Wpis z mikrobloga

Co tu się może dziać? Próbuje wyszukać kanały na dekoderze i telewizorze #dvbt. Próbuje z Łomża(20km, 5kw) - mało kanałów znajduje, napewno nie znajduje kanału 22(z TVP). Próbuje z Ostrołęki(45km,60kW) - identyczna sytuacja, z tym że nie wyszukuje kanału 42(tam są TVP) Białystok(55km, 100kW) również podobna sytuacja - brak kanału 22. W każdym przypadku jest to MUX-3. Co tu może być przyczyną z z tym jest problem, a pozostałe działają rewelacyjnie? Siła/jakość sygnału na pozostałych MUX 50/60 procent, a na MUX-3 nic nie ma. Antena nowa, instalacja raczej ok, skoro wszystko działa tylko nie ten MUX. Antena to Libox LB2000, antena na strychu

#telewizory #telewizja #elektroda
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@kolegamichaua: zerowy sygnał jest na kanałach 42 i 22, przy czym różnica w obrocie anteny pomiędzy dwoma nadajnikami z kanałem 22 to około 120-150 stopni. I problem występuje na tv z wbudowanym dekoderem i zewnetrzym dekoderze. Nie wiem, wezmę jutro tv na strych i sprawdzę na krótkim kablu, może to wyeliminować lub potwierdzić problemy z instalacją. Tylko dziwne ze 42 by nie działał, a 46 już tak ¯_(ツ)_/¯

Edit: wcześniej było
  • Odpowiedz
@matibu06 https://satclub.pl/telewizja-naziemna-dvb-t-polska-f126/efekt-0-db-w-sieciach-jednoczestotliwosciowych-sfn-t16072.html

To częste, że błąd w instalacji (np. druciany rozgałęźnik, gniazdo końcowe "przerobione" na przelotowe przez podłączenie 2 kabli do jednego zacisku) wycina tylko niektóre kanały.

MUX3 nadawany jest nieco inaczej niż MUX1 i 2; inny FEC i okres ochronny. Ale nie sądzę by to robiło taką różnicę,
  • Odpowiedz
  • 0
@kolegamichaua: efekt SFN myślę że mogę wyeliminować, bo próbując łapać kanał 42 o mocy 60 kW z 45km, kolejny jest w odległości 63km o mocy 6kW. Jutro sprawdzę instalacje w taki sposób że podłącze na krótko na strychu dekoder. Ale czy pomoże to nie wiem
  • Odpowiedz
  • 0
@kolegamichaua: raczej odpada, bo tam jest wtyk antenowy typu F, więc tylko wykręciłem z starej i podłączyłem do nowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale nie ma co kombinować dopóki nie podłącze tego na krótko, z pominięciem domowej instalacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matibu06: zrób jak człowiek antenę na dachu to będzie odbierało. Przecież przez ten dach to tracisz większość sygnału i odbierasz szczątkowy. To ma pokazywać chociaż 90% to i mux3 się pewnie pokaże.
  • Odpowiedz