Zapraszam na dziewiąty odcinek podkastu Radio Warroza. Moim gościem jest neurobiolog, etolog, badacz owadów: dr Jacek Francikowski. W drugiej części wywiadu rozmawiamy nieco o mechanizmie selekcji naturalnej oraz o innych zagadnieniach ewolucyjnych i ekologii ewolucyjnej: miejscu pasożytów w systemie, o tezie o postępie złożoności. Jak zwykle poruszam kontrowersję czy pszczoła miodna jest udomowiona czy dzika. A na dokładkę zagadnienie: kto tu kogo hoduje?

https://www.warroza.pl/2020/06/kilka-pytan-o-ewolucje.html

#radiowarroza #pasozyty #biologia
R.....a - Zapraszam na dziewiąty odcinek podkastu Radio Warroza. Moim gościem jest ne...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Montujemy odcinek podkastu #radiowarroza. Na dniach premiera rozmowy z neurobiologiem i farmako-etologiem, badaczem owadów dr Jackiem Francikowskim. Super ciekawie nam się rozmawiało. A w komentarzu artykuł Jacka o miłości i śmierci w świecie owadów.

#biologia #owady #przyroda #ewolucja #pszczoly #pszczelarstwo
R.....a - Montujemy odcinek podkastu #radiowarroza. Na dniach premiera rozmowy z neur...

źródło: comment_15909489727V5o4ljwjZ81Dq8jW3ZRD4.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy pszczoły masowo wymierają oraz czy nie przetrwałyby bez pomocy człowieka?

Dziś Warroza gościła na żywo na antenie Radio WNET. Zapraszam serdecznie do odsłuchu.
W komentarzu podaję link do wywiadu z którym Warroza ośmiela się nieco polemizować.
P.S. Warroza nie miała wpływu na tytuł i opis

https://wnet.fm/2020/05/29/jaronski-notuje-sie-regularny-wzrost-liczby-rodzin-pszczelich-nawet-gdyby-80-pszczol-padlo-to-moglyby-sie-odrodzic/?fbclid=IwAR1Duki_y_JqyfZc2Qx9MpO7SnowZXQin1bizgx4xciSvgPAa1Z5hiLxCCk
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego natura w procesie ewolucji nie wykształciła żadnego mechanizmu autodestrukcji (świadomego lub podświadomego) organizmu (a właściwie jego świadomości), który mógłby zadziałać w jakichś sytuacjach bez wyjścia (bycie zjadanym przez drapieżnika, utknięcie w szczelinie, z której nie ma wyjścia)? #natura #ewolucja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blackhorn: bo po co? Jak już i tak umierasz to wszystko jedno. Żadna korzyść czy będziesz się męczył czy nie. A na pewno nie dla potomstwa czy dłuższego życia.

Po drugie jak miało się to wykształcić w procesie ewolucji? Kto szybciej umrze w tragicznej sytuacji to lepiej się rozmnoży lub będzie dłużej żył? No nie.

A może nawet odwrotnie. Mógł być taki mechanizm. Ale ci co myśleli że są w
  • Odpowiedz