wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 1
Opłaca się już kupować Stellaris? Bo ogólnie jakoś nie słyszałem o jakichś rewolucyjnych zmianach czy DLC od czasu premiery i zastanawiam się, czy nie lepiej jeszcze poczekać z rok, aż gra się rozwinie jak to u Paradoxów bywa. Trochę mnie dziwi ta cisza, bo Stellaris się sprzedało genialnie (według steamspy 700 000 sztuk, przy czym EU4 po tylu latach ma 1 200 000), a od czasu premiery Stellaris do #eu4
Co za pech, trzeba będzie potem walczyć o niepodległość.
#eu4
#eu4
źródło: comment_1p0GTLKpa7jH1MZRBVqVO8FLkb6H5Lf6.jpg
PobierzDostałem mały prezencik na święta od bratowej - screen z eu4 zrobiony z piernika i lukru. Wciąż się zastanawiam czy go zjeść, zostawić na pamiątkę czy też zjeść tylko państwa ościenne.
#eu4
#eu4
źródło: comment_1v84Z46eLyEJW3Wm4jguDpBxrzDNbmln.jpg
Pobierz- 124
@procesorek: Rosja miała PU na Francją? :)
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
dzień w którym @Khaine nie narzeka na EU4, dniem straconym xd
- 1
@ja_kasztan: Wersja 1.19 EU4 bije u mnie po prostu rekordy frustracji. Tylu bugów i z-------h rozwiązań skupionych na raz to ja jeszcze w tej grze nie widziałem, a gram chyba od 1.0. Jest to szczególnie w---------e, że nie naprawią tego jeszcze z miesiąc. Bo nie, bo taka polityka patchy.
- 1
#eu4 Co mogę robić Polską w takim 'martwym okresie'. Podbiłem cały Zakon Krzyżacki i Kawalerów Mieczowych/Livonian Order. Zaanektowałem Mazowsze i w sumie farmię admin pointy, żeby móc stworzyć Rzeczpospolitę. Ale co w tym czasie jeszcze mogę robić? Na zachodzie każdy chyba jest albo w HRE, albo w jakimś dobrym sojuszu, poza tym nie chcę za bardzo marnowąc punktów na corowanie. Poza czekaniem to jakieś propozycje?
- 2
Regencja się skończyła, wbiliśmy się w Riazań, wypowiedzieliśmy wojnę Zakonowi Kawalerów Mieczowych, bo akurat byli po wojnie z Polską (Polska sobie wycisnęła do końca Krzyżaków). Szwedzi i Norwedzy bili się o wyrwanie z unii z Danią, odnieśli sukces. Chłopaki mieli na tyle dobry nastrój, że potraktowali mnie jako strefę wpływu/protektoratu, a Szwecja oznaczyła mnie jako rywala. Spaliłem 10 przysług i kazałem Polakom szykować się do wojny (nie pamiętam dokładniej kolejności zdarzeń jbc,
źródło: comment_L99gWRQdCqMrJ9Nz1EMILMM8Ue0u3rex.jpg
Pobierz- 1
jak się teraz zwalcza mingiem otego debuffa?
#eu4
#eu4
@wiatrow Jaka kur... westernizacja :D , prychlem, a tak na serio?
@TheFrancuz westernizacja poszla teraz do decyzji, wymaga chyba 6 instytucji
- 3
#eu4
Ja p------e, to są jakieś jaja... Taką dobrą grę restartować? :/ W nowych patchach PU są bardzo stabilne i IMO oni im się nie wyrwą.
Ja p------e, to są jakieś jaja... Taką dobrą grę restartować? :/ W nowych patchach PU są bardzo stabilne i IMO oni im się nie wyrwą.
źródło: comment_0LwfQFdtSOvuq44jyPS6wn0mQHUCbBcb.jpg
Pobierz- 1
Chcę sobie zagrać jako jedno z tych państewek co są wasalami Burgundii i stworzyć The Netherlands. Ktoś pamięta w jakim dodatku jest opcja wzywania innych do walki o niepodległość?
#eu4
#eu4
@z3kk: Masz DLC Res Publica? Bo jeśli nie to można się szarpnąć, dodaje smaczku grze Niderlandami.
- 0
@Sniper10200: Mam, dzięki
Mireczki szanują?
