Warto grac w eu jako tall nation? Mam pomysl na lige kupiecka, stworzyc custom np szczecin i pakowac w development. Raczej jako roleplay. #eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alfredbuzdygan: Nie ma czegoś takiego jak tall play. Ja nie wiem kto takie bajki wymyśla. Podlicz sobie koszty developmentu vs koszty corowania i od razu widać, że tall play to jest chwyt marketingowy bez przełożenia na praktykę.
  • Odpowiedz
Hejka europkowe świry. Czy ostatni patch coś namieszał w stability i overextension? Postanowiłem zagrać znowu Ottomanami, bo wiele osób pisało, że są teraz OP i trochę prawdy w tym jest, ale znacznie częściej wybuchają u mnie bunty. Podbiłem cały Lewant i Albanię i kawałek Serbii, overextension skoczył do około 110% i nagle miałem kilka powstań narodowych, plus bunty chłopów i szlachty. Na poprzednim patchu nic się nie działo przy tym samym poziomie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4

Jakoś nie mogę tego rozkminić. Zaczynam grę Austrią i od startu mam po -1000 od wszystkich elektorów w rankingu tychże wyborów. O co może chodzić?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skyworld: Zrobiłeś mi dzień. Wczoraj grałem na M&T i Polską straciłem PU z Węgrami i Czechami przez kobietę na tronie, a potem koalicja zrobiła mi kuku bo Agresive expasion jeszcze nie spadło po PU z Czechami. Odpadł wywalczony w wielu ciężkich bojach Śląśk, który wrócił do HRE. Grę wyłączyłem w momencie kiedy Litwę zaatakowała Moskwa.

Myślałem, że wtedy laptopa przez okno wyrzucę, a jak patrzę na tego screena to się
  • Odpowiedz
Witam szanownych kolegów w nowym roku. Postanowiłem sobie zagrać Persią. I tu powstaje pytanie, czy opłaca się próbować stworzyć Persję z Timurydów?
#eu4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno nie grałem, wczoraj wróciłem i... to normalne, że AI jest bardziej niezdecydowane niż różowe paski i często wysyła armię do prowincji po czym od razu anuluje i powtarza proces kilka razy na sekundę? Bardzo to irytujące, jakby w taki głupi sposób chcieli mnie zmusić do nie ruszania się z miejsca.

#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HpALc_9000 Normalne, mi raz bunty Niderlandów wpadly w wir przechodzenia z jeden prowincji do drugiej i tak sobie przechodzily do konca gry i bot mial calkowicie na te bunty w------e, szczegolnie ze bylo ich jakies 100k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
Jakie są warunki eventu na wojnę z o niepodległość Niderlandów? #eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Danjou: jak mu dajesz prowincję to jest napisane ile dostanie OE, jak podpisujesz pokój po wojnie to też jest napisane ile wasal dostanie OE, a tak normalnie to wybierz jakąś jego prowincję, najedź myszką na jej unrest i po chwili pojawią się modyfikatory unrestu. Tam sprawdź ile ma unrestu z OE (1 unrest = 20% OE)
  • Odpowiedz
#eu4

Nie chce mi się odpalać gry aby sprawdzić, czy obniżenie utrzymania wojska daje teraz także karę do AT czy tylko do morale i reinforcementu? Bo na wiki nic o karze nie piszą.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: ja generalnie trzymam wszystkie forty przeciw buntom na poziomie 2 (wszystkie zdobyczne na nowych terytoriach gdzie jest separatyzm i kilka w kraju) no i maksuje tam gdzie sa punktu strategiczne (gory, lasy). O ten +1 nigdy nie walcze bo panstwem z duzym developmentem nie warto. Fakt ze lubie arystokracje jako idee.
  • Odpowiedz
@KuterPstragow: Rosja najgorsza pod tym względem. Armia idzie z rok z jednego końca na drugi a przecież w takim blobie, gdzie prowincje są praktycznie bezwartościowe i 75% autonomii, bo się nie opłaca state zakładać nie będę stawiał fortów.
  • Odpowiedz