Wpis z mikrobloga

Większej propagandówki, niż ruska wersja Czarnobyla dawno nie widziałam (ʘʘ) To miała być ta słynna odpowiedź na Czarnobyl HBO, w którym rzekomo było tyle kłamstw xDD

Fajnie fajnie, że najważniejsze tematy nie zostały poruszone, tylko jakieś fan fiction odwalili xD

Jakby wcale więcej pracy nie było trzeba, tylko odkręcić zawory i cyk, gotowe. Można grać w csa

Druga sprawa: wszyscy nurkowie przeżyli i wcale nie przyjęli dużych dawek.

Poza tym, nie prowadził ich ziomek z KGB, jak to zostało tam pokazane xDD

Przemilczano w ogóle pozostałe wątki ogarniania skutków, nie mówiąc już o przebiegu wybuchu.

No i oczywiście - mieli przecież wybór i wcale nie było presji xD a strażacy wiedzieli do czego jadą - tak, jak w tym filmie xDD

#czarnobyl #netflix #film
  • 10
@Rad-X: szersza recenzja - przez pierwszą godzinę zastanawiałem się co ja w zasadzie oglądam. Czułem się jakbym oglądał romans, a nie film o katastrofie. Kiedy wreszcie dotarłem do momentu wybuchu to już miałem tak bardzo dosyć, że wyłączyłem. Absolutnie nic ciekawego się nie wydarzyło, pierdu pierdu o codziennym życiu w ówczesnej Rosji.
@Rad-X: tia, tutaj masz kilka scen z "standardowego" domu, zakład fryzjerski, scena pożegnania kolegi przez strażaków, no i jakieś tam sceny z autobusu czy ulicy. Potencjał że hoho ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Druga sprawa: wszyscy nurkowie przeżyli i wcale nie przyjęli dużych dawek.


@ProResHq: no to jest akurat fakt. Wszyscy trzej przeżyli i chyba dwóch z nich nadal żyje, a jeden zmarł w 2005 roku na zawał (nie jestem pewien czy dobrze pamiętam informacje o nich, proszę o poprawienie jeśli się mylę).

A reszta to oczywiście propaganda :)