Dziwne pytanie mirki, jestem słaby z #fizyka jak coś xD
Chciałem zamknąć grzejnik i trzymałem #gitaraelektryczna na kolanach, po dotknięciu METALOWEGO zaworu od grzejnika tak mnie prąd kopnął, że szkoda gadać xD Gitare odłożyłem - nic nie kopie, znow wziąłem na kolana i dotknęłem grzejnika - Mocno kopneło, rzekłbym że p---------o

Coś jest zepsute? Instalacja, gitara? Czy tak po prostu ma byc

#elektryka
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K-----a troche sie boje tego dotykac xD


@ActiZ: To zlap za zawor a gitary "dotknij" Wskaznikiem potencjalu (popularnie zwanym "probowka") tak jakbys chcial sprawdzic napiecie w gniazdku.

Na gitarze masz najprawdopodobniej przebicie - albo podpieta do instalacji bez bolca jak bola wymaga.
  • Odpowiedz
#ppoz #budownictwo #warszawa #utrzymanieruchu #hydraulika #elektryka
są do zrobienia przejścia przez ścianę przeciwpożarową.
- hydrauliczne - 2 rury 33,7mm, 2 rury 42,4mm
- dwa elektryczne - trzy kable do silników jednym przejściem, i osobno gruby pęk kabli sygnałowych
Miałem się przeszkolić i zrobić sam, ale firma z którą się kontaktowałem okazała się moszną i w sumie nie mam już czasu się z
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Macie też tak, że gdy dotykacie metalową część urządzenia podłączonego do prądu, to czujecie na skórze inny rodzaj chropowatości niż gdy odłączycie 230v?
Np notebook MAC PRO, czuję przesuwając palcem po obudowie czy jest podłączony do ładowarki usb-c czy nie jest.
Grzejniki elektryczne tak samo czuję ale to mnie akurat dziwi bo o ile przy grzejniku jest zasilanie podłączone do sieci i pewnie przez grzałkę jakieś prądy pojemnościowe czy co tam
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@motokate: @AnonimoweMirkoWyznania: To jest spowodowane obecnością kondensatora przeciwzakłóceniowego pomiędzy pierwotną a wtórną stroną zasilacza impulsowego wykonanego w 2 klasie ochronności czyli bez połączenia do uziemienia. Bez tego kondensatora zasilacz bardzo by syfił w paśmie radiowym i nie przeszedł by certyfikacji CE/FCC itd.
  • Odpowiedz
Siemka. Mireczki potrzebuje pomocy, ustawiam antenę satelitarna i ciagle sygnał 0%, jakość 0% - co bym nie robił to samo. Na telefonie szukałem katów, ustawienia, poziom i wszystko ustawione. Stwierdziłem, że coś jest nie tak skoro wszystko na 0% + np telewizor nie podświetla ikony „Satelita”, ale po podpięcie naziemnej już podświetla. Wymieniłem konwerter, nowy kabel i dalej nic. Uszkodzenie dekodera tez odrzucam bo nowy i na TV to samo. Instalacja prosta,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@HeavyFuel: 0 kanałów, kabel nowy i cały, wtyki F nowe i dobrze zrobione. Wlasnie nie mam miernika, jutro popatrzę i pożyczę. Kabel krótki około 6 metrów ale nowy i w calosci.

@darek-jg: trzy dni próbowania ustawienia w każdej osi, po malutku, po kawałku i nie skacze nic nawet, ciagle 0% i 0%
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy mam plafon w łazience jakoś od roku, na zwykle żarówki ale niby ip44 (ma taką pseudo uszczelkę).
Ostatnio żarówka zaczęła mi strzelać, nie wiem jak to dokładnie opisać ale dźwięk taki jakby łuk elektryczny strzelał, myślałem że coś się uszkodziło w niej i wymieniłem, ale po jednym dniu znów strzela, więc raczej to nie wina żarówek, tylko co tam innego można sprawdzić?

Jedyne na co wpadłem to pomerdać przewodami czy dobrze siedzą, wydaje
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludziska z tagu #elektryka mam problem.
Problem jest identyczny jak w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2273097.html
Jeden user we wpisie wkleił schemat na jeden przekaźnik op tamtego tematu twierdzi, że schemat działa.
Link do schematu: https://obrazki.elektroda.pl/4282296700_1334387869.jpg
No ok, kupiłem przekaźnik Pk - 1P i podłączenie według tego schematu i u mnie nie działa. Schemat przekaźnika: https://www.eelektryka.com/2135-thickbox_default/ff-przekaznik-elektromagnetyczny-16a-230v-pk-1p.jpg

Co
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektryka #elektroda #swiatlo #elektronika

Mircy elektrycy, krótka piłka, czy jest takie coś jak włącznik światła potrójny z 3 osobnymi fazami? Chodzi mi o włącznik z 3 wejściami (niezależnymi) o 3 wyjściami. Prościej: 3 osobne włączniki zamknięte w jednym :D
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@l3cho: No to jeżeli masz lampę nad stołem z żarówkami wifi to dajesz tam zasilanie non stop, pomijając wyłącznik, a żarówki włączasz z apki. Czy czegoś nie rozumiem.
  • Odpowiedz
@barman84: a nie wiem czy ktoś ma. np. prądu w dzwonku do dżwi u mnie nigdy nie było. zapomnieli o kablu chyba a tak to w całym bloku po dwa kable w gniazdku i czasami jak są kontrole bloku i ktoś nowy to trzeba im tłumaczyć XD a jakie piękne przebicia są od pralki jak się dotknie równocześnie kranu. living on the edge!!! XDDD
  • Odpowiedz
Szukam programowalnego gniazdka wi-fi, które po zaprogramowaniu harmonogramu będzie działać offline i które można programować przy użyciu jakiegoś api i z dostępem po webie bez konieczności instalowania aplikacji na telefon.
Przykładowo, TP-link ma w swojej ofercie https://www.tp-link.com/pl/home-networking/smart-plug/tapo-p110/ które niby działa bez dostępu do sieci, ale nie znalazłem do tego żadnego oficjalnego api. Jedyne co znalazłem to nieoficjalną libkę do pythona https://github.com/fishbigger/TapoP100
Czy ktoś może zna urządzenie z oficjalnym supportem?

#iot
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi

Jaką kwotę powiedzieć na stanowisko specjalista ds. Automatyki? (Programowanie PLC, HMI, projekty układów zasilająco-sterownicze)?

Nie mam w tym doświadczenia, ale mam doświadczenie w rozdzielniach zasilających 2 lata

#elektryka #pracbaza #automatyka #inzynieria
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #elektryka #schematy

Polecicie jakaś opcje online żeby na szybko zrobić prosty schemat?
Kilka przekaźników. W tym jeden on delay. Jeden motor, pressure switch i temperature switch.

Nie mam dostępu do żadnego programu a nie chce rysować w paincie xD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chcę podłączyć płytę indukcyjną i mam wątpliwości jak to powinno lecieć


@piotrrs11: jak się nie znasz to ściągnij elektryka. Płytę łatwo zjarać plus ktoś z uprawnieniami musi zainstalować żeby była ważna gwarancja inaczej jak coś się spierdzieli to producent się wypnie.
  • Odpowiedz