• 1
Mirki,
Czy w placówce DPD mogę zapakować przesyłkę? Chodzi mi o to czy dadzą mi tę kopertę plastikowa i czy muszę mieć od razu wydrukowany adres?
#dpd #kurier #wysylka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamówiłem ostatnio coś większego z chin. Moja paczka jest przekazywana od kuriera do kuriera. Było już ich co najmniej 3. Zbiegło się to w czasie z otrzymaniem maila od Fedexu (choć został wysłany z dziwnego adresu "FedEx Express" ) wraz z załącznikiem "DELIVERY DETAILS.pdf".

Zawsze takie maile kasuję ale teraz chciałbym sprawdzić załącznik. Jak to zrobić bezpiecznie? Przeskanowałem go Nortonem, który mam zainstalowany oraz przy pomocy tej strony: https://www.virustotal.com/pl/. Obie metody nie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, zamawiał ostatnio ktoś coś z Ali? Konkretnie zamówiłem Mi 5S i od 4 dni status na trackingu się nie zmienia, a z tego co widziałem to zwykle po 1-2 dniach już leciało dalej.

2017-03-10 12:16:14 Electronic information has been received [ CN]

2017-03-13 00:20:03 The item has been arrival the transport center of SF. [ HK]

2017-03-13 00:39:04 The item has been departure the transport center of SF. [ HK]

2017-03-13
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#dpd
Nigdy nie kupujcie paczki płacąc z góry i wybierając dpd. Często coś wysyłam i na jakieś 200 paczek 5 zostaje zgubionych xD po prostu paczka ginie, nic o niej nie wiadomo. A wcale nie dą takie tanie bo ich cena to 700 zł. Śmieszy mnie fakt że te paczki są bardzo gabarytowe, 1m x 30cm X 1m czyli całkiem sporo. Teraz zgubili moją książkę i w sumie nie mam
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki - chciałbym wysłać paczkę do siorki w Niemczech. Waga powiedzmy max 4kg. Gdzie najtaniej to wyjdzie? PP odpada ale może znacie jakieś brokery kurierskie mające atrakcyjne ceny?

#dpd #gls #ups #niemcy #inpost (?)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W magazynie czeka na mnie 30 dużych, pełnych kartonów. Firma oferuje własny transport (dość drogi) lub odebranie tego we własnym zakresie. I tu pytanie, czy któryś kurier może podjechać po to na moje zlecenie z wydrukowanymi przez siebie listami przewozowymi? Przykładowo zamawiając przez sendit wychodzi 60% taniej. Albo czy w ogóle nie lepiej jest zamówić transport indywidualny, bezpośredni? Przesyłka ma około 600 kg, 2,5 m3. Lub jak inaczej tanio to odebrać.

#
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, tak z ciekawości, co robicie jak jedzie do was #kurier a was nie ma w domu? Przekierowanie? Nie odbieracie? Do sąsiadów?

Ja zawsze staram się przekierować do punktu odbioru, ale im dłużej żyje i im dłużej słucham wymówek na infoliniach i kurierów, tym mam większe wrażenie, że istnieją tylko dwie dobre opcje odbioru #paczkomaty oraz #pocztapolska, czyli zero uganiania się za k--------i ( ͡
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MichalQ20: @Andczej:

akurat jak zadzwoniłem na infolinię dowiedzieć się o vat, dowiedziałem się że nie ma i jest super i moge sie cieszyć. I że kurier będzie jeździł do 18. Więc Pan radzi odbierać telefony, bo domysla sie do pracuje do 16. Jeśli kurier będzie później to serdecznie przeprasza.

Rozłączyłem się. Zadzwonił kurier. Telefon już jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) VATu nie ma i
  • Odpowiedz
@MichalQ20: to jest w ogóle kolejna ciekawa sprawa, bo dostałem tylko tego smsa ze środka ( o wymaganym podpisie). Wbijam sobie w link, a tam 3 pola:
Przekieruj paczkę na parcelshop DHL (na magazyn DHL i 2 punkty DHL'a),
Ustaw godzinę odbioru (?),
i coś jeszcze na samym dole (nie pamiętam).

Zadzwoniłem na infolinię widząc to, powiedzieli że to nie potrzebne i że wiadomość jest "bardzo niefortunnie sformułowana i serdecznie
  • Odpowiedz
@yipawka: Wkleiły się same tagi jako nowy temat, a chciałem dopisać sam tag pod watek: http://www.wykop.pl/wpis/22554963/wiecie-moze-czy-w-dpd-mozna-sprawdzic-paczke-z-pob/
Czy w ogóle tutaj można dodać tag ? bo do tematu z powyższego linku chciałem dodać #kurier bo sprawa jest bardziej ogólna i jak dla mnie dziwna że można sobie jeszcze przed zapłatą pooglądać - przymierzyć zawartość paczki przy kurierze i jak się nie spodoba np kolor to odmówić przyjęcia wtedy nadawca
  • Odpowiedz
Wiecie może czy w DPD można sprawdzić paczkę przed odbiorem i jeśli coś się nie zgadza to jej nie przyjąć ? Pytanie dotyczy paczki za pobraniem oraz bez pobrania jeśli te dwa przypadki są inaczej traktowane w tym względzie?
#dpd
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fot-x: Nawet jak można to jest usługa extra płatna przez nadawce.
Poczta polska ma taką usługe i google podpowiada, że również kex.
Żaden kurier nie da ci ruszyć przesyłki przed zapłatą.
  • Odpowiedz
@papciu: okazało się że klient zapewne w porozumieniu z kurierem może sobie dokładnie przejrzeć zawartość paczki, wypakować i pooglądać a jak mu się nie spodoba to mówi że nie przyjmuje, zapakowaną byle jak paczkę dostałem z adnotacją "odmowa przyjęcia" - dodam że nadawca jak i odbiorca byli osobami prywatnymi, z mojego punktu widzenia jest to pole do nadużyć, bo co innego zwrot bo zamiast telefonu była cegła, a co innego
  • Odpowiedz
Mirki mam takie pytanko? Da się w DPD zmienić adres odbioru jak dostałem mejla, że przesyłka będzie prawdopodobnie jutro. Sprawa jest taka, że zostałem załatwiony trochę przez sprzedawcę, bo zamówienie składałem w tamtym roku jeszcze i to na paczkomat w całkiem innym mieście, ale to długa historia. Jeśli chodzi o zmianę odbioru, to już ze zmianą miasta nie chcę kombinować. Chcę tylko zmienić na adres w którym ktoś będzie mógł odebrać. Ktoś
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Erimar można zmienić datę doręczenia, jak kurier będzie miał paczkę to dostaniesz informacje i numer telefonu do niego, jak blisko jest drugi adres to może on tam doręczy ale musisz z nim pogadać. W dpd tylko zmiana daty doręczenia da się systemem zmienić.
  • Odpowiedz
W historii przesyłki DPD mam informację:

2017-02-17 17:31:37 Przesyłka odebrana przez Kuriera
2017-02-17 18:19:54 Przyjęcie przesyłki w oddziale DPD

Czy jeśli sprzedający pisał mi już o godzinie 15.00, że przesyłka została wysłana to kłamał?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uve444: nie kłamał. Statusy na stronie firm kurierskich nie są dodawane czy aktualizowane w czasie rzeczywistym. Godzina 18:19 przyjęcia paczki do oddziału jest taka, bo kurier pewnie wtedy skończył dzień pracy i zdał wszystkie odebrane przesyłki do magazynu/oddziału
  • Odpowiedz