Wpis z mikrobloga

chyba tak ale zawsze możesz do niego zadzwonić się dowiedzieć


@atoic: Spytam się jak zadzwoni, nie mam jeszcze numeru do niego.
Kupiłem rower, mogę otworzyć paczkę przed potwierdzeniem odbioru czy nie?
@Gh0st: nie ma szans. Kiedyś też miałem coś za 6k do odbioru, płatność przy odbiorze, sprawa w #!$%@? pilna, miałem to niby sprawdzić przed zapłaceniem czy to na 100% jest to co ma być. Nie było szans.

Na szczęście towar był dobry, więc obyło się bez przypału :P
@Lookazz: @Gh0st:
xDDDDDDD

W DPD wszyscy już dostali terminale, 90% z nich mówi że jeszcze nie dostało, bo:
- terminal trzyma na baterii 2-3h (xD), kurierzy muszą go więc nosić wyłączonego.
- bootowanie (włączenie) terminala trwa 3-4 minuty
- przetworzenie transakcji to kolejna minuta
- przeciętny stop wydłuża się z 30 sekund do 5 minut
- kurier kończyłby pracę o 22 :)

No i każdy mówi "ja jeszcze nie dostałem",
@Gh0st: tylko będziesz musiał zejść na dół, bo terminal na pewno bezstrosko leży w aucie xD
powiedz mu, że na infolinii powiedzieli Ci, że został on wyposażony w terminal - obserwuj reakcje|

edit. oczywiście nie rób mu na siłę na złość, chłopaki i tak mają #!$%@? :)
@u-cichego: @Gh0st: @danio_96:
no i jak, da się czy się nie da? jak sam szukam to mi tylko wyskakują takie linki, jak wyżej gdzie wspominają (albo w ogóle), że dotyczy to tylko klientów BIZNESOWYCH, którzy mają aktywowaną usługę płatności kartą. Pytanie który kurier akceptuje takie płatności od klienta indywidualnego bez chorej opłaty - jak np. InPost, który życzy sobie za to 1.5%, czyli dodatkowe 15 zł od tysiąca...
Inpost - nie wiem gdzie to 1.5% znalazłem, ale teraz już nie mogę trafić. Dzwoniłem do nich, mówili, że kurierzy na ogól mają terminale, ale lepiej uprzedzać ich telefonicznie. Nic o opłatach mi nie powiedzieli, a już zapomniałem zapytać.

DPD "Usługa jest dostępna u tych klientów DPD, którzy mają aktywną usługę płatności kartą za przesyłki doręczane za pobraniem." https://www.dpd.com.pl/klienci-biznesowi/Produkty-i-uslugi/Platnosc-karta-za-pobranie

DHL 1.5% "dla biznesu", cokolwiek to znaczy https://www.dhlparcel.pl/pl/dla-biznesu/uslugi/pobranie-platne-karta.html