'awaria silnika' brak reakcji na gaz. Po chwili wszystko ok.
Potem już coraz gorzej, 'awaria silnika', 'awaria wspomagania kierownicy', 'zmniejszone wspomaganie kierownicy' itd.
Nie reaguje wtedy na gaz, jeśli błąd wyskakuje na zgaszonym silniku to go nie mogę odpalić.
Mechanik mówił,
@michal_0107: Bez kitu zawsze chcą coś wymienić więcej i trzeba ich temperować. Ale myjnia + czyszczenie w środku prima sort
- 1
@Anomalocaracid: @beathrise: @jabaraks:
Dobra wyjechałem z myjni parkuje pod KFC awaria silnika. Przywaliłem dwa razy nad zegarami znikło. Przywaliłem znowu - awaria silnika. Więc szanowni Państwo to zapewne te zimne luty
Dobra wyjechałem z myjni parkuje pod KFC awaria silnika. Przywaliłem dwa razy nad zegarami znikło. Przywaliłem znowu - awaria silnika. Więc szanowni Państwo to zapewne te zimne luty
Hej panowie, przy skręconych maksymalnie kołach i ruszaniu słyszę takie głuche stuki jakby ktoś walił w oponę. Wstępna diagnoza to przeguby zewnętrzne, ale dźwięk jest przy skręconych kołach i w lewo i w prawo. Zastanawiam się czy moja diagnoza jest słuszna. Planowałem i tak wymieniać uszczelniacz półosi więc zrobiłbym wszystko za jednym zamachem. Ma ktoś jakieś typy co jeszcze sprawdzić?
#mechanikasamochodowa #motoryzacja #ford #focus
#mechanikasamochodowa #motoryzacja #ford #focus
@JaTobieTyMi: łożysko mcpersona
- 2
@JaTobieTyMi: sorawdź sprężyny
Mirki posiadający Fordy w przedziale roku produkcji 2003 - 2010 a może i wcześniejsze jak i późniejsze modele tez tak mają, a mianowicie po wciśnięciu przycisku od spryskiwaczy przedniej szyby uruchamiaja się wycieraczki 3 krotnie i po kilku sekundach raz jeszcze, ale możecie anulowac ten proces poprzez pociągnięcie w dół prawej manetki, gdy wycieraczki wracają do pozycji startowej.
Mam Forda od 3 lat ,a dopiero nie dawno to odkryłem.
#ford
Mam Forda od 3 lat ,a dopiero nie dawno to odkryłem.
#ford
- 0
Witam. Zakupiłem ostatnio Focusa MK2 i zauważyłem, że światła mijania zapalają się już na zapłonie oraz na uruchomionym silniku pomimo tego, że przełącznik jest w pozycji 0. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć o co z tym chodzi?
#samochody #motoryzacja #ford #focus
#samochody #motoryzacja #ford #focus
- 0
- 551
@Gensek: ja pierdziele, 1,5 litra 180 kuni, oby dotrwał do końca gwarancji
- 508
9
Co tu się stało ?

Focus chyba skręca coraz bardziej w lewą stronę. Ja tu tylko zamieszczę to co chciałem dodać a nie było mi dane. Nie wiem co się tu odjaniepawniło. Może ktoś wyjaśni ?
z- 9
- #
- #
- #
- #
Mam focusa mk3 na ori alusach 17 cali (tak jak na foto), na zime mam alufelgi 16 cali, zastanawiam sie nad kupieniem 18 cali i zarzuceniem opon całorocznych, bo jeżdze głównie po miescie. Czy według was ten alus będzie dobrze fitował?
#motoryzacja #samochody #ford #focus
#motoryzacja #samochody #ford #focus
źródło: comment_1613128899iDJTEaQHfX67KzPtgA5pPA.jpg
Pobierz@JaTobieTyMi: głupi pomysł ale co kto woli, ja na polskie dziury, szczególnie w miastach i po zimie wolę mieć więcej więcej opony. Jeżeli się da to na zimę mniejsza felga, nawet stalowa i więcej opony, a na lato to już jak kto woli, może być dużo cali i naleśnik jeśli jeździ się po w miarę równych drogach.
- 2
@JaTobieTyMi: jeżeli te na foto to 17 cali, to 18 bez sensu, te wyglądają git






























źródło: comment_1617707482OfXvyBUM20BLvkg6ZOOahX.jpg
Pobierz