Wpis z mikrobloga

Mireczki #elektronika #elektryka

Jako, że nie miałem możliwości nauczenia się podstaw elektryki/elektroniki od ojca, mam do was pewnie z waszej perspektywy kilka trywialnych pytań.

1. Mam kilka starych ładowarek 5V do telefonów. (dziwne jest to że przy pomiarze na jednej ładowarce pokazuje 6V na drugiej nawet 7V) Uciąłem wtyczkę, opaliłem izolację nad ogniem by oddzielić od siebie przewody. potem, żeby one się ze sobą nie stykały obkleiłem je izolacją, zostawiłem końcóweczki i wsadziłem w takie szybkozłącze

https://allegro.pl/oferta/szybkozlacze-w-55-getfort-wtyk-zasilajacy-dc-2-1-5-12481554161?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17966335598&gclid=EAIaIQobChMInIjr1_j6-gIVHkeRBR3F_A2UEAQYASABEgIXL_D_BwE

To samo zrobiłem od strony #esp32 #arduino i mogę rozpinać i spinać zasilanie. Czy da się to jakoś inaczej w jakiś bardziej profesjonalny sposób wykonać żeby to lepiej wyglądało, jak to robicie u siebie jak taki coś musi być na widoku czy coś, jakiś porad potrzebuję no bo działa ale wygląda średnio.

2. Jakby się kable z zasilacza dotknęły to by wybuchło coś?

3. Dlaczego mimo tabliczki znamionowej na ładowarce napięcie przy pomiarze różni się o nawet 2V? Boję się że spale esp. Wykluczam zepsuty multimetr, mam dwa.
  • 4
@ozzi91: jak chcesz aby to profesjonalnie wyglądało to kup sobie płytkę stykową i moduł zasilający do Arduino. Ewentualnie są Arduino na mikrousb.

Jak kable z zasilacza od telefonu się zetkną to nic nie powinno się stać, co najwyżej przy starszych się przytopić.
Co do pomiaru napięcia to już powyżej masz odpowiedzi.