To teraz ręka w górę, kto będzie musiał wrócić po raz drugi do kolorowej prezentacji Legasowa w PowerPoincie :)

Dwie rzeczy, których nie rozumiem:
- dlaczego Diatłow przy całym swoim doświadczeniu został przedstawiony jako kompletnie nieodpowiedzialny kretyn (tzn. ponoć taki był zamysł HBO - still). Przykładowo - dlaczego zbagatelizował skumulowane zatrucie ksenonowe? Nawet abstrahując od tego że nie wiedział o AZ-5 flaw? Myślał że "jakoś to będzie"?
- dlaczego te chędożone pręty
Dutch - To teraz ręka w górę, kto będzie musiał wrócić po raz drugi do kolorowej prez...

źródło: comment_8F7SzfYiBKpa4xfq7KcYjFZvYHjI7aI9.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dutch: Test był odkładany zbyt długi okres czasu, musieli go wykonać ze względu na mentalność władzy.
Jeżeli masz polecenie to musisz to zrobić albo mamy na Pana miejsce innych :D
  • Odpowiedz
- dlaczego te chędożone pręty miały końcówki z grafitu, skoro grafit zwiększa reaktywność rdzenia...? Przecież to brzmi jak żart.


@Dutch: Bo tak było najtaniej. Serio.
  • Odpowiedz
Legasow powinien był w tym zielonym pokoju splunąć temu komuchowi w ryj i skopać go w kącie. I tak nic nie miał do stracenia.
#czarnobyl
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Ale mnie to zakończenie poskładało... Tak się robi seriale. Niby wszystko na faktach, ale człowiek z zapartym tchem oglądał do ostatniej sceny. Mistrzostwo.
#czarnobyl
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Prowo: SPOKOJNIE to tylko zbiornik z plusikami eksplodował. Mamy lekki pożar w Mikroblogowni, ale strażacy już jadą i sytuacja będzie opanowana. Nasz dozymetr pokazuje 3.6 nowych zielonek na godzinę, więc nie ma tragedii. Niedługo wzywamy dzienną zmianę!
  • Odpowiedz
Dobra. Obejrzałem cały serial więc mogę w końcu wyrazić swoją opinię.
Jak. Można. Było. Tak. Z----c
Serio. Przecież jezyk angielski psuje tam całą harmonię, klimat, nie buduje napięcia a przede wszystkim nie spełnia najważniejszego. Miał pokazać rządzących w ZSRR tamtych czasów z ich prawdziwej strony. Ich wypowiedzi, gesty, zachowania. Wszystko można było tak zajebiscie pokazać używając ich języka, który bądź co bądź jest na swoj sposób wyjątkowy.
Eh szkoda. 7/10

#czarnobyl
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
Po obejrzeniu ostatniego odcinka dotarla do mnie jedna rzecz, o ktora szef gornikow spytal Szczerbine - "czy ktos o nich zadba, jak to wszystko sie skonczy?". Wspomniano o nich tylko w napisach koncowych, powiedziano, ze wielu nie dozylo czterdziestki. Zadnej informacji o nagrodach, odznaczeniach, hospitalizacji. Tak jakby rezyser chcial tym pokazac odpowiedz Szczerbiny na pytanie gornika - "I dont know".
#czarnobyl #feels #przemyslenia
e.....1 - Po obejrzeniu ostatniego odcinka dotarla do mnie jedna rzecz, o ktora szef ...

źródło: comment_GnDiqfjDVTTEN0y9nRJYTVji3sFhEa14.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enceladus71: Oprócz premii "za bohaterstwo na rzecz ludu" i urlopu na rekonwalescencję nie dostali nic. Już po pierestrojce mieli ogromne problemy z wywalczeniem rent zdrowotnych - zdecydowana większość z nich nie była w stanie wrócić do pracy w kopalni.
  • Odpowiedz
@Dzikikrasnal: Właściwie to różnie z tym było. Generalnie "czarnobylców" władza faktycznie traktowała per noga i wielu z nich miało ogromne problemy z uzyskaniem jakiejkolwiek rekompensaty za stracone w strefie zdrowie. Byli jednak i tacy, którzy emerytury dostali całkiem spore. Na pewno jednak te wysokie emerytury to nie była sprawa powszechna, bardziej coś podarowanego "z łaski na uciechę", przy czym i tak większość tej kasy szła na ratowanie poszarpanego w trakcie
  • Odpowiedz
#czarnobyl Ależ oni tam palili te szlugi. Wreszcie oglądnąłem film/serial, gdzie zaciągałem się z głównymi bohaterami. Od lat nie widziałem amerykańskiego/europejskiego filmu, w którym można było widzieć papierosa, a tu jarają na potęgę! Piękne.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To ja zapodam coś smutnego.
Serial miodzio ale w zasadzie to jest tylko miniserial. Nigdy nie dorówna serialom typu BB czy GoT choćby twórcy się posrali. 5 odcinków to miesiąc emisji, za mało żeby stworzyć większe społeczności fanów, do tego historia w zasadzie zamknięta więc zasadniczo uniwersum tak jakby martwe. Ten tag za miesiąc będzie martwy.
Za kilka miesięcy zapomnimy o serialu, no może kiedyś przypadkiem znajdziemy go w HBO i z
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach