Witam europkowe świry w nowym roku podbojów, ja z szybkim pytaniem czy zmieniło się coś z modami wartymi polecenia, od ostatniego czasu jak pytałem? Ostatnio polecono mi:
- Beyond The Pale's Legacy - Classic
- Historical Events Extended

Znam Veritasy i inne MeiouTaxy, zależy mi przede wszystkim na grze która dokończę w tym roku, a nie za kilka lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś coś?
#eu4
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skyworld: Ja właśnie bardzo lubię kolonizować i podbijać prymitywne nacje. Niestety w 1.19. ani nacje nie są prymitywne, ani CB nie pozwala mi ich podbijać. Więc dla mnie cały duży aspekt rozgrywki (a grywałem głównie krajami które kolonizują i podbijają tereny CNów lub Trade Companies) odpadł całkowicie w 1.19.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shadovek: No jak Nowogród przegrywa wojnę z Moskalami to zaraz po wojnie zaczynają mnie anektować :p Nie przeżyłem więcej niż 17 lat z tego co pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj wieczorem spróbuję jeszcze raz (kilka razy...), może tym razem Rzepa nie zginie od buntów :p
  • Odpowiedz
@Xardin: Tak jak napisałem wystarczy spojrzeć na oceny i opinie na steam/forum, by zobaczyć że "moja subiektywna opinia" pokrywa się z opinią większości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wszystkim mireczkom spod tagu #eu4 życzę szczęśliwego nowego roku! Abyście mieli jak najmniejsze AE, dużo złota, prowincji itd.

No i żeby nie był ot to zdjęcie Polski (bingo!)

Unia z Litwą, wasale: Liwonia, Mazowsze i Mołdawia, sojusze z: Austrią, Węgrami i Danią (+Szwecja i Norwegia)
Pituch - Wszystkim mireczkom spod tagu #eu4 życzę szczęśliwego nowego roku! Abyście m...

źródło: comment_RM1R1dlQEeDj6MtmYTzFXTp9kCep9oUo.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie udało się zrobić achivka "No Trial of tears". Jest to chyba najnudniejszy achiv na który się zdecydowałem, większość gry przejechałem na przyśpieszeniu 5, jedyny problem sprawiły dwie ostatnie prowki które posiadała kolonia brytyjska (nie miałem jak nabić warscora, żeby zdobyć 10pkt musiałem przetransportować się do pozostałych kolonii w ameryce południowej i wygrać 3 bitwy - z buta ofc bo floty nie posiadałem).

Cała gra to: jak najszybsza kolonizacja, nabicie reform, oczekiwanie
BaRi - Właśnie udało się zrobić achivka "No Trial of tears". Jest to chyba najnudniej...

źródło: comment_nz7vKPbvOO9lgVqibVgUnu8QNtF2nRJv.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wkurza mnie ostatnio parę rzeczy, a w Europce tak średnio idzie więc zacząłem grać Ottomańcami. Teraz drugie podejscie bo w 1 za bardzo uwierzyłem w ich siłę i szybko stwierdziłem, że zaczynam jeszcze raz( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jedna rzecz mnie wkurza - wyzwolę sobie dwuprowincyjnego gówniaka, zaanektowałem już trochę terenów, widzę że w porównaniu do grania Polską czy Moskwą, gdzie plus ze świątyni rzadko przekraczał +10 jestem w ciul bogaty.

No
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tanzanit: To zamiast wyzwalać te kraje w peace dealu, weź ich jedną prowincję i zamiast corować - wypuść wasala. Później tylko oddajesz jego ziemie.
  • Odpowiedz
Jednak dlc Mare Nostrum takie złe nie jest. Osmanowie prowadzą wojnę z Albania, Węgrami, Lukką i Genuą. Dostaje wpierdziel bo po stronie Węgrów jako kondotierzy walczy armią Austrii :D
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis

Mireczki pamiętam że żeby zapobiec niderlandzkim rebeliom trzeba było przenieść stolicę do low countries, ale innym sposobem było wykorzenienie kultury flamandzkiej i holenderskiej, lub zrobienie z niej kultury głównej[primary]. Teraz jednak widze że doszedł mechanizm "promoted cultures"[dawno nie grałem]. Czy ktoś już próbował zamiast przenosić stolicę, dodać te obydwie[lub jedną] kulturę do promotowanych i czy zadziałało na rebelie?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba jedna z najspokojniejszych rozgrywek jakie widziałem... w sumie jedynym państwem, które prowadzi ekspansję na szeroką skalę, to jestem ja.

- Imperium Osmańskie to w tej grze chyba autyzmu dostało, bo do teraz nie sprzątnęli Albanii (wielkie i potężne węgry ich bronią xD), a te pozostałe państewka to chyba do 1500 roku zjadali... poza tym widać na screenie, że granice to im ledwo drgnęły.

- Francja też ma trudności, ale to akurat zrozumiałe,
Dorogon - Chyba jedna z najspokojniejszych rozgrywek jakie widziałem... w sumie jedyn...

źródło: comment_rUrYkQy8ermSczxNoACRRQhBJKwqROWS.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@borsiu: Właśnie kończę tworzenie Włoch i taki miałem na razie cel, więc skupiałem się na konkretnych prowincjach. Teraz zabiorę się za tych niedobitków :)
  • Odpowiedz
Dwie rzeczy mnie dziś zdenerwowały. Pierwszą jest bug, że nie mogę części armii wycofać z terytorium wroga póki toczę inną wojnę - to zawsze działało, ale jakoś przestało i kończy się tym, że mam totalnie unieruchomionego stacka na kilka lat. Drugą jest eksploracja - wziąłem Exploration by odkryć świat, nie chciałem sam się bawić w zakładanie prowincji. Doszedłem do drugiej idei, zaciągnąłem dwóch eksploratorów i po paru latach odkrywania wywaliłem ideę, zakładając,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, gram sobie hiszpanią, 1600 rok teraz, bez patcha Common Sense. I teraz tak, odkryłem Uniwersytet, i się zastanawiałem czy się opłaca w niego ładować ?? Bo mam 3k golda ponad, i chętnie bym w coś zainwestował żeby mieć dochód co miesiąc, ale 300 golda za 0,22-0,28/mc wydaje mi się mało. Lepiej statków handlowych pobudować?
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Misie jakieś rady odnośnie gry Austrią? CB na PU dla Czech i Węgier może wpaść dopiero po 1500? Na początku gry dawać ich do sojuszu? Powstrzymanie Shadow Empire wydaje się ciężkie...

#eu4 #europauniversalis4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Jakieś porady do WC? Planuję grać Anglią na modzie zmniejszającym core cost z 10 na 8 ppd #eu4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach