Nie miałem wcześniej doczynienia z linuxem ale kilka dni temu postanowiłem spróbować swoich sił stawiając Debiana na starym PC.

Postępując zgodnie z wszelkimi poradnikami w internecie (instalowałem apache2, php5 itp, wszystko jest) index.html działa, natomiast utworzenie testowego index.php pokazuje błąd 404. Zauważyłem, że wszystkie poradniki odnoszą się do /var/www/ i do tworzenia tam testowych plików .php. Na zagranicznej stronie znalazłem /var/www/html - i tu utworzenie .php i w tedy zadziałało ( ͡º ͜ʖ͡
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nuxem ale kilka dni temu postanowiłem spróbować swoich sił stawiając Debiana na starym PC.

Postępując zgodnie z wszelkimi poradnikami w internecie (instalowałem apache2, php5 itp, wszystko jest) index.html działa, natomiast utworzenie testowego index.php pokazuje błąd 404. Zauważyłem, że wszystkie por


@Mikseth: Zainstaluj LAMP to powinno rozwiązać za jednym zamachem wszystkie problemy, a jak nie chcesz instalować LAMP to doinstaluj php7.0, są różne ścieżki dostępu dla php5.0 i 7.0 może być
  • Odpowiedz
.html działa, natomiast utworzenie testowego index.php pokazuje błąd 404. Zauważyłem, że wszystkie poradniki odnoszą się do /var/www/ i do tworzenia tam testowych plików .php. Na zagranicznej stronie znalazłem /var/www/html - i tu


@Mikseth: Prawidłowa domyślna ścieżka obecnie w apache to właśnie /var/www/html i tu umieszczasz pliki php
  • Odpowiedz
Miroslawy moje najlepsze pod sloncem, mam kolejny problem.

1. Zlozylem serwer, Xeon E5 2600v3 10C/20T 25M cache, 2x 32GB LRDIMM, RAID10 (MD) i LVM.
2. Zainstalowalem Debian Stable z uzyciem MD dla RAID10 i LVM.
3. Wszystko smiga poprawnie.
4. Zainstalowalem kernel XEN.
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TypowyNerd: Jeszcze pokazałbyś co tak na prawdę widzi lspci (najlepiej "lspci -vvvk"). Bo to że tyle trwa to też nie jest normalne. Na chwilę obecną trudno powiedzieć czy jest to problem software czy hardware, a tym bardziej czy i jak Cię ugryzie w przyszłości.

Wydajność VM to dobry objaw.
  • Odpowiedz
@maniac777: Po wymianie grafiki wszystko chodzi poprawnie i szybko :) lspci byl wolny tylko na starej grafice w terminalu... po ssh byl wynik natychmiast.

A propos XEN to wersja z backportow jest taka sama jak ta ktora mam zainstalowane.

PS. Dzieki za
  • Odpowiedz
ogarnia ktos dobrze #linux ?

mecze sie z tym od jakis 4h i nie moge tego rozgryzc mimo intensywnego googlowania:

jak zrobic zeby jakis program mi sie odpalal automatycznie po odpaleniu maszyny?

Zadnych
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #archlinux #debian wrzucił bym se na thinkpada jakiegoś linuxa, ogarnę instalacje archa w mniej niż 4h i jak ze stabilnością i wydajnością? system ma wejść na #thinkpad X220 więc jak ktoś ma na takim sprzęcie linuxa to chętnie bym podejżał konfigi i inne takie (np jak ustawić smyrak itd)
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem, nie mam za bardzo hajsu na sieć gigabitową, tak więc wpadłem na pomysł oby wykorzystać 2 karty sieciowe w każdym z moich serwerów łącząc je szeregowo, niestety przy udostępnianiu internetu pojawiają się takie problemy że jak z pierwszego do drugiego komputera udostępniam sieć to trzeci dostaje ip pierwszego serwera po DHCP, co powoduje brak połączenia.
Jak to rozwiązać?
Wolałbym ardresy stałe, wiem że ping nie będzie jakiś super, ale przepustowość
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: Mam na sprzedaż zarządzalny switch Linksys SRW2024. 24 porty gigabit. Sprzedam za 250zł
A to co chcesz zrobić jest do wykonania tylko zrób to na warstwie 2 czyli jako bridge wszystko, bo jak każdy będzie routerem to sie pogubisz w trasach statycznych.
  • Odpowiedz
Nawet na taki switch mnie nie stać, już prędzej kupię serwer w wersji tower i z niego zrobię switch.

Lecz najprędzej zrobię to wszystko na fibre channel.


@majsterV2: co ja kur... czytam
  • Odpowiedz
Jakiś protip jak wyłączyć scrolla w górę i w dół? xinput set-button-map nie pomaga, a nie mogę odszukać niczego innego.

#linux #debian #xfce
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Obi343: może ~/.Xmodmap z zerami w miejscach "buttonów" rolki?

Zawartość .Xmodmap jeśli 4 i 5 to rolka:

pointer = 1 2 3 0 0 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
a potem xmodmap ~/.Xmodmap (przy starcie powinno samo wskoczyć).
  • Odpowiedz
Jak naprawić kolorowy ekran w #raspberrypi przy uruchomieniu
Miałem dwa systemy w #bootberry #openelec i #raspbian
Po update tego drugiego i restarcie wyświetla się colorscreen
Jak można to naprawić?
próbuje tez na 2 kartę przeczuci obraz i pliki z raspbian do tych samych folderów ale wywala błąd i nie mogę tego skopiować ;(
#debian
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zepsułem sobie VPS (,)

Na pokładzie jest Debian, pracuje zdaje się pod kontrolą OpenVZ.
Bezmyślnie zrobiłem sobie apt upgrade i wsio się rypnęło.
Zawzięcie chce mi aktualizować libc6( wyrzuca komunikat, że stare jądro a wymaga nowszego - faktycznie jest coś koło 2.6 ), jednak konfiguracja libc6 dochodzi jedynie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam problem z zainstalowaniem Debiana stretch. Męczę się z tym od wczoraj. Ale od początku chciałem zainstalować Debiana bo już bardzo dawno z niego nie korzystałem(ostatni mój Debian to lenny) i na początek wyskakuje mi, że nie ma sterownika do sieciowki ale to bez problemu pobrałem pakiet realteka i wyciągnąłem z niego plik, potem idzie wszystko gładko i... zatrzymuje się na Wybierz i zainstaluj oprogramowanie nie da się tego kroku przejść
M.....h - Mirki mam problem z zainstalowaniem Debiana stretch. Męczę się z tym od wcz...

źródło: comment_nmrZ8vSfkFl2UjmbfHz3itFajuhU7qo4.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #ubuntu #debian #instalacja
Dobry, taka sytuacja:
Mam winde 7 i ubuntu na osobnych dyskach. Przez grub'a wybieram który system ma się zabootować. Teraz jednak chcę w-----ć ubuntu i na jego miejscu zainstalować czystego debiana. Jak mam to zrobić żeby nie spierniczyć sobie bootowania windy? Kiedy sformatuje dysk na którym jest ubuntu, usunę gruba? A nawet jeśli to czy po jego usunięciu domyślnie będzie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AidenStudio: grub znajduje sie w katalogu /boot oraz jest jakby "zainstalowany" na dysku (w jego pierwszych sektorach). Winda nie bedzie sie bootowala (bo teraz ja bootuje grub ktorego chcesz usunac). Mozesz zainstalowac microsoftowy bootloader, albo zostawic gruba (badz po formacie partycji z ubuntu zainstalowac tylko jego).
  • Odpowiedz
#linux #debian #deepin #grub #problem #niedziala

deepin@Deepin:~$ sudo grub-install /dev/sdb1

grub-probe: error: failed to get canonical path of `overlay'.

grub-install.real: error: /usr/lib/grub/i386-pc/modinfo.sh doesn't exist. Please specify --target or --directory.

deepin@Deepin:~$
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Masz 1mb wolnej pamięci na początku dysku (lub po instalacji windowsa jeśli masz na 1 dysku dual boota)? Bez tego ci nie zainstaluje.

Nie jestem też pewien czy nie trzeba ustawić flagi ef02/boot na tym 1mb
  • Odpowiedz