#elektroda
Do dzisiaj podejrzewałem, że elektroda.pl to ta część internetu, gdzie najtęższe umysły Polaków walczą z niewiedza i ignorancja. Dziś jednak odkryłem (dopiero!?), że to miejsce dyskusji arcymistrzów w swoich dziedzinach które zasługują na Nobla co najmniej. Mianowicie chciałem się dowiedzieć jak można uniknąć nadmiernego elektryzowania się zjeżdżalni, a w konsekwencji by nie "kopała". Pod poniższym linkiem znajdziecie trzy strony różnego rodzaju analiz, kończywszy na 4 stanie skupienia materii. Dzięki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam program na PC Windows/Linux, który tworzy wirtualny emulator/symulator przystawki TV (typu Chromecast).
1. Chodzi o to, żeby Chrome na PC widział ten program, jako podłączone do lokalnej sieci urządzenie tego typu, które może odbierać sygnał z VOD, z karty w Chrome.

2. Później ten program powinien puszczać obraz na DLNA Server, żeby np. Serviio (taki DLNA Server na PC) widział ten obraz jako plik do wybrania.
3. Wtedy będę mógł na TV w sąsiednim
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirko pytanie z #elektronika #led
Mam 3 moduły LED połączone w serii sterowane metoda CC napięcie z drivera to ok 70V prąd 635mA.
Z różnych powodów, muszę zmienić driver.
Nie znajduję takiego co by idealnie pasował z ustawieniami. ( wiem są na rynku ale są inne powody dla których ich nie mogę użyć)
Znalazłem taki który miałby prąd na poziomie 700mA(zakres od 700 do 1400mA) czyli trochę wyższe ale napięcie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomocy. Wymyśliłem sobie że czas zmienić kamery na coś lepszego i jestem zdecydowany na Hikvision ale oni mają tak nasrane tych modeli że pogubiłem się. Chciałbym
- rozdzielczość 4MP
- rozpoznawanie obiektów (człowiek, samochód)
- powiadomienie na telefon
- podgląd live
- możliwość pobierania nagrania telefonem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, mam lampę stojąca na żarówki halogenowe (górna żarówka to mała podłużna r7s, boczna to malutka g9), brało mi to ponad 200W więc kupiłem zamienniki LED, problem jest taki, że nawet przy wyłączonych przełącznikach, ta podłużna led mruga, a ta malutka świeci się słabo, tak jakby nawet przy wyłączonych przełącznikach docierał tam wystarczający dla led prąd. Z CZEGO TO WYNIKA? Jest jakieś przebicie się prądu po obudowie lampy? Czy to normalne i
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co tu się może dziać? Próbuje wyszukać kanały na dekoderze i telewizorze #dvbt. Próbuje z Łomża(20km, 5kw) - mało kanałów znajduje, napewno nie znajduje kanału 22(z TVP). Próbuje z Ostrołęki(45km,60kW) - identyczna sytuacja, z tym że nie wyszukuje kanału 42(tam są TVP) Białystok(55km, 100kW) również podobna sytuacja - brak kanału 22. W każdym przypadku jest to MUX-3. Co tu może być przyczyną z z tym jest problem, a pozostałe
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matibu06: zrób jak człowiek antenę na dachu to będzie odbierało. Przecież przez ten dach to tracisz większość sygnału i odbierasz szczątkowy. To ma pokazywać chociaż 90% to i mux3 się pewnie pokaże.
  • Odpowiedz
Cześć mireczki, mam pytanie do dyplomowanych palaczy. Ostatnio miałem przerabiany piec Defro na Pellet (został dołożony palnik Kipi). Aktualnie przy tych temperaturach chciałem przepalić sobie trochę "na wodę" drewnem i mam problem że w piecu zbiera się na ściankach gęsta i lepka smoła.
W trybie pracy "ruszt" ustawiony mam nadmuch na 30%. Gdy piec osiąga temperaturę 60°C nadmuch wyłącza się do 0.
Myślicie że może być to wina kiepskiego drewna
choosewisely - Cześć mireczki, mam pytanie do dyplomowanych palaczy. Ostatnio miałem ...

źródło: comment_1650226747iZZzX57k75jdtwXp8PxJFB.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogrzewam dom kotłem za 1500zł sprzed 20lat głównie drewnem(mam za darmo, sad, las, resztki z tartaku) i węglem ale jedynie w czasie mrozów. Mam PV 7kWp. Pytanie takie czy miałoby sens dołożenie do obecnego kotła kotła elektrycznego elektrodowego 6kW, który miałby wspomóc ogrzewanie drewnem przy niskich temperaturach i w momencie kiedy nie będę mógł zapalić aby podtrzymać temperaturę w domu. Będzie możliwość takiego wysterowania tego kotła aby nie musieć pamiętać o jego
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cotozazycie: dogrzewam klimą jeden pokój i ostatnio testowałem wyłączenie grzejników w pozostałych
(ogrzewany pokój 30m2, całe piętro 140m2). Wnioski są takie, że dopóki są otwarte drzwi pomiedzy pokojami to różnica temp nie przekracza 2 stopni. Dom z 1970 ocieplony 15 cm styropianu
  • Odpowiedz
Przerobiłem sobie chiński łańcuch led zasilany 3xAAA na zasilanie USB 5V. W szeregu z łańcuchem 3m włączyłem 2 równoległe połączone diody(spadek napięcia na diodach zawsze 0,7V). Dwie diody aby zmniejszyć prąd na każdej z nich. Grzeją się dosyć mocno, po kilkunastu sekundach parzą.

Napięcie na porcie usb ładowarki 4,9V
spadek na diodzie 0,8V
Napięcie na łańcuchu 4,1V

Napięcie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach