Mirki, jest sprawa.
Kilka dni temu kupiłem do swojego samochodu kamerę cofania. Podłączyłem zasilanie do głównych świateł, bo tak mi było najłatwiej, ale skutek tego jest taki, że kamerka działa zawsze wtedy gdy włączone są światła. Mogę ją wyłączyć programowo, ale to jednak kilka klików i kilkanaście sekund. Wymyśliłem więc, że zrobię fizyczne odcięcie prądu, włączane przyciskiem. Żeby jednak jakoś to wyglądało, zamówiłem na allegro oryginalny przełącznik do ogrzewania szyby.

Zrobiłem sobie prowizoryczny układ
Niekumaty_ - Mirki, jest sprawa.
Kilka dni temu kupiłem do swojego samochodu kamerę ...

źródło: comment_166629353842S32WEa2Ile4Mz1pj4U9u.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niekumaty_: prawdopodobnie chwilowe masz. Najprościej kupić przełącznik klasyczny, ale jego chcesz się bawić tym co masz, to zerknij sobie na schemat przerzutnika jk, wydaje się że by tutaj pasował.
  • Odpowiedz
@soadfan: Witam, google nie boli, następnym razem użyj opcji szukaj:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1283278.html

A tak na poważnie to sam zostałem zapytany o to na egzaminie i ogólnie powiedziałem, że nie wiem i zapewne nigdy mi to nie będzie potrzebne tak jak zaimki w szkole czy inne wołacze i typ chyba się zaskoczył moją odpowiedzią. Ale tłumaczył mi coś o pierwiastku z trzech itp.

po drugie kazda z faz jest przesunieta o 60st
  • Odpowiedz
@cyprinus: jak ześ sie w-----ł w jakiś abonament z "gwarancją ceny" która to jest jest zmieniana a aktualizowana ( ͡° ͜ʖ ͡°) to masz taką cenę, albo bardzo mało używasz i wtedy te 20zl opłat stałych robi różnicę
  • Odpowiedz
  • 0
Mirki jak najtaniej i w miarę dobrze ukryć w ziemi przewód do bramy i peszel na światłowód który sobie wypuściłem przed domem? Chciałem coś takiego na wzór studzienki, że jak będę miał coś dalej robić z tematem, żeby tylko otworzyć i nie musieć kopać i szukać kabli. No i z racji tego że jest to podjazd to musi być odporne na najeżdżanie. #elektryka #budownictwo #budowadomu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rowerelektryczny #elektronika #diy #baterie #elektryka #rower

Cześć, interesuje mnie DIY roweru elektrycznego ale zastanawiam się nad zasilaniem potencjalnego silnika 1000W. Która bateria jest bardziej odpowiednia?

Ta posiada jedynie 14.5Ah ale w opisie ma przeznaczoną moc silnika do 750W
https://swiatbaterii.pl/baterie-do-rowerow-elektrycznych-ebike/37325-green-cell-bateria-do-roweru-elektrycznego-48v-145ah-696wh-bidonowa-ebike-ec5-do-samebike-ancheer-z-ladowarka.html#additional-info
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@cyberhero jednostka Ah to nie moc tylko pojemność.
To mówi o tym "ile czasu pojedziesz"

Co do mocy w W - możesz wziąć i jedną i drugą. Wszystko zależy od sterownika silnika czy będzie pchał na pełnej mocy ten motur.

W wielu UTO silnik ma moc 1000W ale sterownik ogranicza do 500 na przykład.
Ot żeby Cię nie wyejbalo albo żeby nie ugotować baterii
  • Odpowiedz
@cyberhero:

Sprawdź ile Amper daje sterownik i bierz baterię która ma taki deklarowany prąd ciągły.

Na waty nie patrz, bo te silniki potrafi brać chwilowo 2-3x moc nominalna i wszytko zależy od ograniczenia prądu w sterowniku.
  • Odpowiedz
  • 0
Mirki, szukam białych pasków LED COB o dużej jasności. Muszą być COB, bo profiil będzie na głębokość płyty GK i będą bezpośrednio widoczne, a mają spełniać funkcję oświetlającą.

Wybór nie jest ogromny, ale jednak trochę ich jest.

Czy macie jakieś sprawdzone firmy/sklepy/producentów?

Nie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Djelon: https://allegro.pl/oferta/tasma-led-cob-12v-neon-neutralny-5m-linia-led-10595495551?snapshot=MjAyMi0wNC0yMVQxMTo0Nzo0My42MTZaO2J1eWVyO2RlYWRhNTAyZDJmODEyY2M5MDIwNjJhOWJiYjdkMGVmMjdmN2VkNDU5YTUxZTcxOWJkODYxM2Y1NWJkNjczZTU%3D

Aukcja co prawda nieaktualna ale może warto by zapytać sprzedawce bo zdecydowanie warte uwagi. Teraz zerknąłem, w historie allegro, pierwsze taśmy kupiliśmy w kwietniu 2021 i od tamtego czasu działają 24h na dobe.

