@BeDoEl: raczej bedzie problem, chyba ze masz jakis powazny sklep z normaliami w okolicy/hurtownie elementow zamocowan... ale sprobowac warto - w najgorszym wypadku gosc bedzie mial suwmiarke i powie Ci co to za srubka. ;-) jak bedziesz wiedzial jakie, to na www dla modeli rc, albo z osprzetem do robotyki/drukarek 3D maja wybor takich #!$%@?.
Do posiadaczy Aromamizera pytanie, bo potrzebuję pomocy, mianowicie problem ze smakiem, na billowie v2 lepiej wyczuwalny smak niż na aromamizerze za bardzo nie wiem jak sobie z tym poradzić druga sprawa liquid - leci na język, nie jest to przyjemne uczucie, więcej/mniej waty? Baza bez dodatku wody więc strzelać nie powinno, ale może trochę strzela przy mocniejszym zaciągnięciu można się go trochę opić, dual vertical 0,5 ohma ustawione 37W na zasilaniu
#
@Kappuchu: Problemów ze strzelaniem nie miałem, a smak był zaskakująco dobry. Jedyny problem to wycieki na verticalu. Spróbuj tak przekręcić bazę, żeby nawiew był na grzałkę.
Kręci ktoś swoje grzałki BVC?

Kiedyś kręciłem sobie na luzie te klasyczne sznurkowe clearomizery, ale od kiedy używam Aspire'ów BVC to kupuję grzałki, bo jak próbowałem kręcić według tutków to używając bawełny za bardzo ją czuć moim zdaniem i dodatkowo mimo, że cały build wyszedł mi na oko bardzo zgrabnie to przepływ powietrza był bardzo cienki, a i transfer płynu jakiś lichy bo chmury znikome. Ogółem - lipa straszna :/

Może sillici
#epapierosy #epapieros
Mirki co polecacie. Do tej pory miałem istick 20W + Nautilus mini. Bateria już pada, parownik cieknie, dlatego szukam czegoś nowego.

Narazie skłaniam się ku Joyetech eVic Mini + no właśnie nie wiem co.
Zależy mi na dostępności kupnych grzałek i bezproblemowej obsłudze ;)
Liquidy również kupne (BM z e-dym).
@MrGreeneye: nie rozumiem czemu ijust jest tak strasznie pogardzany. Dla amatora to świetna sprawa - kupne grzałki przyzwoitej jakości, spora bateria i tona dymu (no dobra, przepał jak w piecu olejowym, ale można samemu robić liquid). Co Was tak wkurza? Że byle dzieciak bez umiejętności kręcenia grzałek, znajomości oporności i mocy ma większe chmury i w miarę dobry smak? Bo mam wrażenie, że stara gwardia się burzy, oni musieli się do
siema, postanowiłem sobie kupić pierwszą efajke (pale ok. 10 dziennie fajek) jak wam się podoba taki zestaw? jestem początkujacy of course, nie ogarniam o co chodzi z grzałkami itd xD

1. http://www.amazon.de/Eleaf-iStick-Express-Zigarette-schwarz/dp/B00PIOCKX8

2. http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00LIU092K/ref=mp_s_a_1_1?qid=1449562167&sr=8-1π=SY200_QL40&keywords=nautilus+mini&dpPl=1&dpID=41tnghR4LzL&ref=plSrch

aha i gdzie najlepiej kupywac te liquidy?

#epapieros #epapierosy
@smieszny_mirek: Tak, będzie lepszy bo box oferuje na starcie większą moc, która może się przydać w przyszłości jeśli będziesz chciał kupić jakiś lepszy parownik, dodatkowo kontrola temperatury, która jest fajną i ciekawą opcją. To jest zestaw box + mod, musisz jeszcze kupić do niego jakieś akumulatory, minimum 2-3 i ładowarkę do akumulatorów. Mogę podesłać cały zestaw jeśli chcesz. Grzałki jeśli sam robisz to możesz wymienić kiedy chcesz, po prostu jak poczujesz,
@smieszny_mirek: Zestaw nr 1:
1. https://e-dym.pl/nowosci/1443-eleaf-istick-tc60w-melo2.html?search_query=istick&results=17
2. https://e-dym.pl/akcesoria/468-ladowarka-2-kanalowa-nitecore-intellicharger-i2.html
3. https://e-dym.pl/nowosci/1646-akumulator-18650-lg-hg2-3000mah.html x2
4. https://e-dym.pl/promocje/45-letnia-promocja-pakiet-8-liquidow-10ml-bm.html

Całość: 390,27 zł

To jest taki zestaw, który wytarczy na dłużej bo będziesz miał zapas mocy, dobre akumulatory i dobra podstawowa ładowarka, którą naładujesz akumulatory.

