Wszystko
Wszystkie
Archiwum
4
Dwuacetyl - problem realny?

Od pewnego czasu trwa dyskusja dotycząca zawartości w e-papierosach związku chemicznego o nazwie dwuacetyl (diacetyl, butanodion, dwumetyloglioksal). Problem realny? A może tylko czarny PR niskich lotów?
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
7
BADANIA: Ile dwuacetylu jest w papierosach tradycyjnych? – eSmoking...

FAKTY: Stężenie dwuacetylu w liquidach stosowanych w e-papierosach, w których obecny jest ten związek, jest 100 razy niższe niż w papierosach tradycyjnych...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- 1
czy należy już robic zapasy? Dyrektywa na ograniczenie samogonow, liquidow i ogole #epapierosy #epapieros ma wejść w zycie.To już pewne :/
@mlg20: http://skrypty.info.pl/kalkulator.html
Mieszasz np. baze 0 mg z 36 w podanych proporcjach i masz to 6mg
Mieszasz np. baze 0 mg z 36 w podanych proporcjach i masz to 6mg
- 1
@mlg20: to nic prostszego. Są od tego kalkulatory. Potrzebujesz do tego glikol i glicerynę, polecam mieszać od razu liquid - czyli wlewasz bazę 36, glikol, glicerynę i aromat od razu do buteleczki i odstawiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://e-liquid-recipes.com/create
http://e-liquid-recipes.com/create
- 1
@Soczi:
@MrGreeneye: w takim razie podpisze, oraz wyślę do kilku osób.
Zawsze byłem przekonany że petycję online nic nie dają.
@MrGreeneye: w takim razie podpisze, oraz wyślę do kilku osób.
Zawsze byłem przekonany że petycję online nic nie dają.
- 1
@MrGreeneye: niewiele tracisz. Kilka minut na przeczytanie (nawet dla własnej wiedzy) i kilka sekund na wpisanie danych. Więcej czasu tracimy bezsensownie przeglądając mirko.
@PrawieJakBordo: też właśnie nie wiem jak te online działają.
@PrawieJakBordo: też właśnie nie wiem jak te online działają.
@korbuzz: no to jeszcze takie pytanko, czy zawartość nikotyny robi różnice? w sensie czy jest różnica w smaku między 0mg a 6mg?
- 0
@Locked1986: Przy takich "mocach" nie powinno być różnicy. Różnicę w smaku "podobno" można wyczuć na większych stężeniach nikotyny. Piszę "podobno", bo osobiście nigdy mi zawartość nikotyny w liquidzie różnicy smakowej nie zrobiła, no ale możliwe że coś się zmienia przy wyższej zawartości.
- 2
Mirki, jakie ogniwo to evica vtc mini? Samsung 25r, LG HE4? i czy da radę ładować je przez evica?
#epapierosy #epapieros
#epapierosy #epapieros
- 1
Ciemny banan to 16mg
Jasny banan 18mg
Ta większa buteleczka to śliwka 12mg
USA mix 16mg
Wymienię je na jakieś samogony/firmowki z mocą max 6mg. Jacyś chętni? Dla mnie to jest za mocne, nie znam tych firm, więc nie wiem czy są dobre a sprzedawał też nie będę, bo za dużo zachodu.
#epapieros #epapierosy #mojliquid (?)
Jasny banan 18mg
Ta większa buteleczka to śliwka 12mg
USA mix 16mg
Wymienię je na jakieś samogony/firmowki z mocą max 6mg. Jacyś chętni? Dla mnie to jest za mocne, nie znam tych firm, więc nie wiem czy są dobre a sprzedawał też nie będę, bo za dużo zachodu.
#epapieros #epapierosy #mojliquid (?)
- 1
@zdrepcevakrv: ta z apteki to chyba nie najlepszy pomysł.