@Issac: Racja.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się może ktoś wie, jak telefon np iphone rozpoznaje że kabel jest nieodpowiedni i nie ładuje baterii? W sensie czy da się oszukać jakoś ten telefon jak on to sprawdza? Chodzi o rezystancję czy jak? Dodam że z przejściem ten sam kabel bez problemu ładuje 2A/5V na USBC.
#elektronika #elektryka #iphone #smartfon #majsterkowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś mi wyjaśni jaki koszt dla #tauron generuje wystawienie co miesiąc e-faktury żeby im zapłacić za prąd? Złodzieje chcą 6 zł co miesiąc za wystawienie dokumentu sprzedaży w formie elektronicznej ( ͡º ͜ʖ͡º)

#energetyka #elektryka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#kiciochpyta #elektryka #aranzacjawnetrz

Mi ktoś jakieś doczynienia z żarówkami imitującymi płomień ? Wiem, że są LEDy i te takie z czasów PRLu. Jak to wygląda na co dzień w użytkowaniu ?

Mnie akurat interesuje gwint E14 zwykłej, do starej lampki ala naftowej, ale na prezent szukam E27 LED i jakiejś fajnej lampki do tego.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@doogroo2: Ale zacząłbym od zrzucenia wszystkich bezpieczników w mieszkaniu i poniesienia ich kolejno. To, że któryś nie spadł, nie oznacza, że działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chciałbym mieć włączoną jednocześnie pralkę i suszarkę, ale mam tylko zrobiony jeden obwód na jedno urządzenie, natomiast mam drugie gniazdko w łazience (trochę dalej), które jest na innym obwodzie. Mogę zrobić sobie przedłużacz z przewodu o przekroju 2,5mm2 i podłączyć pod drugie gniazdko? Może być przewód typu linka?

#elektryka #elektroda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się czy szkodzę swojej #ps5 . Mianowicie mały ostatnio zaczął mi klikać po guzikach i wysuwać płyty. Nie mam możliwości umieszczenia konsoli poza jego zasięgiem, więc zacząłem wyłączać ją z prądu (oczywiście po wyłączeniu systemu i nie wyciągam kabla tylko wyłączam na listwie która akurat jest schowana przyciskiem dopływ prądu). Zastanawiam się czy nie szkodzi to urządzeniu. Takie częste rozłączanie z sieci.

#elektronika #konsole #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Aeterna: pamiętaj, że zawsze można oddać jak coś przeszkadza. Trochę się posmucisz, żona też, ale po jakimś czasie docenisz fakt, że konsola może być ciągle na czuwaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak zmienia się kierunek obrotów silników trójfazowych?

Chodzi o silnik do wyciągarki gnoju - czasem sie zdarza, że przyciski zamieniają się rolami - ten co włącza NAPRZÓD, zaczyna robić NAZAD.

Skrzynka sterownicza ma trzy przyciski - Naprzód, stop, nazad. Tam są styczniki. Jak jedzie to zatrzymac można tylko STOPem. Może wciśniecie na raz dwóch przycisków zmienia orientację?

#elektryka #rolnictwo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co się dzieje jak się wciśnie na raz NAPRZÓD I WSTECZ?

@7160: Generalnie blokada nie powinna na to pozwolić i nic się nie powinno stać, ale jak jakimś magicznym cudem pozwoli - to robisz zwarcie międzyfazowe.
  • Odpowiedz
Hej,
Mirki potrzebuje dobrać agregat prądotwórczy do spawarki inwertorowej. Powiedzmy spawarka 20-320A i moc pobierana 7.8kVA.
Na jakim agregacie mogłaby śmigać? Taki 3kW by wystarczył?
#elektronika #elektryka #spawanie #prad
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Murki pisze z anonima bo to troche dziwne.

Potrzebuję czegoś co będzie mnie informować, że w domu wszystko ok. Coś na zasadzie przycisku w pociągu, że maszynista klika go co 3 minuty tak tutaj potrzebuje czegoś, że osoba będąca w domu klika to co 30 minut a do snu np klika dwa razy i zasypia a następnie oczekuje kliknięcia o 7 rano w innym razie wzywam pogotowie. Jest coś takiego?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

osoba będąca w domu klika to co 30 minut a do snu np klika dwa razy i zasypia a następnie oczekuje kliknięcia o 7 rano w innym razie wzywam pogotowie


@AnonimoweMirkoWyznania: dostaniesz p-------a i ty i ta osoba, a po trzecim fałszywym alarmie przestanie pełnić swą rolę. Nie prościej smartwatch z monitorowaniem pulsu udostępniony na zewnątrz? Kamera cctv dająca podgląd, co się dzieje w domu, a nawet prostą komunikację?
  • Odpowiedz
@Adriian321: posiadają przetwornice, które są w stanie pracować w zakresie napięć wejściowych 75-270V
Po prostu odpowiednio sobie regulują pracę w zależności od napięcia wejściowego, które na bieżąco monitorują
  • Odpowiedz
@Adriian321: to zależy. Te z tradycyjnymi transformatorami mogą mieć odczepy na uzwojeniu pierwotnym. Te z zasilaczami impulsowymi mają albo przełączany podwajacz napięcia na wejściu, albo aktywny PFC który i tak zwiększa napięcie przed główną przetwornicą, albo są tak zaprojektowane, żeby im duże zmiany na wejściu nie przeszkadzały.
  • Odpowiedz