Wpis z mikrobloga

Taka, która ma wysokie standardy - wolę zapłacić więcej za paczkę ale mam pewność, że nie będzie uszkodzona.

@Ciemny_linuksowiec: a która ma? nie ma takiej firmy w polsce, z którą nie miałem do tej pory przebojów.

@fiberian_hufky: tak zrobię
@waciak: to jest paczka z H&M, dużo od nich zamawiam, nigdy nie było problemu z jakością paczki, jest porównywalna z zalando
@batman87co: co mi da reklamacja? zawartość jest nienaruszona.
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: nie ja odbierałem, odebrała to koleżanka z firmy. z resztą ten kurier kilkukrotnie dostarczał nam uszkodzone paczki i nigdy nie zostawał, żeby spisać protokół, zawsze kwitował to tym samym tekstem: "jak będzie uszkodzona zawartość to proszę dzwonić"
  • Odpowiedz
@miszczu_blady: Nie to, żebym był obrońcą firmy kurierskiej XYZ, ale to zależy niestety od danego regionu/rejonu, od ludzi tam pracujących. W moich rejonach nie mogę narzekać na kurierów (może trochę na DHL), DPD, Fedex, UPS (i czasem jakieś no-name), nigdy nie ma problemów, zawsze pełna kultura.
  • Odpowiedz
@miszczu_blady: kurier ma obowiązek bodajże 10 czy 15 minut poczekać po odbiorze żebyś sobie odpakował, jak nie chce zostać to mu powiedz, że dzwonisz do centrali spytać się co oni o tym sądzą.

Kurier się zawsze spieszy i będzie Cię spławiał więc bardzo ważne jest dociekanie swoich spraw.
Wysyłamy dużo paczek w pracy i z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że jeśli nie spiszesz przy kurierze protokołu jesteś praktycznie przegrany mimo, że
  • Odpowiedz
@miszczu_blady:
Co jak co, ale akurat te kartony z HΜ są cieniutkie i gówniane, i często zawartość jest nieproporcjonalnie mniejsza niż sam karton, przez co wszystko w środku lata luzem, a karton łatwo się wgniata i dziurawi. O wiele lepiej wychodzą im przesyłki w tych foliopakach, zawsze w dobrym stanie - a kartony? 80% powgniatane i porozrywane. Akurat tutaj trochę pretensji do samego HM można mieć :P
  • Odpowiedz
@Stefaniak91: dlatego też, osoba która odebrała dzisiaj paczkę od tego kuriera dostała ode mnie pouczenie, że ma nie odbierać uszkodzonych paczek w moim imieniu. następnej takiej sytuacji nie odpuszczę i spisze protokół.
  • Odpowiedz
@u-cichego: Prawo przewozowe Art. 74
1. Jeżeli przed wydaniem przesyłki okaże się, że doznała ona ubytku lub uszkodzenia, przewoźnik ustala niezwłocznie protokolarnie stan przesyłki oraz okoliczności powstania szkody. Przewoźnik wykonuje te czynności także na żądanie uprawnionego, jeżeli twierdzi on, że przesyłka jest naruszona.
  • Odpowiedz