Zestaw nr 2:
1. https://e-dym.pl/promocje/1494-istick-20.html
2. https://e-dym.pl/promocje/45-letnia-promocja-pakiet-8-liquidow-10ml-bm.html
Opcjonalnie dodatkowe grzałki: https://e-dym.pl/grzalki/255-wymienna-grzalka-bvc-do-nautilus.html

Całość: 206,9 zł

Tutaj masz tańszy zestaw z wbudowanym akumulatorem, ładowanie przez kabel w zestawie. Na początek wystarczy jednak jak wejdziesz dalej
Hej mirasy. Jestem szczęśliwym posiadaczem Eleaf Ijust2, palę zarówno na 0.5 jak i na 0.3 zależnie od humoru. Chciałbym się pobawić w tworzenie własnych soczków, bo raz zamówiłem takie właśnie domowej roboty i były pychota, a teraz z braku kasy palę z EKinga i niestety to już nie to samo. Ile mnie wyniesie starter żeby chociaż ze 3 smaki zrobić po 20ml? Jakieś kultowe receptury odrazu też możecie podrzucać, których TRZEBA spróbować(Snake
Kontynuując rozmowę ze samym sobą - jak jakiś miras jest w posiadaniu Tigers Blooda, Snake Oila, Black PomPom, Mothers Milka lub czegoś wartego spróbowania, to chętnie odkupię chociaż po 10ml dla spróbowania moce 3/6, cobym wiedział które najbardziej mi podejdą i które spróbować później samemu sklecić ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tymczasem spadam na uczelnie, miłego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adziorroo: bazy optimum 20zł za 150 ml (0, 6 i 12mg po 50 ml każda), aromaty od 7zł do 20 (np inawera orange, ale dobra jest), przy średniej cenie 10zł/aromat (starczają na długo) czyli 3 smaki plus 150 ml bazy to ok 50zł.
@beaverr @Lanc @Tylik @Drill @vgf_: Wstrzymałem się z pomysłem wylania tego do kibla. Zostawiłem do dzisiaj, kilka razy dobrze wymieszałem i w końcu da się to normalnie vapować :D. Najwidoczniej ten aromat potrzebuje trochę czasu żeby się przegryźć. Tak czy siak dzięki za pomoc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przyszła pora na zmianę e-papierosa w końcu. budżet to jakieś 200-250 złotych.

wymagania:
- fajny, intensywny dymek
- wygodny w obsłudze
- mocna bateria
- grzałki dostępne w sklepach stacjonarnych (bez konieczności zamawiania przez internet)
- pojemność clearomizera minimum 1.6 ml
- wytrzymałość, żeby mi długo posłużył
- brak konieczności dłubania przy nim i kombinowania

co polecacie? mam za sobą Milda, Spinner i P1. z clearomizerów przerabiałam Volitanka, Volish Crystal 2, Mild
Siemacie, rozglądam się za jakimś RTA - mam Provari P3 i dotychczas byłem zadowolony z Nautilusa Mini, ale jak to kolega określił (posiadający taki sam zestaw) - "czas porzeźbić w drucie". Subohmy chyba odpadają (PV uciągnie nie mniej niż 0,5ohm), myślałem nad klonem kajtka od Tobeco, ale cholernie mi się nie podoba. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może jakiś mireczek mógłby coś polecić?

#epapieros #epapierosy
@doktorplaga: za ile i w jakim stanie? Na grzałkach >1ohm wszystko będzie grać? Pytam, bo wiedzy mam na razie niewiele, a wydawało mi się, że sporo parowników jest zaprojektowanych z myślą o subohmowym wapowaniu.

@vgf_: nie mam problemu z kupieniem parownika za 100-200zł, ale 600 na Kayfuna v4 nie wyłożę. :) Wolałbym od czegoś najpierw zacząć.
Pierwsze co robię to zawsze pytam miruniów. Mam na sprzedaż Aliena(3x18650) z przyciskiem miteca, konektorem fatdaddyvapes v4 low profile, obudowa alluminium. Od naprawy(wymiana koszyka na nowy + mosfet) leży u mnie nie używany. Zdjęcia podrzucę. Cena: 250 złotych
#epapieros