wpisy
Najnowsze
Archiwum

- 1
@Morgesztern: Czechy maja PU podemna, niedlugo stana sie czescia Imperium, integracja in progress
Warto grac w eu jako tall nation? Mam pomysl na lige kupiecka, stworzyc custom np szczecin i pakowac w development. Raczej jako roleplay. #eu4
@alfredbuzdygan:
Troche nudno
Troche nudno
- 0
@alfredbuzdygan: Nie ma czegoś takiego jak tall play. Ja nie wiem kto takie bajki wymyśla. Podlicz sobie koszty developmentu vs koszty corowania i od razu widać, że tall play to jest chwyt marketingowy bez przełożenia na praktykę.
Hejka europkowe świry. Czy ostatni patch coś namieszał w stability i overextension? Postanowiłem zagrać znowu Ottomanami, bo wiele osób pisało, że są teraz OP i trochę prawdy w tym jest, ale znacznie częściej wybuchają u mnie bunty. Podbiłem cały Lewant i Albanię i kawałek Serbii, overextension skoczył do około 110% i nagle miałem kilka powstań narodowych, plus bunty chłopów i szlachty. Na poprzednim patchu nic się nie działo przy tym samym poziomie
- 8
@MrocznyBrokul: Przekraczanie 100 OE powoduje odpalanie się paskudnych eventów.
#eu4
Na reddicie pojawil sie fajny tutorial dotyczacy handlu gosc pokazuje i tlumaczy handel i jak dzialaja bonusy na przykładach. Przy okazji zarabiajac wenecja 2800 dukatow :D.
https://youtu.be/edjLVFMjPyo
Na reddicie pojawil sie fajny tutorial dotyczacy handlu gosc pokazuje i tlumaczy handel i jak dzialaja bonusy na przykładach. Przy okazji zarabiajac wenecja 2800 dukatow :D.
https://youtu.be/edjLVFMjPyo
@KuterPstragow: O, spoko. Wreszcie zrozumiałem co znaczy trade steering. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć i tak nie będę raczej w stanie wyciągnąć z handlu więcej niż ~300. Inna sprawa, że rzadko kiedy biorę trade.(✌ ゚ ∀ ゚)☞
@RPG-7 obejrzałem to, polecam
Tak było
#eu4
#eu4