@mlg20: o, to wrócę do domu, to odezwę się na pw, może nasze drogi się przecinają w którymś miejscu ;d
- 2
Dobra, ostatnio pytałem was co możecie polecieć i wybrałem dwa sprzęty:
IPV 3 Li i Wismec Reuleaux RX 200
Który wybrać? Zależy mi na jakości zarówno wapowania jak i użytkowania. Chce ten sprzęt mieć przez dłuższy czas i wolałbym nie kupować czegoś wadliwego ;<
#epapieros #epapierosy
IPV 3 Li i Wismec Reuleaux RX 200
Który wybrać? Zależy mi na jakości zarówno wapowania jak i użytkowania. Chce ten sprzęt mieć przez dłuższy czas i wolałbym nie kupować czegoś wadliwego ;<
#epapieros #epapierosy
Mam:
Chcę kupić:
Co brać/czego nie brać (bo np nie ma sensu albo czego koniecznie brakuje?)
#mojliquid #epapierosy #epapieros #edym
Chcę kupić:
Co brać/czego nie brać (bo np nie ma sensu albo czego koniecznie brakuje?)
#mojliquid #epapierosy #epapieros #edym
- 0
@xardas060: @bigassbarbeque: posiadacie może jakas strone z przepisami?tez posiadam trochę aromatow ale kompletnie nie wiem jak polaczyc smaki żeby wyszlo cos sensownego
@mlg20: Adres masz w pierwszej odpowiedzi http://e-liquid-recipes.com/.
- 2
Czy to jest normalne, że na grzałce 0.5 Ohm i liquidzie z nikotyną 4mg/ml mocno gryzie w gardło?
#epapieros #epapierosy
#epapieros #epapierosy
- 0
@Lanc: yosen sx 50w. Pale roznie,ablo 6 albo 12mg.Przy czym przy 12 czuc już cos na gardle.Znaczy ja mało co czuje,ale osoby które probuja mojego liquidu duszą się dobre 2 minuty.I to ci zaawansowani palacze co 10 lat na karku maja :D Ja np. gdy nie czuje gryzienia w gardlo to ciężko mi jakos się napalić,Ogolnie czuc, że wogole cos pale.Dlatego 6 z czasem robi się slaba i przechodzę na 12.12
@Lanc: To chyba coś jest nie tak, jak potrafie spalic baniak na ijuscie 12mg.
- 2
Co dziś za wyprzedaże, że tak #!$%@?ło pod tagiem? Oprócz tych aro na e-dymie
#epapieros
#epapieros
- 0
@beer_man: no właśnie też się zastanawiam bo mam w obserwowanych tylko epapieros i epapierosy i dziennie było może max 6-7 powiadomień a tu do kilku dni dziennie po 20 :D
- 1
Posiada ktoś iJust2?
Pytanie mam od ziomka. Jak działa dioda pod przyciskiem?
U kumpla po puszczeniu świeci jeszcze kilka sekund.
A jak bateria jest lekko rozladowana to mruga praktycznie cały czas...
Zaswieca się i powoli gaśnie i tak w kółko.
Normalne to? Czy nadaje się do wymiany?
#epapieros #epapierosy
Pytanie mam od ziomka. Jak działa dioda pod przyciskiem?
U kumpla po puszczeniu świeci jeszcze kilka sekund.
A jak bateria jest lekko rozladowana to mruga praktycznie cały czas...
Zaswieca się i powoli gaśnie i tak w kółko.
Normalne to? Czy nadaje się do wymiany?
#epapieros #epapierosy
- 4
Sygnalizacja naładowania na iJust2.
- 1 długie mignięcie - bateria >75%
- 3 długie mignięcia - bateria 50-75%
- 3 krótkie mignięcia - bateria 25-50%
- 5 szybkich, jedno po drugim - bateria padnie za chwilę
- 40 krótkich - padła, włączyło się zabezpieczenie
Nigdzie o tym prawie nie ma a jest dość istotne :)
- 1 długie mignięcie - bateria >75%
- 3 długie mignięcia - bateria 50-75%
- 3 krótkie mignięcia - bateria 25-50%
- 5 szybkich, jedno po drugim - bateria padnie za chwilę
- 40 krótkich - padła, włączyło się zabezpieczenie
Nigdzie o tym prawie nie ma a jest dość istotne :)
- 0
@Waspin: dzięki cumplu
- 1
Witojcie, jaki aromat z tpa dać do black pom pom jako cytryna? Jest na e-dym cytryna od tpa, czy nie bardzo?
