Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Shadovek: No jak Nowogród przegrywa wojnę z Moskalami to zaraz po wojnie zaczynają mnie anektować :p Nie przeżyłem więcej niż 17 lat z tego co pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj wieczorem spróbuję jeszcze raz (kilka razy...), może tym razem Rzepa nie zginie od buntów :p
konto usunięte via Android
- 0
@Diego29 ja nie robilem achievka ale u mnie Moskwa dostaje raka po 20 minutach i prawie nie istnieje w każdej grze
- 6
Myślałem, że udało im się to naprawić w ostatnich łatkach :/
#eu4
#eu4
źródło: comment_BvldPs4DVAcRl1iZpg1uZv3Vdk6sBo9c.jpg
PobierzNie grałem w EU ponad pól roku. Kim polecacie zagrać, żeby ogarnąć te wszystkie nowe mechaniki?
#eu4
#eu4
- 8
Wszystkim mireczkom spod tagu #eu4 życzę szczęśliwego nowego roku! Abyście mieli jak najmniejsze AE, dużo złota, prowincji itd.
No i żeby nie był ot to zdjęcie Polski (bingo!)
Unia z Litwą, wasale: Liwonia, Mazowsze i Mołdawia, sojusze z: Austrią, Węgrami i Danią (+Szwecja i Norwegia)
No i żeby nie był ot to zdjęcie Polski (bingo!)
Unia z Litwą, wasale: Liwonia, Mazowsze i Mołdawia, sojusze z: Austrią, Węgrami i Danią (+Szwecja i Norwegia)
źródło: comment_RM1R1dlQEeDj6MtmYTzFXTp9kCep9oUo.jpg
Pobierz- 1
Właśnie udało się zrobić achivka "No Trial of tears". Jest to chyba najnudniejszy achiv na który się zdecydowałem, większość gry przejechałem na przyśpieszeniu 5, jedyny problem sprawiły dwie ostatnie prowki które posiadała kolonia brytyjska (nie miałem jak nabić warscora, żeby zdobyć 10pkt musiałem przetransportować się do pozostałych kolonii w ameryce południowej i wygrać 3 bitwy - z buta ofc bo floty nie posiadałem).
Cała gra to: jak najszybsza kolonizacja, nabicie reform, oczekiwanie
Cała gra to: jak najszybsza kolonizacja, nabicie reform, oczekiwanie
źródło: comment_nz7vKPbvOO9lgVqibVgUnu8QNtF2nRJv.jpg
Pobierz@kkpol: Znacznie lepiej moim zdaniem, dobrze że pominąłeś III bo to najsłabsza część.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
Czy są jakieś protipy dla Bizancjum, jeżeli Ottomani biorą sojusz z Francją, poza restartem, ewentualnie strzeleniem sobie w łeb? xD
#eu4
#eu4
@bezczelny_klamca: Też jestem po pierwszej wojnie, zabrałem całą Grecje, mam ze sobą Polaka, Węgra ale Turas ma sojusz z Moskalami i trochę sie boje tak atakować.
- 0
@Redesekrator: Wszystkie cory poza Yanyą (Epirem) bodajże.
- 1
Wkurza mnie ostatnio parę rzeczy, a w Europce tak średnio idzie więc zacząłem grać Ottomańcami. Teraz drugie podejscie bo w 1 za bardzo uwierzyłem w ich siłę i szybko stwierdziłem, że zaczynam jeszcze raz( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jedna rzecz mnie wkurza - wyzwolę sobie dwuprowincyjnego gówniaka, zaanektowałem już trochę terenów, widzę że w porównaniu do grania Polską czy Moskwą, gdzie plus ze świątyni rzadko przekraczał +10 jestem w ciul bogaty.
No
I jedna rzecz mnie wkurza - wyzwolę sobie dwuprowincyjnego gówniaka, zaanektowałem już trochę terenów, widzę że w porównaniu do grania Polską czy Moskwą, gdzie plus ze świątyni rzadko przekraczał +10 jestem w ciul bogaty.
No
- 8
Komentarz usunięty przez moderatora
@Kroomka: takie tłumaczenie żartów już się dawno przejadło, protip
- 2
Jednak dlc Mare Nostrum takie złe nie jest. Osmanowie prowadzą wojnę z Albania, Węgrami, Lukką i Genuą. Dostaje wpierdziel bo po stronie Węgrów jako kondotierzy walczy armią Austrii :D
#eu4
#eu4
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis
Mireczki pamiętam że żeby zapobiec niderlandzkim rebeliom trzeba było przenieść stolicę do low countries, ale innym sposobem było wykorzenienie kultury flamandzkiej i holenderskiej, lub zrobienie z niej kultury głównej[primary]. Teraz jednak widze że doszedł mechanizm "promoted cultures"[dawno nie grałem]. Czy ktoś już próbował zamiast przenosić stolicę, dodać te obydwie[lub jedną] kulturę do promotowanych i czy zadziałało na rebelie?
