Polskie naukowce piszą, że z powodu katastrofy zginęło te 31 osób, że strefa izolowana to powinno być max. 1km od elektrowni i że wszystko rozdmuchane a promieniowanie można pić jak glifosat #pdk
Jeden z naukowców prof. Zbigniew Jaworski był zaangażowany w niwelowanie skutków awarii czarnobylskiej w Polsce w tamtym czasie, stąd może bagatelizować, aby wyszło że zrobił wszystko właściwie. (Coś jak te ruskie aparatczyki z filmu)
Drugi to dr inż.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Trudno, Jugosławia potrafiła sama bez pomocy ZSRR odzyskać niepodległość po wojnie. Dzięki czemu nie byla od nich tak mocno zależna. Większość krajaow bloku wschodniego odważyla sie na przeprowadzenie radykalnych zmina politycznych pod konec XX wieku. Nie oceniając teraz jakości tych zmian. A tamci jakoś nie mogli... Taka jest cena braku poczucia narodowości.
  • Odpowiedz
@waffe1: bo Jugosławia miała prawdziwego przywódcę z jajami - Titę, który mimo że był zadeklarowanym komuchem to był patriotą i nie dał Ruskim w swoją kaszę dmuchać. My w tym czasie mieliśmy miernego sowieckiego aparatczyka polskiego pochodzenia (Bieruta), który w istocie był dla Stalina tym samym kim był Frank dla Hitlera czyli namiestnikiem w podbitej przez siebie Polsce.
  • Odpowiedz
To uczucie gdy do rdzenia reaktora RBMK-1000 wrzuciłeś dla żartu pręt kontrolny zakończony grafitem xD zobaczymy w #sterownia czy reaktor poradzi sobie z 30 000 MW tak jak przemiela 3000 MW. No co ja mam poradzić na swoje ciekawskie zapędy z reaktywności w rdzeniu. Wiadomo lepiej gdybym to zrobił na reaktorze badawczym bez mieszkańców w pobliżu ale generalnie dla mnie to wszystko jedno bo jestem socjopatom i to nie autodiagnozowanym
Z.....i - To uczucie gdy do rdzenia reaktora RBMK-1000 wrzuciłeś dla żartu pręt kontr...

źródło: comment_fmkbung4UBVxHpnfZw2FdiC6jxxr4tzb.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jedna z moich ulubionych scen z #czarnobyl #seriale Szara, melancholijna depresyjność uwypuklona przez smętne dźwięki ambientowej muzyczki w tle, szczególnie moment zalewania betonem ołowianych trumien ( ͡° ͜ʖ ͡°)
cruc - Jedna z moich ulubionych scen z #czarnobyl #seriale Szara, melancholijna depre...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@shatuszka: właśnie zajebista scena, w chwili gdy ołowiwne wieko zalewa beton, dociera do niej co zrobiła łamiąc zakaz zbliżania się do męża. Dochodzi do niej, że ludzie robią wszystko aby zabezpieczyć się przed ciałami a ona bez zabezpieczeń miziała się z nim narażając siebie i dziecko, taka karyna tamtych lat co to myślała, że jest mądrzejsza od lekarzy, a jednak dotarło tyle, że po fakcie.
  • Odpowiedz
@AlfredoDiStefano: Przecież to jest strażak Ignatenko, rozmawiający z kolegą, który ma małe dziecko. Scena jest obserwowana przez jego żonę, która jest w ciązy, o czym nie wie jej mąż. Wszystko to dzieje sie dobę przed wybuchem i pożarem, w czasie gaszenia którego Ignatenko otrzymuje w opór promieniowania i po jakimś czasie umiera.

Taka sielanka, piekny kwietniowy dzień, a potem katastrofa i życie runęło w gruzach.

Cieszę sie że wyprostowałem Twój
  • Odpowiedz
Wokół #czarnobyl narosło tyle mitów, że już sam nie wiem w co wierzyć, a w co nie.
Kiedyś czytałem, że "stopa słonia" została sfotografowana przy pomocy luster, bo nie dało się do niej podejść z uwagi na wysokie promieniowanie. A okazuje się, że zdjęcie było robione normalnie, tylko fotografujący rzeczywiście miał niewiele czasu.
"Most śmierci" - to też mit, utwierdzany w serialu.
Tyle się pisało w internetach o bohaterskiej misji
dupa-z-tylu - Wokół #czarnobyl narosło tyle mitów, że już sam nie wiem w co wierzyć, ...

źródło: comment_ulGAGEOHemT1Q3RmK3x9qviC5dls86dU.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 416
@dupa-z-tylu: bo to było ZSRR ci nurkowie mogli np. zginąć a ich tożsamości otrzymał kto inny. Nie można tego rozpatrywać w kategorii oczywistości.
  • Odpowiedz
@dylann: to spidersweb, oni nie ogarniają :p

prosty przykład z ostatnich dni: narzekania na ilośc znaków drogowyuch na trasie Lublin-Warszawa. Ilośc znaków jest efektem prac budowlanych na całym odcinku :P
  • Odpowiedz
Mam pytanie do obytych w temacie. W filmie była mowa że po wybuchu czwartego reaktora reszta działała dalej aż do wyłączenia ich w 2000 roku. Jeżeli tak to jak rozumiem przez ten cały czas personel pracował w elektrowni mimo zagrożenia radioaktywnego?

#czarnobyl #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kreseczka: To patrz na to. Już gdzieś wrzucałem. Reaktor numer 3, kilka metrów za ścianą po drugiej stronie hali jest czwórka (czy tam właściwie to co z niej zostało)

https://www.wykop.pl/link/4814389/comment/63306005/#comment-63306005

Ludzie pracują, korytarze obili ołowiem (stąd tzw złoty korytarz). Przecież nową arkę też ktoś budował ;)

Swoją drogą, od strony wizualnej naprawdę serial robił robotę.
kitor - @Kreseczka: To patrz na to. Już gdzieś wrzucałem. Reaktor numer 3, kilka metr...

źródło: comment_HDkJc9oGwgKmpWvzsf8rcz9CyvACYlCU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz