via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Moto mirki zastanawiam się nad nowym wozidlem a dokładnie to Fordem Focus 2014 1.0 EcoBoost z tego ogłoszenia https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-1-0ecoboost125km-salon-polska-1wl-serwisowany-ID6DDnuM.html

Ma ktoś takowe i cos może o tym samochodzie opowiedzieć? Silnik liter xD ale wychwalany w internetach.
#motoryzacja #ford #focus #cokupic
piteross - Moto mirki zastanawiam się nad nowym wozidlem a dokładnie to Fordem Focus ...

źródło: comment_1617629248DYdzNwoFZXdV0qegBGBTP3.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@piteross: się nie wypowiem bo nie jeździłem, ale dobrze jeśli sprzedający ma oryginalne faktury za wymianę oleju. Ten silnik dobrze się trzyma, ale pod warunkiem regularnej wymiany oleju i używania smarowidła zalecanego przez producenta.
  • Odpowiedz
@Nie_znany: Dzięki, takiego permanent website blockera też szukałem. Focus na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, bo pozwala obok blokowania też fajnie pod względem produktywności zorganizować dzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Haddi: dzięki za rzeczową odpowiedź. Chodzi o służbowe auto, a nie pasowało mi wzywanie serwisu, a auto jeździło normalnie i bez problemów. Dziś silnik zaczął falować
  • Odpowiedz
@bakoos: dlatego lepiej oddać do serwisu jeżeli, leasing, gwarancja, firmowe itp.,choć nie powinni robić z tym problemów. Najwyżej walić głupa.
  • Odpowiedz
Czy ktos z szanownych mirkow uzytkuje lub uzytkowal focusa mk2 (2008) 1.8 benzynka? Szukam uzywanego auta do dojazdow do pracy glownie po miescie. Mam opcje kupic od znajomego taki model. Maly przebieg, spoko cena 15k, dorzucilbym tylko lpg i mysle ze pare lat jeszcze moglby sluzyc. Nie mam jednak doświadczenia w fordach i nie znam typowych usterek. Widze tylko przewijajacy sie temat przepustnicy i falujacych obrotow na zimnym. Kolega wspominal ze tez
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć wszystkim mam do sprzedania swojego Forda Focusa może ktoś będzie chętny, autem jeżdżę od 3 lat i regularnie naprawiam to co trzeba. Nie jestem Januszem i chętnie odpowiem na każde pytanie na temat tego auta ;)
https://www.olx.pl/oferta/ford-focus-mk2-1-6-tdci-90km-bez-dpf-krajowy-bezwypadkowy-serwisowany-CID5-IDIXsb6.html
#motoryzacja #ford #focus #katowice
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ford #focus Mirki, miał ktoś taki problem z duratec he? Co jakiś czas muszę robić kalibrację przepustnicy. Bez tego auto odpala, ale bardzo falują obroty, nawet zdarzy mi się zgasnąć. Problem jest tylko na zimnym silniku, dodatkowo jak już obroty mocno falują to czuc w trakcie jazdy że jest jakby trochę słabszy. Świece mają 10k, przepustnica wymieniona i bez poprawy. W między czasie pompa paliwa wymieniona. Błędow nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blazej89: ile ma nalatane? I z ciekawości spawdzana była kompresja? W mk4 miałem to samo ogólnie wszystko po kolei jak wymieniłeś zmieniłem cewki trochę pomogło ale przy 280k na jednym z cylindrów okazało się że brak kompresji i ogólnie remont silnika. Ogólnie temat bardzo wałkowany na forum ale nigdzie w tamtym czasie nie znalazłem rozwiązania każdy jeden przypadek to było wyłącznie lpg
  • Odpowiedz
@kere: 290k ale silnik ma lekko ponad 10k od remontu. Wypalił się zawór więc są nowe, głowicą po remoncie i wpadły nowe pierścienie przy okazji. Ale problem z obrotami miał przed tą impreza i teraz ma nadal. Zamówiłem zawory od klapek w kolektorze, tak w ciemno, może coś to da. No właśnie o tym pisałem, od cholery osób miało lub ma taki problem ale nikt nie napisał jak o ogarnąć.
  • Odpowiedz
od czego zależy spoiler w Focusie Mk2? Większość ma taki który jest pomiędzy lampami tylnymi (tak jak z prawej) a część Focusów ma szerszy, taki który sięga aż nad lampy (tak jak z lewej)

Myślałem, że to zależy do rocznika, ale oba są polift, 2010r.
#focus #ford #fordmk2 #focusmk2 #focus2 #fordfocus
L.....t - od czego zależy spoiler w Focusie Mk2? Większość ma taki który jest pomiędz...

źródło: comment_1616959286xfI17owdMg4BcNuW2JnXpP.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LuxEtClamabunt: ten wąski spoiler jest w wersji ambiente, czyli w najbiedniejszej wersji. Następna wersja to trend silver x i tamte czasem już miały ten szerszy, natomiast od trend gold x wzwyż to już każdy miał.

