Mirki, jest sprawa.
Kilka dni temu kupiłem do swojego samochodu kamerę cofania. Podłączyłem zasilanie do głównych świateł, bo tak mi było najłatwiej, ale skutek tego jest taki, że kamerka działa zawsze wtedy gdy włączone są światła. Mogę ją wyłączyć programowo, ale to jednak kilka klików i kilkanaście sekund. Wymyśliłem więc, że zrobię fizyczne odcięcie prądu, włączane przyciskiem. Żeby jednak jakoś to wyglądało, zamówiłem na allegro oryginalny przełącznik do ogrzewania szyby.
Zrobiłem sobie prowizoryczny układ
Kilka dni temu kupiłem do swojego samochodu kamerę cofania. Podłączyłem zasilanie do głównych świateł, bo tak mi było najłatwiej, ale skutek tego jest taki, że kamerka działa zawsze wtedy gdy włączone są światła. Mogę ją wyłączyć programowo, ale to jednak kilka klików i kilkanaście sekund. Wymyśliłem więc, że zrobię fizyczne odcięcie prądu, włączane przyciskiem. Żeby jednak jakoś to wyglądało, zamówiłem na allegro oryginalny przełącznik do ogrzewania szyby.
Zrobiłem sobie prowizoryczny układ



































Co się stanie jak odwrotnie podłącze?
#elektryka #prad #budownictwo
źródło: comment_16663622144OyYL21vyEonTFaWXZpUsO.jpg
Pobierz