Dlaczego ta komenda nic nie zwraca? grep -E "7$" plik.txt Jak przeglądam plik edytorem to jak najbardziej takie elementy istnieją. W ogóle coś nie chce mi grep współpracować ze znakiem końca linii $.

Debian 8
Grep 2.20
#linux #debian
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgadzam się z przedmówcą - te ^M niszczą Ci robotę. Jeśli nie chcesz konwertować pliku to w patternie możesz napisać "7$^M" przy czym ^M uzyskasz naciskając ctrl-v po czym enter ;)
  • Odpowiedz
Jak to jest, że zawartość tej strony: http://itvision.altervista.org/why.linux.is.not.ready.for.the.desktop.current.html nigdy nie jest przywoływana w przepychankach między #linux ( #linuxmasterrace ) oraz #windows? Na mojej obecnej maszynie, laptopie, pracuje #debian, który nie umie sobie poradzić z kartą graficzną (!) zmianą jasności ekranu (!!).

Lubię #programowanie, ale chyba następnym systemem będzie #windows10. Trochę #zalesie.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@calka_stochastyczna: to przeczytaj sobie jeszcze listę tego samego autora o Windowsie: http://itvision.altervista.org/why-windows-10-sucks.html i zastanów się jeszcze raz.
Zwłaszcza jak programujesz. Jak umiałbym się zmusić do robienia prawie wszystkiego pod Windowsem i jakoś by było, tak za każdym razem, jak próbowałem zająć się czymś poważniejszym na Windowsie, to zalewała mnie krew. Tracenie całego weekendu na konfigurację kilku bibliotek, co na Linuksie wymagałoby ode mnie wpisania jednego polecenia i odczekania kilku minut,
  • Odpowiedz
@calka_stochastyczna: Moim zdaniem jeden typ portu to zajebista opcja patrząc przyszłościowo. Ja osobiście do laptopa nie podłączam aż tyle rzeczy, żeby mnie to jakoś bolało, kupię sobie jeden hub i tyle.

Jak ktoś traktuje lapka jak komputer stacjonarny, to zawsze może jakiegoś docka kupić, który pewnie będzie miał więcej portów niż USB-C. Mi to ryba.
  • Odpowiedz
@cruc: Wiem wiem, sa podpowiedzi, po prostu w vim idzie mi to automatycznie. W chwili obecnej zmiana domyslnego edytora na vim to jeden z punktow przygotowania systemu pode mnie. Nie jest to jakos niesamowicie trudne wiec nawet o tym nie mysle. Nano zaskakuje mnie tylko kiedy jeste proszony o pomoc na jakims nie moim serwerze.
  • Odpowiedz
@majsterV2 nie drazylem tematu rekonfiguracji tego całego fisha, ale oczywiście możesz zapytać gugla. Pewno wystarczy mu p--------ć inną lokalizacje tempa, gdzie będzie więcej miejsca.
  • Odpowiedz
@brokenik:
[ 0.364608] pnp 00:07: Plug and Play ACPI device, IDs PNP0501 (active)
[ 0.368741] pnp: PnP ACPI: found 8 devices
[ 0.368745] ACPI: bus type PNP unregistered
[ 0.368753] PnPBIOS: Disabled by ACPI PNP
[ 0.408055] pci 0000:00:1f.0: BAR 13: [io 0x0800-0x087f] has
  • Odpowiedz
@fervi: @a231: @ufo99: @Kryspin013: @cruc: @jestem_w_szoku:
Dobra zrobiłem tak:
zainstalowałem tego pepperflashplayer niestety okazało się, że nie działa, bo nie mam chrome i brak mi pliku libpepflashplayer.so... ale za to instalator stworzył mi folder /usr/lib/pepperflashplugin-nonfree Po wypakowaniu paczki dla PPAPI jest plik o nazwie libpepflashplayer.so, który to przekopiowałem tam i działa... #j--------e ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Spoko, tylko pepper-flash akurat jest projektem społeczności, a nie oficjalnym rozwiązaniem.

Druga sprawa, że flash nie miał żadnych aktualizacji przez jakieś 4 lata pod linuksem i ja na twoim miejscu z tego gówna bym nie korzystał. Ewentualnie pobrał betę ze strony adobe, które po 4 latach się obudziło i stwierdziło że warto by było wydać jakąś aktualizację.

