via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie polecacie wybrać wycieczkę do #czarnobyl ? Znacie jakieś sprawdzone biuro z przewodnikami? Chciałbym spędzić tam kilka dni. Jak się mają koszta mniej więcej? #urbex #prypec
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy kojarzy ktoś taki jakby dokument 3 odcinkowy o Czarnobylu? Oglądałem tylko jeden odcinek a wydawał się ciekawy. Jedyne co pamiętam z niego to to, że do jakichś babuszek przyszli co tam mieszkają w okolicy mimo skażenia od wielu lat i była taka akcja, że one im jakieś grzyby pokazują i nagle ten miernik radiacji zaczął piszczeć i cięcie. Następna scena już poza tym domostwem i absolutnie nic już nie wspomniane o
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdyby katastrofa w Czarnobylu miała miejsce rok temu, spory rozgłos otrzymałyby teorie spiskowe twierdzące, że wprowadzone wtedy obostrzenia to ograniczenie praw podstawowych, promieniowanie radioaktywne wcale nie jest niebezpieczne, a rzekoma „katastrofa“ jest spiskiem Billa Gatesa by siedzieć w domu i korzystać z jego komputerów, a potem wycofać demokrację i w ten sposób podbić sobie lud.

Grzegorz Braun zdążyłby wydać dwie książki z dowodami na to, że promieniowanie radioaktywne to ściema i nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Coxex: Wiem o tym, ale z perspektywy czasu warto się zastanowić nad tym, jakby było gdyby było odwrotnie i kroki podjęte były zbyt łagodne. Tak samo będzie gdy za 30 lat będziemy mówić o pandemii. Lepiej dmuchać na zimne niż spowodować dodatkowe szkody ujawniające się po latach.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Pierwsze zdjęcie elektrowni w Czarnobylu, wykonane o 16:00, 14 godzin po wybuchu reaktora jądrowego, 35 lat temu (+jeden dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Widok jest zamglony z powodu promieniowania, co również wyjaśnia, dlaczego zdjęcie nie zostało zrobione zbyt blisko okna helikoptera.

#czarnobyl #historia
s.....j - Pierwsze zdjęcie elektrowni w Czarnobylu, wykonane o 16:00, 14 godzin po wy...

źródło: comment_1619509026iiFnxKP9kDsnmU70k7O5s5.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

35 lat temu jebnął #czarnobyl

Gdyby dzisiaj doszło do katastrofy w Czarnobylu, foliarze podjęliby narrację:
- Promieniowania nie ma, bo go nie widać.
- Obostrzenia i picie płynu Lugola ogranicza moją wolność!
- W szpitalach leżą statyści ze sztucznymi oparzeniami.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach