Mircy, co robić? Wszystkie flagi mi się poprzestawiały, tzn. np Granada ma flagę Portugalii, Kastylia Francji, Polska Rosji itd.
Reinstalacja nie pomaga, usuwanie folderu gfx w dokumentach też nie.

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4

Co trzeba zrobić, żeby mieć CB na węgrów jako Austria na PU? Mam być z nimi w złych kontaktach?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: Ten chyba unikalny system nic nie dawał tylko nazwę?
Dostajesz albo CB albo misje albo eventowe PU. Najlepszy start to jeśli nie wybiorą hunyadiego na regenta. Wtedy między 1450-1457 dostają event albo na PU albo na korwina. Jeśli wybiorą korwina tracisz z nimi historical friends ale zyskujesz CB na PU.
  • Odpowiedz
Chcę kupić EU4
Mam HoI 4, ale nie gram bo
1. zbyt dłużo czasu musiałbym poświęcić, żeby ogarnąć wszystko
2. jednak czasy IIWW to nie dla mnie

Kupować EU4? Porównajcie jakoś te gry, czy EU4 jest mniej zaawansowana, róznice.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mafiozorek: nie ma sensu porównywać bo to dwie inne gry. Szczerze mówiąc zanim ogarniesz eu4 minie kilkadziesiąt godzin jak nie ponad 100 jak będziesz mógł się rzeczywiście cieszyć z rozgrywki. Polecam bo wydaje mi się, że podstawy jednak dość szybko się ogarnia (ale ja zaczynałem od eu2 także chyba nie warto mnie słuchać).
  • Odpowiedz
@mafiozorek: sciagnij sobie pirata euIV i zobacz czy ci podejdzie, przejdz tutorial bo to jednak pomaga w tej grze, i czytaj wszystko co ci sie pokaze i wyskoczy, w eu III nauczylem sie grac w pare dni (na tyle zeby duzym krajem cos zdzialac) a jak ci sie gra spodoba to kupil oryginal i DLC (chociaz tez nie wszystkie)
  • Odpowiedz
@qnebra: rozrastaj się i twórz Niemcy. tylko dąż do prowek które dadzą Ci german nation, ja za bardzo poszedłem we wschód i południe niepotrzebnie, chociaż dzięki temu mam teraz te imperial cassus belli ale tylko na poj. prowincje.
  • Odpowiedz
@RPG-7: Samo wpada z czasem, jedyna unia jaka wpadła tak sama z siebie to z Milanem. Francja z eventu, który wywołuje wojnę, reszta to spamowanie RM kiedy można i claim throne, łapanie PU jest teraz banalne, bo w wojnach pomagają Ci sojusznicy ( kiedyś tak nie było??)
  • Odpowiedz
#eu4 Mirki próbuję WC kebabami zrobić. W zasadzie jedynym problemem jest AE bo cały czas albo wisi na mnie mała koalicja albo jej widmo. Dlatego mam rozkminę czy nie wziąć teraz idei dyplomatycznej, choć planowałem wejść w humanizm żeby nie walczyć z upierdliwymi buntami cały czas.

Jakieś sugestie (najlepiej od tych co już WC zrobili :) )? Ma sens ta dyplomatyczna - pomoże z AE czy szkoda na to czasu?
Akwer - #eu4 Mirki próbuję WC kebabami zrobić. W zasadzie jedynym problemem jest AE b...

źródło: comment_wkVB3k9zbCxXtUuW8ICN4Yp5xIsEcMm2.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Akwer: Masz już influ. Olej diplo i bierz humanizm, wjeżdżaj w Indie. Po Indiach miej w dupie koalicje i rozjeżdżaj ją merkami.
Generalnie zostało ci 200 lat, Indie nie ruszone, Europa ciągle mocna, Afryka i Azja nie ruszona. Kiepsko to widze
  • Odpowiedz
#eu4 #europauniversalis

Moi wasale wypowiedzieli wojnę o niepodległość. Wygrywam ją, ale nie widzę opcji ich ponownego zwasalizowania. Da się to jakoś ogarnąć? Szkoda mi trochę tego Krymu i Zakonu Kawalerów ;c
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4

Zacząłem sobie grać Austrią i szybko zrobiłem force union na Czechach. Jak mam teraz zostać wybrany cesarzem?

Ah, tylko 50 kary jest za kontrolowanie elektora. Kiedyś chyba było gorzej?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: z jednej dodanej prowncji mozna wyciagnac nawet 100 IA jak masz odpowiednio wolny komputer/programik do zwalniania procka ;)
a jak masz dyplomatow widmo poprawiajacymi stosunki z calym swiatem to jest izi gierka
  • Odpowiedz
@Dogeno: zresztą dodam, że Szwedzi po tym jak JA ich wyzwoliłem (popierając niepodległość) od razu byli do mnie negatywnie nastawieni choć chciałem ten sojusz kontynuować, no ale cóż.. Są dość słabi i na takim poziomie Prusami ich się tłucze jak dzieci.
  • Odpowiedz
Jak powinna wyglądać moja armia grając Wielką Hordą? Inwestować więcej w kawalerię?
Wiem, że muszę unikać walki na niepłaskim terenie.
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaką wybrać pierwszą grupę z ideami grając Wielką Hordą. Brakuje mi w cholerę manpowera, ale może wy wiecie co mi będzie bardziej potrzebbne.
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ungern:

"There simply is no material evidence of any Pre-Hispanic contact between the Old World and Mesoamerica before the arrival of the Spanish in the sixteenth century"

Poza tym nawet jeżeli to pojedyncza eskapada to nie jest jeszcze kolonializm.
  • Odpowiedz