Po trzecie debian nie jest dystrybucją out-of-the-box, tylko distro gdzie sam sobie
  • Odpowiedz
murki, jest jakaś możliwość odpalenia debiana TESTING jako live usb z persistence? bo zwykłego 8.6 umiem, ale zastanawia mnie, czy są obrazy live wersji stretch #linux #debian
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dokładnie 12 lat temu, 20 października 2004, Mark Shuttleworth ogłosił wydanie pierwszej wersji #ubuntu 4.10 - Warty Warthog, która była oparta na dystrybucji #debian.
https://lists.ubuntu.com/archives/ubuntu-announce/2004-October/000003.html

Dziś Ubuntu jest jedną z najczęściej wybieranych dystrybucji Linuxa, co wiemy również ze statystyk wśród serwerów które utrzymujemy w naszej infrastrukturze #webh.
webh - Dokładnie 12 lat temu, 20 października 2004, Mark Shuttleworth ogłosił wydanie...

źródło: comment_LxVgnnTJ99iBiNJDVS9NMMooVmgJocTw.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@webh: Mir, Compiz, Własne GTK ...

Po prostu zamiast robić system zbudowany w okół rozwiązań open source i ulepszać je, wolą wymyślać koło na nowo. A szkoda, bo początki mieli naprawdę dobre.

Poza tym to jedyny system na Debianie, który jest niestabilny :D
  • Odpowiedz
Jak skonfigurować połączenie terminalowe z płytą główną za pomocą portu szeregowego rs232 lub lpt-rs232 w Debianie?
Mam właśnie na głowie komputery serwerowe bez jakichkolwiek układów graficznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #debian #pytaniedoeksperta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: masz parametry komunikacji? Jak tak to odpalasz sobie minicom albo cu (tuteż gtkterm jak masz graficzne) otwierasz odpowiedni tty* i gotowe.
  • Odpowiedz
Czy istnieje jakiś banalny interfejs do konfiguracji sieci, który nie tylko automatyczne DHCP ogrania, ale i także stałe adresy?
Klepanie komend w terminalu jest strasznie niewygodne, a dopiero się uczę.
#linux #debian #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To wcale nie wygląda podejrzanie :D

275 aktualizowanych, 9 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 8 nieaktualizowanych.
Konieczne pobranie 367 MB archiwów.
Po tej operacji zostanie zwolnione 301 MB miejsca na dysku.
Kontynuować? [T/n] T

Nic nie jest kasowane, a przy aktualizacji #debian 300mb będzie zwalniane.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kombinuję ile wlezie z Debian noroot na androidzie, ale mam jeden problem.
Pamięć na tablecie jest mniejsza niż 900mb ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Znacie jakąś starszą wersję, które potrzebuje najlepiej mniej niż 700mb?
#debian #android #androiddev
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: mieć ma (odpowiednik) jak każdy Android.
Możesz wgrać Debiana bez roota, ale część programów nie działa i ogólnie lekka lipa z tym (Debian Noroot w guglu plej)
  • Odpowiedz
Cześć linuksowe Mirki i Mirabelle,
ostatnio miałem takie problemy z Debian testing:
http://www.wykop.pl/wpis/19924901/robi-mi-sie-takie-cos-jak-na-obrazku-i-ogolnie-zam/
http://www.wykop.pl/wpis/19946515/no-dobra-za-rada-fervi-z-tego-watku-zainstalowalem/

Nie dałem za wygraną, bo nigdzie nie było podobnych kwiatków w Internecie, a XFCE mi nie pasuje jednak.
Dezynwoltura - Cześć linuksowe Mirki i Mirabelle, 
ostatnio miałem takie problemy z ...

źródło: comment_crtmErEHnLrcxltMOoqmoWuvUtUMu5aw.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dezynwoltura: 1) Pewnie nie masz system-config-printer. Jak wgrasz i zrestartujesz kompa to po włożeniu USBka z drukarką powinien od razu zainstalować
2) Wywal Operę
3) Kolourpaint, ale może lepiej Pinta
4) W sensie zwiększyć obroty scrolla?
  • Odpowiedz
Aktualizuję 6 letniego debiana, Będzie bardzo ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak się uda to będzie następny 13 letni debian ( ͡ ͜ʖ ͡)
To wszystko tylko dlatego że nie chciało się PelicanHPC przeportować na 32 bity ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#linux #debian #linuxmasterrace
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdy w blenderze na Debianie odpalam shadersy to nie działają jak powinny i takim błędem pluje terminal( ͡° ʖ̯ ͡°)
r300: ERROR: FS input FACE unassigned.
Wiecie jakiej biblioteki mi w nim brakuje?
Mam kartę z AMD.
#debian #linux #blender #januszeblendera
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: Ok... to jest dziwne. Nie mam kompletnie pojęcia co jest powodem. Fragament shader dostaje złe albo raczej nie dostaje pewnych danych a on jest głęboko w potoku renderowania na GPU. Jak to jest możliwe to nie wiem.
Może samego OpenGLa nie masz? Serio nie wiem, nie ruszam Linuksów z podobnych przyczyn, to jest system w którym wszystko możesz zrobić i tak samo wszystko może nawalić i kończysz głęboko w
  • Odpowiedz