hej mireczki z #siecikomputerowe i #elektryka #elektronika
Mam jakis problem z siecia wifi, laptop momentami jakby tracil polaczenie z internetem. Podejrzewam problem z instalacja elektryczna (mieszkam w świeżo wyremontowanym mieszkaniu i ewidentnie instalacja elektryczna wydaje sie byc zrobiona po amatorsku). Czy jest szansa że router gubi polaczenie prez nieregularne spadki napięcia?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szkok: no i to może być przyczyna. Chodzi o poziom zakłóceń, każdy SSID to kolejne zakłócenia dla innych.

Jak blisko siedzisz routera albo jak podepniesz się kablem to jest to samo?
  • Odpowiedz
@szkok: Instalacja elektryczna nie ma tu nic do rzeczy. Aby cokolwiek więcej powiedzieć musisz konkretnie opisać jak się łączysz czy jest to 2.4 czy 5GHz, jaki tryb czy a/b/g/n czy ac/ax jaki masz poziom sygnału w dB - nie jakiś procentach czy kreskach, przydał by się zrzut ekranu z aplikacji wifi-analizer z widoczną zajętością kanałów w obu pasmach w miejscu gdzie stoi router i laptop.
  • Odpowiedz
  • 0
Czesc czy ktos z mirkujacych #elektryka wie dlaczego klasy np DNV lub BV dopuszczają łączenie rownolegle przewodow o przekroju 10mm2 i wiekszych, a mniejszych juz nie?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepepanpatryk: jak 3x2,5 to zakładam napięcie 230VAC, tak? Spadek napięcia blisko 5%,dla prądu 16A. Nominalna obciążalność długotrwała takiej żyły to około 19A, dlatego zabezpiecza się go zabezpieczeniem 16A.
  • Odpowiedz
  • 0
Jakie polecacie żarówki do podbitki i pod taras (dookoła na desce pionowej na obrzeżu), aby nie były za mocne? Chodzi o delikatne oświetlenie ścieżki, nie chce niepotrzebnie prądu marnować, co prawda panele na dachu są ale i tak.
G4 na 24V? Czy nie kombinować i znaleźć 1W żarówki na GU10 pod 230V. Może jakieś inne typy "gwintów"? Szczerze pod tarasem chciałbym uniknąć 230V z uwagi na wilgoć. Wykluczam punkty z zabudowanymi ledami
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@rybeczka teraz mam 1.5W na domu i jest illuminacja, nie jest mi to potrzebne ;)
Do podbitki pewnie pójdą GU10 bo łatwo dostać a pod taras gu5.3
  • Odpowiedz
Mam zamiar kupic przetwornice, zwykła 500W aby w razie w zasilić pompkę centralnego ogrzewania.

Czy można to jakoś oszacować, może są jakie wykresy zależności mocy pobierane z takiej przetwornicy od czasu pracy i przestoju silnika na biegu jałowym aby nie wyczerpać całkowicie akumulatora 72ah?

Czy jednak samochód powinien w czasie pracy takiej przetwornicy pracować ciagle?

Rozumiem,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@niedasieukryc do pompki potrzebujesz przetwornicę "prawdziwy sinus" a nie modyfikowany to raz.
Dwa, zobacz ile W bierze przetwornica która niczego nie zasila a jest tylko włączona.
Dodaj do tego ile W bierze pompa.

Aku załóż że możesz bezpiecznie rozładować do około 40% (żeby potem silnik jeszcze odpalił).
Dla 72Ah będzie to jakieś 28Ah (które musi zostać w Aku) więc do dyspozycji masz
  • Odpowiedz
Taka najtańsza przetwornica za 100zl się w takim razie nie sprawdzi?


@niedasieukryc: najtańsza 600 W z pełnym sinusem kosztuje ok. 250 zł. Nie może mieć w opisie "mod sinus", ani nic o przebiegu kwadratowym. Zerknij na np. "VOLT sinus 600".
  • Odpowiedz
Po kilku latach od zamieszkania zacząłem analizować skrzynkę elektryczną jaką mi zrobił polecany przez chyba cały świat elektryk z forum muratora. Niby kilka lat działa i nie ma problemu.

Sieć TN-C.
Przyłącze 4x 10mmCU.

4 przewody wchodzą w rozłącznik izolacyjny (!) Hager SBN490 P4. Podział PEN na PE i N brak czyli brak przejścia na TN-C-S. Za wyłącznikiem głównym mam wskaźnik obecności faz. Gdy wyłączę główny wyłącznik (rozłącznik izolacyjny) to lampki się tak dziwnie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elementbn: A może to jest celowe, żebyś miał podgląd "brak prądu z ulicy / jest prąd na ulicy, ale wyłączony rozłącznik / włączony rozłącznik"
  • Odpowiedz
Mam obecnie płytę grzewczą 6,6 kW. Na samą płytę jest bezpiecznik B20. Mogę podłączyć w to miejsce indukcję 7,4 kW?
#elektryka
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Soczi: Czyli podłączona do jednej fazy. Na B20 uzyskasz max. 4.6kW mocy. Jak nie będziesz używać wszystkich pól na max to będzie jakoś działać.
Swoją drogą jeśli blok jest bez gazu to powinna być w mieszkaniu instalacja trójfazowa, z reguły tak było. W takim wypadku dziwi jednofazowy obwód do kuchenki.

PS. Ten brązowy przewód, który wypadł spod zacisku jest do poprawki, bo to z czasem zacznie się palić.
  • Odpowiedz
Siemka. Zawsze w zime łapie mnie deprecha i mam zderegulowany rytm snu ze względu na brak światła rano. Jest coś takiego jak SAD lights, ale to overpriced scam jest więc postanowiłem sobie samemu coś takiego zrobić.

Potrzebuje podłączyć coś takiego w domu u siebie:
https://allegro.pl/oferta/panel-led-lampa-robocza-halogen-300w-23000lm-luk-12427224560
Narazie wiem tyle, że potrzebuje jakiegoś zasilacza, czy coś takiego będzie ok?:
https://allegro.pl/oferta/orno-zasilacz-modulowy-12v-500w-40a-led-cctv-ip20-10506348068
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AlKaczone: Ja bym pralki pod płytę nie dawał.
Raz, że płyta musi mieć chłodzenie, a wentylatory w płycie skądś to powietrze pobierać i gdzieś wydmuchiwać.
Dwa - u mnie płyta wystaje pod blat, mimo dość grubego blatu. Pralka wtedy nie wejdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kurde Mireczki powiedzcie dlaczego lodówka ma dwa kable zasilające. W sumie nigdy nie zwracałem na to uwagi, a na tym mieszkaniu by lodówka chodziła muszą być dwa kable podłączone do sieci. Jak ten szary nie jest podłączony to lodówka nie działa dopiero jak ten biały podłącze i na odwrót.
Zna się ktoś na tym ?
#wynajem #budownictwo #nieruchomosci #elektryka
b4a3 - Kurde Mireczki powiedzcie dlaczego lodówka ma dwa kable zasilające. W sumie ni...

źródło: comment_1665400215NNWdSd9y5blKwjPC3VDqj1.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@b4a3 ale one wychodzą oba z lodówki? Obstawiam że nie. Jeden z nich to pewnie podłączenie gniazdka/przedłużacza do zasilania, które jest w innym gniazdku
  • Odpowiedz
@goferek: puść w tynku, peszel sobie odpuść, możliwość wymiany przewodu w peszlu jest i tak raczej czysto hipotetyczna i jeśli tylko peszel nie idzie raczej prostoliniowo z nielicznymi łagodnymi zakrętami, zwykle zwyczajnie niemożliwa.
I tak, połóż dwa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak to zsynchronizować żeby pokazywało dobrą godzinę i datę. Kiedyś zostawiałem na parę godzin i robiło się to automatycznie. Baterie w odbiorniku i nadajniku wymienione. Jedna część na balkonie druga w domu, obie blisko siebie.

#stacjapogodowa #pogoda #meteorologia #elektronika #elektryka #diy
runnerrunner - Jak to zsynchronizować żeby pokazywało dobrą godzinę i datę. Kiedyś zo...

źródło: comment_1665385461O7bPMZMpMH7FZl3BJupyWW.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam UPS z dwoma akumulatorami 7Ah. Chciałbym mu zwiększyć pojemność, mam już jeden 3 letni ale praktycznie nieużywany 14Ah, myślałem kupić teraz nowy i połączyć to wszystko jak na obrazku.
Co o tym sądzicie? Można taka czy lepiej zamiast tego kupić 2x nowe 7Ah żeby wszystkie w układzie miały taką samą pojemność?
#akumulator #elektryka #blackout
Cierniostwor - Mam UPS z dwoma akumulatorami 7Ah. Chciałbym mu zwiększyć pojemność, m...

źródło: comment_1665383861CmQbn4ysGJVUksuWUouN2r.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cierniostwor: Możesz mieć wiele szeregów z rożnymi pojemnościami ale w jednym szeregu powinieneś miec takie same pojemności i najlepiej rezystancje wewnętrzne
  • Odpowiedz
Ktoś wie jak wygląda procedura rozplombowania ZK w PGE? Chcę wymienić WLZ - miałem pociągnięty do tymczasowej skrzynki, teraz chce do budynku. Mam świadectwa kwalifikacyjne E i D (ale zawodowo nie mam nic wspólnego z przyłączami)

1) wypełniam wniosek o rozplombowanie - można wysłać elektronicznie? jak zaakceptują to rozplombowuje
2) we wniosku piszą o jakimś zgłoszeniu wykonania prac - co to jest i czy jest na to jakiś formularz?
3) przepinam kable - wysyłam to
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach