• 0
#elektryka mam pojedynczy włącznik, który zapala 4 żarówki w żyrandolu na raz (3 kable z sufitu) . Czy można zmienić włącznik na podwójny, żeby zapalac po 2 żarówki ?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki wybrać dobry ale w miarę nie drogi automatyczny przełącznik faz? Tak aby gniazdko przy lodówce miało zawsze którąś z faz w przypadku awarii 1 lub 2. Tylko lodówka byłaby do tego przełącznika podłączona.
Znalazłem coś takiego F&F PF-431 i o ile cenowo jest okej to nie mogę go użyć ze względu na brak zmiany progu - 190V - często jesienią mam tyle na każdej fazie..

Potrzebuje więc regulowanego progu typu F&F
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bad_Wolf: Za to miesiąc temu miałem jakieś 258 V ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio jest już w miarę okej bo 230 V+-10. W planach modernizacja linii ale może będzie w tym roku a może za lat 10. Okresowo na krótko schodziło poniżej 190V dlatego nie chcę przełącznika z ustawionym 190V na sztywno bo zamiast sobie polepszyć to mi będzie odłączał całkowicie lodówkę ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
#elektryka
Hej Mireczki elektryczne, prosze o rozjaśnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałbym zamówić osprzę elektryczny i potrzebuję objaśnienia, bo na nacie wszystko fachowo opisane, a ja prosty człek i muszę chłopskie objaśnienia mieć ;)
dobrze rozumuję te oznaczenia?
1 - zwykły włącznik
a.....o - #elektryka
Hej Mireczki elektryczne, prosze o rozjaśnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ch...

źródło: comment_1653162874AznSlaD650G5HqgB4CwVqJ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Victoremque: > i w jednym miejscu niestety zrobił łączenie (prawdopodobnie zabrakło mu w szpuli i musiał wziąć z drugiej).

To nie kombinuj lepiej w ten sposób, tylko normalnie na uciętych końcach zarób wtyczki RJ-45 i załóż tam beczkę.

Chcę spróbować jak będzie działał internet po kablu, jak będzie słabo to zostanę przy wi-fi.


Jeśli dobrze połączysz, to spokojnie będzie działał. Ale RJ-ki i beczka będą i lepiej wyglądać i mniej
  • Odpowiedz
Dla syna komunię. Męczy nas o komputer do gier, w końcu uciułaliśmy hajs, ale tylko tyle bo Moradziecki, inflacja, stopy procentowe i polityka Żymian z PiS zniszczyła gospodarkę na rozkaz zbrodniarzy traktatu lisbońzkiego
Chodzi o to, że ten Komputer został już zamówiony wcześniej i ma przyjść jutro. Dokładnie takie same części.
Chciałbym się dowiedzieć od "ekspertów" od "kompjuterów" jaka kierownica do gier samochodowych będzie do tego pasować? Układ jest taki, że my
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy są jakieś śrubokręty elektryczne, którymi dałoby się montować gniazdka (muszą mieć duży moment obrotowy i dość pojemną baterię)?
Kręcenie ręczne to 9 minut na gniazdko!

#elektryka #pracbaza
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamontowałem tani licznik rowerowy w rowerze z silnikiem spalinowym. Czy to przez zakłócenia od iskrownika licznik wariuje, gdy włączam silnik? W sumie kiedyś jak ktos komarem po osiedlu szalał to telewizory łapały zakłócenia. Tu czujnik magnesu jest z 60 cm od silnika. Da się temu zaradzić, czy po prostu wywalić ten licznik?

#elektryka #elektronika #rowery
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pcela: A czym wg prawa będzie rower szerszy niż 0,9 m? Kiedyś jakies dzieciaki przeroiuły suzuki marutti na pedały i tym po ulicach jeździły. Po chodniku pewnie można tym jechac skoro nie jest to niczym zdefiniowanym w prawie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@7160:
W przypadku hulajnogi jest luka w przepisach. O ile hulajnoga elektryczna to pojazd i ma określone w prawie wymagania, tak w przypadku napędu spalinowego jest to nadal zwykła hulajnoga. Jednakże jak wyposażysz hulajnogę w siedzenie, to staje się ona motorowerem (nie ma znaczenia czy silnik był elektryczny czy spalinowy, oczywiście pod warunkiem zachowania max prędkości i pojemności silnika).

A co do roweru o szerokości powyżej 90 cm, jest to
  • Odpowiedz
Mam problem z JC34 a mianowicie nie odpala, nawet przekaźnik nie cyknie. Co do tej pory zrobiłem:
- Sprawdziłem styki bezpieczników i same bezpieczniki miernikiem, wszystko git,
- Sprawdziłem włącznik. Są tam 2 przylutowane kabelki. Jak rozumiem po przekręceniu kluczyka napięcie ma być na jednym kablu a po wciśnięciu na obu i tak właśnie jest,
- Wymieniłem przekaźnik. Co ciekawe, nowy ma na odwrót wejścia B i M, podłączyłem oczywiście zgodnie z poprzednim podłączeniem czyli
askn - Mam problem z JC34 a mianowicie nie odpala, nawet przekaźnik nie cyknie. Co do...

źródło: comment_1653072538Ya54A9HwOACM3Eo9YvDo5x.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@erdetmxt: @marek22: @erdetmxt: Aktualizacja jak kogoś ciekawi temat
Problemem okazał się być kabel pomiędzy włącznikiem a przekaźnikiem. Włącznik podawał napięcie na pin w przekaźniku, ale gdzieś pomiędzy włącznikiem i przekaźnikiem było jakieś uszkodzenie. Jako że nie chciało mi się grzebać za ramą żeby ten kabel wyciągać i wymieniać, puściłem po prostu nowy i działa. Dzięki za podpowiedzi, w szczególności @marek22 który naprowadził mnie na temat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#elektryka
Wrzucałem już kiedyś to zdjęcie, że s-ki służą do wyłączania oświetlenia na sklepie od ładnych paru lat, posmialismy się, teraz trzeba to ogarnąć.
S-ki oczywiście do wymiany ale wykombinowałem że zamiast ciągać koryta po sklepie to koło tablicy przykrece rząd natynkowych rozłączników, do każdego podejdę przewodem z nad s-ki i potem chyba na wago zepne z przewodem idącym na obwód? Bo na szynę szukać jakiegoś rozwiązania z zaciskami? Doradzcie
pigoku - #elektryka 
Wrzucałem już kiedyś to zdjęcie, że s-ki służą do wyłączania ośw...

źródło: comment_1653055575UjWmE2n0v8rgbVJU4ORVIn.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje zamontować na stałe w samochodzie laptopa (który nie posiada baterii) i moje pytanie brzmi. Co zastosować żeby to działało dobrze. Myślałem albo o przetwornicy przetwornica (podłączyć się bezpośrednio do akumulatora) lub o zasilaczu na zapalniczke zasilacz
Czytałem po internecie i różnie mówią, że takie zasilacze potrafią się bardzo grzać, jak polecacie to rozwiązać. Zasilacz, który obecnie posiadam do laptopa to 19V 3.16A.
#elektryka #samochody #elektronika
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach