Montował ktoś na własną rękę napęd bramy wjazdowej dwu skrzydłowej? Zamierzam się zabrać za to a nie wiem jak wygląda temat montażu tego do samych słupków czy skrzydła. Mam zamiar kupić napęd SOMFY ESSENTIAL. Brama będzie z ogrodzenia panelowego, w tych słupkach są już jakieś otwory na wyprowadzenia kabli pod lampkę ostrzegawczą czy fotokomórki? Czy też trzeba wszystko wiercić? #elektryka #dom
Qql3l3 - Montował ktoś na własną rękę napęd bramy wjazdowej dwu skrzydłowej? Zamierza...

źródło: comment_1653037203q1o494s2VqZxLs4JjqCXWX.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qql3l3: nie kupuje tego modelu somfy bo to straszne gowno. Co do mocowan to jak masz slupki ze scianka 2-3mm to nitonakretki m10 jak grubsza w co watpie to mozesz gwintowac bezposrednio slupek. Jak bedziesz mial pytania to wal smialo bo to moja dzialka akurat.

@krzysiu97: Panie jakbym mial spawac do nowych ocynkowanych, malowanych proszkowo slupkow i bram to bym dawno byl bezrobotny. Spawam uchywty pod klienta i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nieznamniepamietam: ma to dla Ciebie znaczenie w jakim stanie jest budynek do którego wchodzisz, jeżeli alternatywą jest zarobienie 7 razy mniej w Polsce? Pakuj się i leć po prostu. Nie zmarzniesz, a najwyżej po wakacjach wrócisz zarobiony.
  • Odpowiedz
Czy istnieje możliwość przerobienia kabla 300 ohm podłączonego do telewizora sprzed około 40 lat tak, żeby podłączyć telewizję do nowoczesnego TV sprzed kilku lat? Chciałbym pomóc takiej starszej pani mieszkającej w bloku, która telewizor w salonie ma podłączony normalnym kablem antenowym 75 ohm, natomiast w sypialni ma podłączony stary telewizor na śrubce kablem 300 ohm. Wiem, że są żeńskie przejściówki z 75 ohm na 300 ohm, ale w drugą stronę też coś
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Dużo zabawy jest z ledami adresowanymi? Przerabiał ktoś temat. Chciałbym aby trzy równolegle pasy ledów pływająco (jak pływające kierunkowskazy) przejechały przez całą długość pokoju po suficie aby potem zostać na stałe i świecić stałym światłem. To trzeba coś programować w #arduino? Czy jak? #led #oswietlenie #budowadomu #remontujzwykopem #dom #diy #majsterkowanie #pytaniedoeksperta #elektronika
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@art212
Tak, trzeba zaprogramować, generalnie trzeba ustalić i zakodować które kiedy w którym momencie jakim kolorem i jasnością mają świecić. Jeśli masz jakieś doświadczenie z kodowaniem to nie powinien być problem, jeśli nie to lepiej zleć to komuś. Nie jest to jakaś magia więc nie powinien skasować dużo.

Swego czasu napisałem programik na Arduino właśnie do obsługi LED-ringa (po prostu kilkadziesiąt adresowalnych ledów RGB ułożonych w okrąg) tak że wystarczyło wysłać
  • Odpowiedz
@art212: oprócz problematyki kodowania (można arduino, banalne, można na płytce "arduino" ale też na "esp" i mieć sterowanie po wifi) - jest z nimi jeszcze ta problematyka, że są zasilane z 5v (a nie 12, czy 24v) więc pobierają relatywnie spory prąd (i spadek napięcia na taśmie świecącej ma spore znaczenie, nie tylko dla jasności - ale też do "tracenia się transmisji cyfrowej" tej magistrali danych, która idzie od leda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#elektryka

Problem z kuchenką elektryczną.

Płyta indukcyjna działa.

Piekarnik
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@krykoz:

To możliwe, że osobne kable idą z instalacji elektrycznej do płyty i osobne do piekarnika?

Jeszcze jak
  • Odpowiedz
@krykoz: szukając jakiegoś modelu to wyszło, że to ma prawie 9kW i potrzebuje solidnego zasilania, najlepiej 3 fazowego, choć i na jednej fazie też może działać, ale będzie żarło ze 40A. Piekarnik zasilany jest z oddzielnej fazy, albo trzeba wszystko mostkować i dawać kabel gruby jak kiełbasa...

Aha i co u licha robi ten goły PE owinięty wokół przeowdu...
  • Odpowiedz
Potrzebuję przejściówki do przedluzacza, ktora z obu stron będzie miała gniazda "zenskie". I przedluzacza, ktory na obu koncach bedzie mial gniazda z bolcami. Istnieje coś takiego? xD
#elektryka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektryka Może ktoś widział lub robił sobie zestawienie cen różnych producentów gniazdek i włączników? Interesują mnie te, które mają możliwość kupienia ramki na 6 modułów. Do tego mile widziany moduł na 2 rj45 i 1 sat
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomóżcie, bo serwis philipsa (celowo z małej) ma wywalone na klienta. Otóż mam soundbar tab8505/10 i ogólnie jestem z niego zadowolony poza jednym problemem, który go u mnie dyskwalifikuje do użytkowania, ale problem jest bardzo specyficzny i w sumie mogę uwierzyć w to, że w serwisie u nich wydawało się, że jest ok. Ogólnie sama belka gra dobrze, ale subwoofer przy niektórym basie wydaje brzęczenie/ trzeszczenie jakkolwiek to nazwać. Z początku
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z drugiej strony czasami wystarczy film do wytłumaczenia gdzie p--------ć żeby zadziałało


@Wujek_Fester: A to już zależy czy maszyna na gwarancji, czy nie. Jak na gwarancji to mówisz gdzie p--------ć, a jak po gwarancji to 2,5zł/km, 50zł/h trasy i 250 za każdą rozpoczętą godzinę n-----------a w odpowiednie miejsce.
Netto.

  • Odpowiedz
Dziś zauważyłem że wtyczka od bojlera, takiego do wody, grzeje się. To znaczy że bojler zaczyna się psuć, czy może coś innego?

#elektryka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gdzie w @warszawa kupię od ręki tabliczkę zaciskową do silnika elektrycznego? Najlepiej gdzieś w południowej części wawy.
Konkretnie to 6 x m4, puszka spora, więc dopasuję sobie. Może ktoś ma z rozbiórki i chce się pozbyć za flaszkę, też będzie dobrze. #utrzymanieruchu #elektryka
Trochę mało #elektronika ale dużo obserwujących, a temat pokrewny, może ktoś pomoże.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwaga Mireczki - potrzebuję pomocy rodem z Elektrody. Potraktujcie to jako egzamin zawodowy:

Mam zewnętrzną girlandę z 10 żarówkami - jest transformator, który zasila girlandę wartością 36 V. 6 W łącznie.
Coś, jak to: https://tiny.pl/96l3j

Zbiłem 2 żarówki, kupiłem nowe na allegro (link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/zarowki-s14-przezroczyste-do-girlandy-36v-2-szt-8963880865?snapshot=MjAyMi0wNS0xNVQxMzoxOToxMC4xNjFaO2J1eWVyO2Q4NTg3NmQ2ODg3ZjIxMTA3NzhiNmM3M2M5NDAxOWRiMTJkNjIwZGVlYTc1YjMzMTBhMDE4ZjUyYTYzZjYwMGI%3D).
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@posuck: Jaki chcesz uzyskać efekt? Tylko zastąpić istniejący łącznik tym ze zdjęcia czy zapalać/gasić światło z dwóch miejsc?

W puszce są 3 przewody - faza, neutral i pe.


Najprawdopodobniej to jest faza na zasilaniu i dwa odejścia do obwodów tylko zrobione kablem trójżyłowym.
  • Odpowiedz
Gdzie się łączy przewód rolet zewnętrznych z przewodem doprowadzonym z rozdzielnicy: przy rolecie a połączenie zostaje pod styropianem czy przewód rolet przeciąga się do wewnątrz, a tam robi się puszke pod tynkiem i wniej dokonuje połączenia, a moze jeszcze inaczej?

#elektryka i w sumie #budowadomu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@knrwa123: W ścianie nawet jak Ci się zrobi jakieś zwarcie na tym połączeniu to nic się nie stanie. Osobiście nie chciałbym zwarcia i pożaru na poddaszu. W przyszłości gdyby doszło do jakieś awarii to wystarczy wydłubać trochę tynku i masz dostęp do puszki a potem bez problemu to obrobisz więc nie bój się że to na zawsze.
  • Odpowiedz
Miraski, montuję ojcu napęd do bramy dwuskrzydłowej i mam pytanie natury elektrycznej.
Czy mogę podpiąć do kostki kabel 4x1 i 4x2 a na drugim końcu 4x1?
Od siłowników idą kable 4x1mm. Te kable wkładam do puszki i wpinam kostkę, mam kabel długi 3x2mm i 1x1mm (wpinam odpowiednio kable w kostkę a zielono-żółty łączę kostką z kablem 1x1mm) kabel ten idzie do drugiej puszki z której wychodzi już kablem 4x1mm do centrali.
Czy mogę to
borysszyc - Miraski, montuję ojcu napęd do bramy dwuskrzydłowej i mam pytanie natury ...

źródło: comment_1652815954QDCQAN8mYS43KkYT4QrI3b.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kabel do którego dołożyłem jedną żyłę 1mm łącząc dwa przewody 0,5mm


@borysszyc: ja pierdzielę, nie rób takich kombinacji, ile na tych kablach zaoszczędzisz, 50zł? Kup normalny, ziemny (koniecznie!) kabel i wkop go wprost w ziemię, ew. w arocie, peszel jest tu po nic.
  • Odpowiedz