Pytam bo jest ta promocja, to bym sobie machnął trochę zapasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mojliquid #epapieros #epapierosy
Pytam bo jest ta promocja, to bym sobie machnął trochę zapasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mojliquid #epapieros #epapierosy
- 2
@korbuzz: Cytryna Inawery, ja zawsze dodaje.
@bartol_wwa: Sorry za przytyk. :D Sour to raczej średnia opcja. Poza tym nie warto kupować od TPA, jak można o wiele taniej zrobić samemu.
@bartol_wwa: Sorry za przytyk. :D Sour to raczej średnia opcja. Poza tym nie warto kupować od TPA, jak można o wiele taniej zrobić samemu.
- 1
- 2
Może któryś z mirków wytłumaczyć mi jak będzie wyglądała sprawa importu modów z zagranicy po 1 stycznia? Coś się zmieni, czy wszystko zostanie raczej normalnie?
#epapieros #epapierosy
#epapieros #epapierosy
@GaHee: Ale popłynęli, wow
- 0
@beer_man: Jak oni to zamierzają przeprowadzić to nie wiem. Grupa chic miała jakiś pomysł na kontrolę wiekową, ale to nie przeszło. Poza tym te całe konsultacje to śmiech na sali. Na konsulatacjach ustalono coś innego, a przeszła praktycznie pierowotna wersja dyrketywy. Poza tym pełno tam nieścisłości.
- 0
@fruity: jedna Ci przeładuje baterie a druga zatrzyma ładowanie w dobrym momencie co da dłuższą żywotność akumulatora.
- 0
24
Koniec z e-papierosami? Ministerstwo Zdrowia zaostrza przepisy tytoniowe

Za kilka miesięcy nie będzie można palić e-papierosów w miejscach publicznych oraz sprzedawać wyrobów tytoniowych w internecie. Wszystko za sprawą unijnej dyrektywy tytoniowej, która wchodzi w życie 20 maja 2016. Polskie prawo może być bardziej restrykcyjne niż unijne.
z- 11
- #
- #
- #
- #
- 1
#epapieros #epapierosy
Tak przyszłościowo się spytam, jak się prezentuje parownik od iJusta na tle innych tego typu, np. Subtank czy Lemo? Nie mam za bardzo porównania na chwilę obecną (popalałem kiedyś subtanka i w sumie nie pamiętam czy było to lepsze czy gorsze).
Codziennie coraz mniej wierzę w to że przycisk od baterii pociągnie dłużej niż pół roku, w momencie jak padnie to mam zamiar kupić evica mini, tylko teraz pytanie czy
Tak przyszłościowo się spytam, jak się prezentuje parownik od iJusta na tle innych tego typu, np. Subtank czy Lemo? Nie mam za bardzo porównania na chwilę obecną (popalałem kiedyś subtanka i w sumie nie pamiętam czy było to lepsze czy gorsze).
Codziennie coraz mniej wierzę w to że przycisk od baterii pociągnie dłużej niż pół roku, w momencie jak padnie to mam zamiar kupić evica mini, tylko teraz pytanie czy
- 1
#epapieros #epapierosy
Mireczki mój istick i subox mini, wyglądają jak by je przejechał czołg i w kwasie ktoś trzymał. Służy jako wół roboczy w pracy i na budowie i na rybach, przydał by się jakiś drugi modzik taki bardziej do ludzi bo tego to sam przed sobą się wstydzę wygląda jak bym go znalazł na torach.
Nie jestem już na czasie z nowymi sprzętami, więc może wy pomożecie co tu kupić sobie
Mireczki mój istick i subox mini, wyglądają jak by je przejechał czołg i w kwasie ktoś trzymał. Służy jako wół roboczy w pracy i na budowie i na rybach, przydał by się jakiś drugi modzik taki bardziej do ludzi bo tego to sam przed sobą się wstydzę wygląda jak bym go znalazł na torach.
Nie jestem już na czasie z nowymi sprzętami, więc może wy pomożecie co tu kupić sobie























No a co do pytania - 6mg maks. I tak to za dużo.