- 26
- 4
Da się wycisnąć więcej? 20 za policy, 10 za quality, 20 za prussian stronk
#eu4
#eu4
źródło: comment_EjBzK71zpOcCgSsC1k0BJeKe2kKSq15I.jpg
Pobierz@Pieko: 5 albo 10% z jakiegoś eventu. 5% na leaderze
- 5
- 7
#eu4
Jakoś nie mogę tego rozkminić. Zaczynam grę Austrią i od startu mam po -1000 od wszystkich elektorów w rankingu tychże wyborów. O co może chodzić?
Jakoś nie mogę tego rozkminić. Zaczynam grę Austrią i od startu mam po -1000 od wszystkich elektorów w rankingu tychże wyborów. O co może chodzić?
- 14
@stekelenburg5: Kobieta na tronie
- 17
@stekelenburg5: Nie masz heira. Od tego patcha elektorzy głosują na realne osoby.
- 2
Koniec gry po 52 latach. A miałem nie blobować. Do tego zaraz mi wpadnie unia z Moskwą.
#eu4
#eu4
źródło: comment_okWHYq8pVXyJIxcuSMk38evBiGOh87qD.jpg
Pobierz@Skyworld: tak jest "życie"
@Skyworld: Zrobiłeś mi dzień. Wczoraj grałem na M&T i Polską straciłem PU z Węgrami i Czechami przez kobietę na tronie, a potem koalicja zrobiła mi kuku bo Agresive expasion jeszcze nie spadło po PU z Czechami. Odpadł wywalczony w wielu ciężkich bojach Śląśk, który wrócił do HRE. Grę wyłączyłem w momencie kiedy Litwę zaatakowała Moskwa.
Myślałem, że wtedy laptopa przez okno wyrzucę, a jak patrzę na tego screena to się
Myślałem, że wtedy laptopa przez okno wyrzucę, a jak patrzę na tego screena to się
Tak sie zastanawiam. Da się zmienić religię Osmanów na katolicyzm na przykład? #eu4
@Eskimos_Stanislaw:
Na luzaku. Zajmujesz katoliocka prowincje, dajesz Dhimmi, robisz Dhimmi nielojalnymi i zabierasz Dhimmi prowkę. Masz bunt, więc wysyłasz armię za Kaukaz i czekasz aż przejmą wystarczająco kraju.
Na luzaku. Zajmujesz katoliocka prowincje, dajesz Dhimmi, robisz Dhimmi nielojalnymi i zabierasz Dhimmi prowkę. Masz bunt, więc wysyłasz armię za Kaukaz i czekasz aż przejmą wystarczająco kraju.
@Eskimos_Stanislaw:
Jesli masz wasali ustaw im tylko, by sie nie ruszali z miejsca
Jesli masz wasali ustaw im tylko, by sie nie ruszali z miejsca
- 1
Witam szanownych kolegów w nowym roku. Postanowiłem sobie zagrać Persią. I tu powstaje pytanie, czy opłaca się próbować stworzyć Persję z Timurydów?
#eu4
#eu4
@Arke: moze w ogole wez francje i zrob przeprowadzke zeby za trudno nie bylo xd
Dawno nie grałem, wczoraj wróciłem i... to normalne, że AI jest bardziej niezdecydowane niż różowe paski i często wysyła armię do prowincji po czym od razu anuluje i powtarza proces kilka razy na sekundę? Bardzo to irytujące, jakby w taki głupi sposób chcieli mnie zmusić do nie ruszania się z miejsca.
#eu4
#eu4
konto usunięte via Android
- 3
@HpALc_9000 Normalne, mi raz bunty Niderlandów wpadly w wir przechodzenia z jeden prowincji do drugiej i tak sobie przechodzily do konca gry i bot mial calkowicie na te bunty w------e, szczegolnie ze bylo ich jakies 100k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Android
- 0
@qnebra To bylo kilka buntow, ale jakby armia sie odblokowala to by faktycznie nie bylo za ciekawie tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie są warunki eventu na wojnę z o niepodległość Niderlandów? #eu4
- 3
Czy da się tak karmić wasali, żeby mi nie rosło AE?
#eu4
#eu4
@Budek24: nie, chyba że będziesz ich karmił ich corami
@Danjou: jak mu dajesz prowincję to jest napisane ile dostanie OE, jak podpisujesz pokój po wojnie to też jest napisane ile wasal dostanie OE, a tak normalnie to wybierz jakąś jego prowincję, najedź myszką na jej unrest i po chwili pojawią się modyfikatory unrestu. Tam sprawdź ile ma unrestu z OE (1 unrest = 20% OE)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@RobieInteres: ale Węgry i Aragonia ładnie poszli :D nie wiem czy po ostatnich patchach osłabili Austrię, bo w każdej mojej rozgrywce dostaje w dupe i znika z mapy.
@RobieInteres: dżizas co tam się stało w Anglii
- 1
#eu4
Nie chce mi się odpalać gry aby sprawdzić, czy obniżenie utrzymania wojska daje teraz także karę do AT czy tylko do morale i reinforcementu? Bo na wiki nic o karze nie piszą.
Nie chce mi się odpalać gry aby sprawdzić, czy obniżenie utrzymania wojska daje teraz także karę do AT czy tylko do morale i reinforcementu? Bo na wiki nic o karze nie piszą.
@Khaine: ja generalnie trzymam wszystkie forty przeciw buntom na poziomie 2 (wszystkie zdobyczne na nowych terytoriach gdzie jest separatyzm i kilka w kraju) no i maksuje tam gdzie sa punktu strategiczne (gory, lasy). O ten +1 nigdy nie walcze bo panstwem z duzym developmentem nie warto. Fakt ze lubie arystokracje jako idee.
- 0
@KuterPstragow: Rosja najgorsza pod tym względem. Armia idzie z rok z jednego końca na drugi a przecież w takim blobie, gdzie prowincje są praktycznie bezwartościowe i 75% autonomii, bo się nie opłaca state zakładać nie będę stawiał fortów.






























#eu4 #europkowememy
Polak jest twórcą. Tu jego inna zajawka :)