Jeżeli będą chętni do poczytania to chętnie napiszę rozprawkę z tym jak to wyglądało i co można by poprawić. Tak wiem, granice mogłyby być ładniejsze, skupiałem się na jak najlepszej dacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli będą chętni do poczytania to chętnie napiszę rozprawkę z tym jak to wyglądało i co można by poprawić. Tak wiem, granice mogłyby być ładniejsze, skupiałem się na jak najlepszej dacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_ACEUcfY9KAg0qVFmv38Xlh9xbIEd2vmS.jpg
Pobierz- 2
#europauniversalis #eu4
Droga ekspansji na na Livonian Order zablokowana, sojusz z Litwo Blobszczyzno Moja. Zastanawiam się jak ugryźć ich temat, a ekspansja skoncentrowała się na kierunku zachodnim. Księstwo Pomorskie skasowane, kawałek Brandenburgii zjedzony. Może zrobić sobie Prusy z kraju i dopiero wtedy orać sąsiadów? Choć będę musiał wtedy troszkę poczekać na wybuch reformacji i 10 admin techa. Rok 1503
Droga ekspansji na na Livonian Order zablokowana, sojusz z Litwo Blobszczyzno Moja. Zastanawiam się jak ugryźć ich temat, a ekspansja skoncentrowała się na kierunku zachodnim. Księstwo Pomorskie skasowane, kawałek Brandenburgii zjedzony. Może zrobić sobie Prusy z kraju i dopiero wtedy orać sąsiadów? Choć będę musiał wtedy troszkę poczekać na wybuch reformacji i 10 admin techa. Rok 1503
- 2
konto usunięte via Android
- 11
@Pieko USUŃ TOOOOOO
#eu4
To teraz mnie eu wkurzyło. Podpisałem sojusz(EDIT: pokój) z Austrią, w którym wyrzekłem się sojuszu z Czechami (już nic nas nie łączyło) ale oczywiście wojnę kontynuowałem a tutaj Czechy podbijają mi prowincje, nie przekazują mi tych co mam claimy, nie mogę ich wywalić i nie wiem co mam do cholery zrobić! Jak się ich pozbyć? Jak nie podbije tych dwóch z claimami to będę następne 10 lat czekał na
To teraz mnie eu wkurzyło. Podpisałem sojusz(EDIT: pokój) z Austrią, w którym wyrzekłem się sojuszu z Czechami (już nic nas nie łączyło) ale oczywiście wojnę kontynuowałem a tutaj Czechy podbijają mi prowincje, nie przekazują mi tych co mam claimy, nie mogę ich wywalić i nie wiem co mam do cholery zrobić! Jak się ich pozbyć? Jak nie podbije tych dwóch z claimami to będę następne 10 lat czekał na
Nie ma to jak przegrać wojne z Francją przez z-----e zbugowane AI aragonu który postanowił stanąć armią w Holandii i nie ruszać się przez całą wojnę... #eu4
źródło: comment_4qfgGbEEuj7bLtvWHx2oRiTvmhQQ0Fs5.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 1
@Czosnek-Pospolity W takich sytuacjach resetujesz grę i AI powinno się ogarnąć.
- 0
@JaLurek: Próbowałem 3 razy ale nic nie dało ;/
Na dzisiaj wystarczy a jutro trzeba zrobić najprzyjemniejszą rzecz w tej grze czyli poskromić kebaba.
#eu4
#eu4
źródło: comment_yyH4XQgzGMGpJENG5HzV9QtUWdskchrq.jpg
Pobierz- 23
Wesołych świąt.
#eu4
#eu4
źródło: comment_t1Z5M49vIDxC4UXdufHjIiN8Me8skGc1.jpg
Pobierz@cargt3: DEUS VULT
- 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
RIP Sassanid Empire. I tak powstał Islam. Kalifat Rashidun ma permanentne claimy na całą Afrykę Północną, Półwysep Arabski, Lewant i pół Imperium Sassanidów. To gówienko ma praktycznie niezniszczalną armię, auto-annex i auto-convert podczas okupacji prowincji na czas trwania modyfikatora Rise of Islam. Tylko czekać z trwogą, aż zaatakuje mnie lub mojego sojusznika Bizancjum.
#eu4
#eu4
źródło: comment_Kw9Xxu2ZEwmBDsCu0m9J0mgrvsmBdYUt.jpg
Pobierz- 3
@RobieInteres: Tak tylko przypomne co daje rise of islam
źródło: comment_EKNcIlaR7c1OhfLW0TfjRzAk9BpXNuJW.jpg
Pobierz@RobieInteres: te 40k woja to oni spod piasków pustyni wyciągnęli?




























#eu4 #heheszki