Mireczki pamiętam że żeby zapobiec niderlandzkim rebeliom trzeba było przenieść stolicę do low countries, ale innym sposobem było wykorzenienie kultury flamandzkiej i holenderskiej, lub zrobienie z niej kultury głównej[primary]. Teraz jednak widze że doszedł mechanizm "promoted cultures"[dawno nie grałem]. Czy ktoś już próbował zamiast przenosić stolicę, dodać te obydwie[lub jedną] kulturę do promotowanych i czy zadziałało na rebelie?
@PranieMuzgu: promoted/zmiana stolicy nic nie zmieni. culture shift dopiero pomoze :)
Jakiś patch wyszedł, że teraz wojny domowe są oznaczane w taki sposób?
Chwilę szybciej dostałem prośbę o zgodę na przemarsz wojsk.
#eu4
Chwilę szybciej dostałem prośbę o zgodę na przemarsz wojsk.
#eu4
źródło: comment_wqbNssgq9JiKbvBURWixKt8Z2QQJnHb9.jpg
Pobierz- 3
Chyba jedna z najspokojniejszych rozgrywek jakie widziałem... w sumie jedynym państwem, które prowadzi ekspansję na szeroką skalę, to jestem ja.
- Imperium Osmańskie to w tej grze chyba autyzmu dostało, bo do teraz nie sprzątnęli Albanii (wielkie i potężne węgry ich bronią xD), a te pozostałe państewka to chyba do 1500 roku zjadali... poza tym widać na screenie, że granice to im ledwo drgnęły.
- Francja też ma trudności, ale to akurat zrozumiałe,
- Imperium Osmańskie to w tej grze chyba autyzmu dostało, bo do teraz nie sprzątnęli Albanii (wielkie i potężne węgry ich bronią xD), a te pozostałe państewka to chyba do 1500 roku zjadali... poza tym widać na screenie, że granice to im ledwo drgnęły.
- Francja też ma trudności, ale to akurat zrozumiałe,
źródło: comment_rUrYkQy8ermSczxNoACRRQhBJKwqROWS.jpg
Pobierz- 1
@borsiu: Właśnie kończę tworzenie Włoch i taki miałem na razie cel, więc skupiałem się na konkretnych prowincjach. Teraz zabiorę się za tych niedobitków :)
Dwie rzeczy mnie dziś zdenerwowały. Pierwszą jest bug, że nie mogę części armii wycofać z terytorium wroga póki toczę inną wojnę - to zawsze działało, ale jakoś przestało i kończy się tym, że mam totalnie unieruchomionego stacka na kilka lat. Drugą jest eksploracja - wziąłem Exploration by odkryć świat, nie chciałem sam się bawić w zakładanie prowincji. Doszedłem do drugiej idei, zaciągnąłem dwóch eksploratorów i po paru latach odkrywania wywaliłem ideę, zakładając,
- 1
Mircy, gram sobie hiszpanią, 1600 rok teraz, bez patcha Common Sense. I teraz tak, odkryłem Uniwersytet, i się zastanawiałem czy się opłaca w niego ładować ?? Bo mam 3k golda ponad, i chętnie bym w coś zainwestował żeby mieć dochód co miesiąc, ale 300 golda za 0,22-0,28/mc wydaje mi się mało. Lepiej statków handlowych pobudować?
#eu4
#eu4
Misie jakieś rady odnośnie gry Austrią? CB na PU dla Czech i Węgier może wpaść dopiero po 1500? Na początku gry dawać ich do sojuszu? Powstrzymanie Shadow Empire wydaje się ciężkie...
#eu4 #europauniversalis4
#eu4 #europauniversalis4

- 2
@Krol_Pontaru: Nikt się nie spodziewa tureckiej inkwizycji!
@Krol_Pontaru:
Było pod tagiem o tym gorąco ze 2 tygodnie temu :)
Było pod tagiem o tym gorąco ze 2 tygodnie temu :)
Jakieś porady do WC? Planuję grać Anglią na modzie zmniejszającym core cost z 10 na 8 ppd #eu4
























- Beyond The Pale's Legacy - Classic
- Historical Events Extended
Znam Veritasy i inne MeiouTaxy, zależy mi przede wszystkim na grze która dokończę w tym roku, a nie za kilka lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś coś?
#eu4
Tak jakby explo i exp potrzebowały zmian finiszerów.