@kamillus: Co w tym dziwnego że klapią w takich warunkach? Transpiracja jest za duża po prostu, rośliny nie nadążają pompować wody z korzeni do liści. Są siatki cieniujące od tego. To są rośliny ciepłolubne nie gorącolubne, z zapylaniem kwiatów tak samo będzie problem w 30+
  • Odpowiedz
@kamillus: siatki zacieniające sobie zrób. Możesz też w ziemię wykopać nieopodal doniczki terakotowe do których wodę nalej. Będą uwalniać stopniowo wodę.
Są też spraye z filtrem uv dla roślin ale nie wiem jak to się sprawdza.
Osobiście trzymam chilli w donicach bo łatwo je przemieścić w bardziej zacienione miejsce
  • Odpowiedz
#papryczki #kiciochpyta #rosliny #chilli

kupiłem trochę nasion papryk, ale nie myślałem że będzie ich aż tyle i nie miałem wystarczającej ilości pojemników. n------------m po kilka sztuk do każdej doniczki bo myślałem że i tak nic mi nie wyrośnie. ku mojemu zdziwieniu wyrosło, więc teraz pytanie jak/kiedy to poprzesadzać do większych pojemników?
basalyk44 - #papryczki #kiciochpyta #rosliny #chilli 

kupiłem trochę nasion papryk, ...

źródło: IMG_8212

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#chillihead #chilli
Już na pewno wysiane. Ten post będzie aktualny też za miesiąc.
Jak ktoś posiał za dużo, i ma jakieś małe sadzonki, łagodniejszych odmian, to proszę na PW sie odezwać :)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki i Mirabelki

Jakie ostre sosy z papryczek polecacie do zrobienia z własnych upraw?
Mam krzaki i lemon dropa i jalapeno i zwykłe chili czasem ostre a czasem nie ;)

Robiłem już ostre sosy:
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zostało mi trochę świeżych jalapenio i chciałbym upichcić sos do zawekowania ale nie mam przepisu ( ͡° ʖ̯ ͡°) macie coś?
Dawno temu jadłem taki samorobny o wyglądzie zielonej brei i w sumie dobre to było.
Tylko nie w stylu "na pół kg ketchupu dodaj jedną papryczkę bez nasion (OSTROŻNIE)"

#chillihead #chilli #jedzenie #ostrezarcie #papryczki #gotujzwykopem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sprawdź przepis na srirachę w necie - taką fermentowaną. Jakie to jest do re, to ja )#(-_($)$$) lę. Myślę, że z jalapeno też będzie dobra.
  • Odpowiedz
#chilli #chillihead #gotujzwykopem
Chciałbym zmaleźć papryczkę idealną dla siebie do wysiania, żeby móc z niej zrobić później pyszny sambal. Mam na myśli warunki domowe / na zewnątrz (mam działkę, ale nie mam szklarni)

Jalapeño jest dla mnie za słabe, habanero czasem jest za łagodne, czasem za ostre, czasem w sam raz. W każdym razie musiałbym popróbować. Jestem z #krakow wiecie moze gdzie dostane rozne
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Żyć nie umierać. Rodzeństwo u babci, ciepło, ale nie za ciepło, woda w basenie z idealną temperaturą, podwórko odgrodzone od sąsiadów, a w łapie chłodny napój. Nie no może to ostatnie niestety nie. Tak czy srak, jest fajnie. Do roboty dopiero w poniedziałek więc fajrancik i wakacje tak lecą na spokojności.

A co tam u was anonki? Chętnie posłucham jak wy spędzacie #weekend.

#basen #wakacje
szyszek0218 - Żyć nie umierać. Rodzeństwo u babci, ciepło, ale nie za ciepło, woda w ...

źródło: temp_file793221908077201597

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach