Wpis z mikrobloga

Mam taką szlifierkę stołową: https://worcraft.uk/product/bench-grinder-bg20-150/

Od pewnego czasu były problemy z włączaniem, trzeba było kilka razy włączać i wyłączać, żeby się włączyła, a czasem po włączeniu i tak przestawała pracować i trzeba było jeszcze parę razy wyłączać i włączać, żeby normalnie już działała. Nie była mocno obciążana, nigdy się nie przegrzewała, itp.

Rozebrałem częściowo, zmierzyłem włącznik i kondensator, włącznik działa poprawnie, a kondensator CBB60 SH ma 2,53 mikrofaradów (wobec 2,5 +/-, które powinien mieć).

Ale nie mogę dalej rozebrać mimo używania dużej ilości siły, widzę tylko uzwojenia przez szparę. Robię coś nie tak czy tanie szlifierki są tak zbudowane?

#elektryka #elektronika #prad #majsterkowanie
  • 2
@Mirek007: pewnie szczotki do wymiany albo pękła sprężynka dociskowa, rozbieraj dalej. Jakoś to w fabryce złożyli więc da się rozłożyć

Ewentualnie kabel zasilania ma przerwę np przy odgiętce i lączy tylko na dotyk
Zapomniałem dopisać, że nie ma żadnych znaków podczas uruchamiania, nic, o ile wcześniej się w końcu uruchamiała (ostatnio latem), to teraz w ogóle, dźwięków też żadnych nie wydaje.

Siłując się jedyne co osiągnąłem to wygięcie urządzenia tak, że nie wiem czy się da jeszcze je złożyć z powrotem, a dalej nie mogę do końca rozebrać.

Chyba na śmietnik pójdzie.