Wpis z mikrobloga

@leesiuu: cytat jest z forum muratora i w jego dalszej części jest wszystko wyjaśnione

Jak wsadzisz najpierw jakieś kable energetyczne w peszel - one się tam powiją i nie wiadomo co, a potem upchasz światłowód to na pewno wystąpią zagięcia i parametry spadną. Dlatego raz użyj pilota i wciągaj, a nie wpychaj światłowód, ułóż peszel jak najłagodniejszymi łukami. Dodatkowo zrób to wszystko naraz. Domyślam się, że chcesz ten światłowód do internetów,
@marek22: nie no racja, dalej to trochę nawet wyjaśnił, ale ten fragment to mnie rozbawił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co w sumie wytłumaczyłem po częsci w spoilerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leesiuu: ja właśnie rozmawiałem z elektrykiem w weekend, bo się zastanawiam jak puścić wlz, światłowód i zasilanie/sterowanie bramy. Mam przez fundament puszczoną rurę pomarańczową. Mówił, żeby po prostu ogarnąć przewody nadające się do ziemi. Tak samo światłowód. Bez peszla, bo i po co wtedy, a jak zaciągnie wodą to później przewody zostaną w tej wodzie. Nie wiem, ale chyba tak zrobię.
@graulv: ja wlz miałem puszczony wlasnie bez arota, ale po roku odkopałem i jednak wrzuciłem do arota. Czemu? Idzie mi pod podjazdem, ziemia nie jest czysta (są kamienie) i bałem się, że z czasem jednak może go coś uszkodzić. Wody się w środku nie boję raczej - szczelne to to nie jest więc sobie ma gdzie odparować ( ͡° ͜ʖ ͡°)