Ten pierwszy z ogłoszenia wygląda jak jakiś składak. Światła, fotele, spoiler oraz część wyposażenia jak z gold x, ale brak dwustrefowej klimy i brak podłokietnika, które w gold x były w standardzie sugeruje, że to
  • Odpowiedz
Ej, sluchajcie, taka akcja. Podjechalem zatankowac na lokalna stacje Orlen, franczyza, z zawartością paliwa w baku na 35 km według komputera. Zatankowalem do pełna 95. Poszedlem zapłacić, wróciłem, odpalilem, ruszylem na 1 i po ok 5przejechanych metrów silnik delikatnie i na pól sekundy zmulilo i pojawił się check engin.
Czy słusznie mogę uważać, ze to przez jakość paliwa, które zatankowalem? A może z racji małej ilości w baku, jakiś syf z dna
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Berkel_88 orlen to nie tylko sieć stacji ale rafineria, która dostarcza paliwo do połowy stacji z różnym logo w polsce, więc teoretycznie jakość powinna być, ale pytanie czy janusz ma stare kontakty z poprzedniego biznesu i nie przycina na jakości
  • Odpowiedz
  • 1
@davidbeckham producent zaleca Castrola 5w30 spełniającego specyfikację wss-m2c930-c czyli magnetica za 150 zł. Jednak ja polecam ci bardzo dobry olej od forda https://allegro.pl/oferta/ford-formula-f-5w30-5l-9060594566
Według Rusków i oil-club jest to olej bardzo dobry jak za cenę 100 zł i również spełnia specyfikację wss-m2c930-c. Bardzo możliwie że ten magnetic to tak naprawdę ten olej od forda ale w innym opakowaniu.
Test:https://www.oil-club.ru/forum/topic/36318-ford-formula-f-5w-30-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%B5-%D0%BE%D1%82-30102018/
lubiep - @davidbeckham producent zaleca Castrola 5w30 spełniającego specyfikację wss-...

źródło: comment_1616715163sopgllQjIyyhcaZ59BEC5l.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mirasy mam problem z moim #ford ’em #focus ’em mk2

Mianowicie miewa utraty zasilania. Akumulator sprawny bo jak już zasilanie jest to pali na dotyk. Zauważyłem że kuna mi buszowała pod maską. Z góry wygląda wszystko ok, oprócz wygryzionego wygłuszenia między kabiną a komorą silnika. Jest możliwość by coś od spodu uszkodziła? #motoryzacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qql3l3: poszukaj grubych kabli łączących alternator, rozrusznik i akumulator, a do tego jeszcze podobnego kabla łączącego budę z silnikiem i sprawdź ich stan.
  • Odpowiedz
Polecicie jakiegoś dobrego elektryka samochodowego w #krakow
Mam problem z #ford #focus byłem już u mechanika ale nie potrafi ogarnąć tematu.
Podczas jazdy wywaliło mi 'awaria silnika' brak reakcji na gaz. Po chwili wszystko ok.
Potem już coraz gorzej, 'awaria silnika', 'awaria wspomagania kierownicy', 'zmniejszone wspomaganie kierownicy' itd.
Nie reaguje wtedy na gaz, jeśli błąd wyskakuje na zgaszonym silniku to go nie mogę odpalić.
Mechanik mówił,
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej panowie, przy skręconych maksymalnie kołach i ruszaniu słyszę takie głuche stuki jakby ktoś walił w oponę. Wstępna diagnoza to przeguby zewnętrzne, ale dźwięk jest przy skręconych kołach i w lewo i w prawo. Zastanawiam się czy moja diagnoza jest słuszna. Planowałem i tak wymieniać uszczelniacz półosi więc zrobiłbym wszystko za jednym zamachem. Ma ktoś jakieś typy co jeszcze sprawdzić?

#mechanikasamochodowa #motoryzacja #ford #focus
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki posiadający Fordy w przedziale roku produkcji 2003 - 2010 a może i wcześniejsze jak i późniejsze modele tez tak mają, a mianowicie po wciśnięciu przycisku od spryskiwaczy przedniej szyby uruchamiaja się wycieraczki 3 krotnie i po kilku sekundach raz jeszcze, ale możecie anulowac ten proces poprzez pociągnięcie w dół prawej manetki, gdy wycieraczki wracają do pozycji startowej.
Mam Forda od 3 lat ,a dopiero nie dawno to odkryłem.
#ford
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam. Zakupiłem ostatnio Focusa MK2 i zauważyłem, że światła mijania zapalają się już na zapłonie oraz na uruchomionym silniku pomimo tego, że przełącznik jest w pozycji 0. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć o co z tym chodzi?
#samochody #motoryzacja #ford #focus
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Benn: światła skandynawskie. Świetna sprawa. Nic nie zmieniaj.

Przy okazji światła mijania na pozycji 0 nie świecą pełna mocą - dobrze to widać wieczorem.
  • Odpowiedz
Mireczki, czy ktoś z Warszawy posiada możliwość podpięcia się komputerem? Nie działa klima, a pozostałe mechaniczne rzeczy wydają się ok.
#ford #focus
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JaTobieTyMi: głupi pomysł ale co kto woli, ja na polskie dziury, szczególnie w miastach i po zimie wolę mieć więcej więcej opony. Jeżeli się da to na zimę mniejsza felga, nawet stalowa i więcej opony, a na lato to już jak kto woli, może być dużo cali i naleśnik jeśli jeździ się po w miarę równych drogach.
  • Odpowiedz