Chciałem pograć Wenecją i stworzyć Włochy. Wszystko byłoby super gdyby moi sojusznicy, Polacy nie zaatakowali Moskwy ktorej sojusznikiem był kebab ( ͡° ʖ̯ ͡°) #eu4
wpisy
Najnowsze
Archiwum
@Eskimos_Stanislaw Neapol z jego gownoprowincjami? Mediolan najlepiej, pecha po prostu miales
Komentarz usunięty przez autora
- 19
- 1
#eu4 probowal ktos sie bawic w to Caddo? wyszlo komus, jest sens zaczynac?
@Redesekrator A, dobra, o to plemie ci chodziło.
#eu4 #eu4achievementchallenge
97/205 achivmentów - tym razem zrobione 4.
AAA Credit, Consulate of the Sea, Fanatic Collectivist, Mare Nostrum
Aragon->Spain->
97/205 achivmentów - tym razem zrobione 4.
AAA Credit, Consulate of the Sea, Fanatic Collectivist, Mare Nostrum
Aragon->Spain->
źródło: comment_J3K0QsIR9ZTyoG7XQ7bbfDLVmy1pF2QT.jpg
Pobierz@KuterPstragow: jeszcze spokojnie zrobisz przynajmniej We bled for this - wystarczy jakaś dobra wojna z Rosją
- 0
@Dziadekmietek: Kilka razy było po 900k start, nie chce mi się specjalnie cisnąć ;)
@stekelenburg5: jednak trzeba Rights of Man
@stekelenburg5: nawet jej generałem nie zrobisz o ile się nie mylę :D pozostaje pragmatic sanction

- 7
łatwo i krótko
@ejadaz689: Niestety się nie da, to eu4. Tu nie ma łatwo i krótko.
http://www.eu4wiki.com/Land_warfare
@ejadaz689: w telegeaficznym skrocie:
Od poziomu techmologii (a co za tym idzir od taktyki i morale) od typu jednostki (np. konnica zlotej ordy jest lepsza niz konie wojska zachodu), od jakosci armii (wynika z idei i tradycji narodowych / ambicji), od dowodcy i jego umiejętności, od tego kto gdzie atakuje (gory zdobywa sie b. Trudnp, desant z morza rowniez jest trudniejszy ) i ostatecznie od szczęścia (ta kosteczka na ekranie
Od poziomu techmologii (a co za tym idzir od taktyki i morale) od typu jednostki (np. konnica zlotej ordy jest lepsza niz konie wojska zachodu), od jakosci armii (wynika z idei i tradycji narodowych / ambicji), od dowodcy i jego umiejętności, od tego kto gdzie atakuje (gory zdobywa sie b. Trudnp, desant z morza rowniez jest trudniejszy ) i ostatecznie od szczęścia (ta kosteczka na ekranie
- 5
#eu4 Prowadzę jako RON wojnę z Danią. Jak wejść na Gotlandię? Nie mogę tam desantować wojsk, bo mają w pełni obsadzony fort. Jest jakiś sposób na zajęcie wyspy, bo i tak jej nie wezmę bez zajęcia fortu.
- 9
I jak Mirki, teraz to już z górki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak pisałem wcześniej kampania Permem, jak się wkurzyłem i postanowiłem, że chcę mieć po prostu Liberty Desire na poziomie powyżej 50%, wypowiadam wojnę, lecę na pożyczkach i rozwalam Moskali sam to okazało się, że potrzebowałem kolejnych kilku restartów, żeby ktokolwiek chciał mi pomóc :x.
Za którymś razem (~10-12) Litwa miała na rywalu Moskwę i Polsza wzięła lokalnego szlachcica! :D
No to jeb
Jak pisałem wcześniej kampania Permem, jak się wkurzyłem i postanowiłem, że chcę mieć po prostu Liberty Desire na poziomie powyżej 50%, wypowiadam wojnę, lecę na pożyczkach i rozwalam Moskali sam to okazało się, że potrzebowałem kolejnych kilku restartów, żeby ktokolwiek chciał mi pomóc :x.
Za którymś razem (~10-12) Litwa miała na rywalu Moskwę i Polsza wzięła lokalnego szlachcica! :D
No to jeb
źródło: comment_QrmFP47I9EwBM6WFoK8ElMbLY2s0Lsun.jpg
Pobierz@Diego29: i nie zbankrutujesz przez te pożyczki?
- 0
@Eskimos_Stanislaw: splacilem je dawno, było ciężko bo interest pochlanial mi tyle przychodu, że większość gry do tej pory nie miałem fortu ani jednego :p
Parę wojen stoczylem tylko po pieniądze, biedny Krym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Parę wojen stoczylem tylko po pieniądze, biedny Krym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 178

- 1
@Xardin: hmm ja wybrałem drogę kendo, jeżeli wybrałbym kolonializm, to pewnie nie dałbym sobie rady z podbiciem malezji, i przez kolejne 50 lat siedziałbym zamknięty w Brunei.
@Xardin: https://www.youtube.com/watch?v=jHDbqy6F74U ja podbijałem Lombok lub Tarkan
@matiserek: więcej wojska, więcej prowincji, więcej wszystkiego i LD spadnie :D
@Xardin: https://www.youtube.com/watch?v=jHDbqy6F74U ja podbijałem Lombok lub Tarkan
@matiserek: więcej wojska, więcej prowincji, więcej wszystkiego i LD spadnie :D
- 0
@AlvarezCasarez: jeżeli cię to interesuje to cała strategia zarówno z eu4wiki jak i gościa z filmiku zostały załatane i niestety nie działają.
Moje Imperium Aragońskie po kilkunastu latach gry:
Druga potęga świata po Mingu
Unia:
Kastylia
Druga potęga świata po Mingu
Unia:
Kastylia
źródło: comment_PUm2J1hRtdutSP2bLqkiww9aHFfuzkdr.jpg
Pobierz- 2
Jakiś przeciw sekularyzacji kawalerów mieczowych? Jestem już na uralu, ide po achievement "baltic crusader"
#eu4
#eu4
Patrze sobie czym by tu pograć, włączam Aragonie żeby zobaczyć co i jak i po pół roku od rozpoczęcia gry wpada mi unia z Kastylią ze mną jako seniorem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I do tego wojna sukcesyjna z Anglią po jednej stronie a Aragonią, Kastylią, Burgundią i Austrią po drugiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°
I do tego wojna sukcesyjna z Anglią po jednej stronie a Aragonią, Kastylią, Burgundią i Austrią po drugiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°
Kontynuacja wczorajszego wątku o handlu. Polecam :)
#eu4
#eu4

- 5
Wiem ze było. 93% XD
#eu4
#eu4

Jakie Włoskie państwo polecacie do stworzenia Włoch? Zaznaczę, że nie mam najnowszego dlc.
#eu4
#eu4
@Sahib_Girej: najłatwiej Mediolanem


























źródło: comment_YsEIwZY8FgF3jCTI1ewS6F3hftI63iFI.jpg
Pobierz