Szukam moda mocno utrudniającego rozgrywkę w euiv. Arumba SMRTHR AI odpada bo niezaktualizowane i po 3 miesiącach gry crashuje. W sensie utrudniający rozgrywkę żeby ciężej było dojechać bota. #eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam ponownie Mireczki, znowu moje pytania dotyczące eu4.
1. Idealna kompozycja armii to? Widziałem filmik, gdzie dla grupy wschodniej proponowali 6 piechoty, 2 kawalerii i 5 artylerii, a dla wschodniej (tutaj chyba najlepiej będzie polską) to 6/4/5. Czy to prawda? A później jak zmieniać. Dodatkowo sprawa generałów, jak zdobywać coraz to lepszych? Ciągłe wojny?
2. Czy dobrym podejściem jest częste bawienie się w boba budowniczego? Czasami, buduje sporo budynków, chociaż mam pełen
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Vittu Nie przypominam sobie żeby Perm się tracił samoistnie, ja jak grałem Moskwą to ich dość długo trzymałem jako wasala
  • Odpowiedz
Jakim cudem kebsy mają taki pierdzielony rzut kostką, nigdy nie zejdzie im nawet poniżej 10? A ja swoim Bizancjum biję po 2-6 przy oblężeniach.
#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: @KuterPstragow: @Budek24: Confirmation bias.

Poza tym, polecam robić tak, jak pisze @Diego29, maksować siege ability i leader siege. Dużo manpowera się niepotrzebnie traci na wolne oblężenia, często więcej niż w bitwach, szczególnie z kiepskimi militarnie przeciwnikami.
  • Odpowiedz
@Rnck: @Markizek: tak właśnie jak przedmówca powiedział. Nie podbijasz prowincji tak o, zeby jakoś to wyglądało, tylko zapuszczasz 3 węże: jeden w stronę Rosji, drugi w stronę Indii, trzeci w stronę Etiopii. Czyli przebijasz się po chamsku jak tylko możesz w te regiony, tak że twoje pańswo wygląda jak upośledzona ośmiornica. Cel w tym jest taki, że możesz wtedy nieustannie prowadzić wojny i blobować jak szalony, bo AE
  • Odpowiedz
Jeszcze świeży film z #eu4 prezentujący kilkanaście exploitów, które działają na patchu 1.19

1. nieskończona ilość dyplomatów
2. klonowanie armii za darmo
3. dodawanie dużych krajów do HRE
4. kilkukrotnie większa ilość IA za dodawanie prowincji do HRE
Dziadekmietek - Jeszcze świeży film z #eu4 prezentujący kilkanaście exploitów, które ...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest gdzieś jakaś zbiorcza informacja odnośnie Territories które mogę zmienić w States?
Chodzi mi o jakieś podsumowanie - koszt utrzymania, zysk, koszt zrobienia core. Na razie klikam jeden po drugim i mnie strzela :)

#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ejadaz689: Ale jak do tyłu? Przecież jesteś 19 lat do przodu.
A odpowiadając na pytanie: spieprzyłeś, bo wydałeś masę punków na wyprzedzanie technologii zamiast wsadzić je w coś innego (choćby w development).
  • Odpowiedz
Grając kebabami opłaca się utworzyć Arabię? Chciałbym zrobić achievement Arabian Coffee, ale straciłem już Janczarów i nie chciałbym dostać kolejnych debuffów.

Mogę też się zwesternizować, bo podbiłem Wiedeń. Opłaca się to robić? Technologicznie nie odstaję od Europy. Np mam ten sam military tech co Francja albo Austria. Czytałem, że po westernizacji nie można wasalizować krajów z Afryki i Azji. To nadal aktualne?

#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Myrten: Potem u mnie wszystko działa, wiadomo jak grasz na IM to i tak ma niewielke znaczenie bo łąduje save'a tylko raz, ale czasem jak się reset robi, to mimo że mam dysk SSD to niewiele daje. :P
  • Odpowiedz
@Myrten:

U mnie czasem gra crashuje przy saveowaniu, niezaleznie czy cloud czy local save. Czasem w ogóle nie zapisuje i jest 0kb[zarowno cloud jak i local] a czasem robi po setki backupow jednego sejwa, bo nie moze zapisac. Od patcha 1.19 coś ostro s---------i, tak mi sie wydaje.
  • Odpowiedz
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4

Instytucje są mocno z-----e -biorę sobie ideę "economic" co daje -20 do developmentu, plus inne fajne bonusy i za każdym razem jak pojawia się nowa isntytucja gdzieś w europie, a ja np. gram sobie chinami czy gdzieś w azji, to po prostu ładuje w jednej prowincji development na tyle aż pojawi się instytucja, a potem ona normalnie sama się "spreaduje" do innych prowincji.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/regard-to-kebab-reference.993119/

W sumie dobre pytanie. Gdyby wisiała podpięta reguła, że nie wolno robić sobie jaj z jakiejkolwiek nacji jak właśnie nazywanie francuzów "bagietkami", to bym zrozumiał. Ale reguła dotyczy oczywiście tylko muslimów, bo przecież kapitan szwecja.
Khaine - #eu4

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/regard-to-keb...

źródło: comment_AgFoJ2MmASyD8C7RfGNNqsRiNsemxMwT.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: Mody też są cenzorowane. Jednak największą beką jest z uporem maniaka wstawianie bandery Kriegsmarine zamiast oficjalnej flagi Niemiec 1935-1945 w serii HoI.

Swoją drogą kiedyś próbowałem trollować i rozpisałem się, że powinni usunąć wszystkie zdjęcia dowódców i ministrów z Hoi3 uznanych za nazistów. Temat został ofc. wypieprzony w kosmos, ale najbardziej przerażające było to, że kilka osób poparło ten pomysł zanim thread wyleciał w powietrze.
  • Odpowiedz
Znacie jakieś ciekawe mody przenoszące grę w inne uniwersum? Fajny to sposób na odskocznie od blobowania Prusami. :) Grałem już w Warcraft Universalis, LotR mod i na starym patchu w moda ze świata wiedźmina. Gry o tron proszę nie pisać, gdyż nie znam tego uniwersum.
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 razem z 4 kumplami zaczęliśmy grać razem w europke, i siedzi się zajebiście, gramy osmanie/moskwa/polska/krym. I się tam zastanawiam, czy są jakieś fajne inne kombinacje grania w 4? Jakie kraje brać do współnej gry.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach