@John_Paul_II: ewolucja jest faktem tylko jakoś nie wszyscy to rozumieją.
Ostatnio było podobny temat. Oto ostatni komentarz od człowieka wierzącego gdy już mu zabrakło argumentów chociaż i tak konwersacja nie była porywająca.

wiedza, którą posiadasz i propagujesz, nie jest tak naprawdę człowiekowi potrzebna, bo żyjemy tysiące lat i bez teorii ewolucji rozwijaliśmy się równie dobrze, a nawet lepiej moim zdaniem. Czyli podsumowując, jesteś zwykłym pasożytem, który nic dobrego dla ludzkości
  • Odpowiedz
Skąd się bierze kult celebrytów?
Dlaczego ludzie wielbią i naśladują celebrytów oraz traktują ich jako źródło wiarygodnych opinii o świecie? Krótka analiza ludzkiej potrzeby do naśladowania osób na szczycie hierarchii społecznej. Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4935143/skad-sie-bierze-kult-celebrytow/

#wojnaidei #kultura #psychologia #ciekawostki #ewolucja
wojna_idei - Skąd się bierze kult celebrytów?
Dlaczego ludzie wielbią i naśladują ce...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej @myrmekochoria mam pytanie. Co sądzisz w temacie samoświadomości człowieka? Zapewne otarłeś się o ten temat.
W serialu Westworld zaproponowano ciekawe moim zdaniem wytłumaczenie. Otóż ludzie pierwotni odczuwając konkretne potrzeby typu głód i sposoby zaradzenia nim interpretowali własne myśli jako głosy pochodzące niejako z zewnątrz, od bogów. Uświadomienie nastąpiło dopiero wtedy gdy zrozumieli, że nie był to głos kogoś obcego ale ich sam. Tu się pojawia pytanie czy religia zatem i
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dertom: Odpowiem kiedyś na to, ale ja nie jestem ani biologiem, chemikiem czy biologiem ewolucyjnym, więc tak średnio bym powiedział.
@phobosfobos: Stoned ape theory, bardziej na Twoim miejscu spojrzałbym na kciuk, bo olbrzymia grupa ludzi uważa, że ten palec jest odpowiedzialny za większość rzeczy na które obecnie patrzymy w cywilizacji.
  • Odpowiedz
Wysocy szybciej zdychają i mają większe szanse na nowotwory. Mam nadzieję, że osobniki z dwoma chromosami X będą wybierać jak najbardziej wysokich i w końcu nasz żałosny gatunek wyginie jak Jelenie olbrzymie, gdzie ich duże poroża negatywnie wpłynęły na populację poprzez zachowania w gatunku jak i problemy z poruszaniem się. W końcu ziemia będzie trochę fajniejsza bez ludzi :)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przegrywek123: bardziej mnie śmieszy ten gość co mówi że 'going nowhere' w 16:20-16:40 i się uśmiecha że jest fajnie niż jakiś katol, co do kościoła chodzi. Kilku z tych katoli przynajmniej wie, że ta planeta to porażka i ma trochę w sobie głupiego optymizmu, że jest coś po śmierci.
E.....L - @Przegrywek123: bardziej mnie śmieszy ten gość co mówi że 'going nowhere' w...
  • Odpowiedz