Czy ktoś może sprzedaje nasiona papryki Goronong/ wie gdzie je kupić w polskim internecie? Szukałem już trochę ale nic nie znalazłem a moje nie wykiełkowały w poprzednim roku :(

#chilli #chillihead #papryka #ogrodnictwo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moje pierwsze zbiory z zeszłorocznej uprawy. Trinidad Scorpion. Chciałbym zrobić z tego jakiś sos. Polecicie jakiś przepis? Jak jeszcze można je wykorzystać kulinarnie? Będę miał tego więcej.
#chillihead #chilli
elemel90 - Moje pierwsze zbiory z zeszłorocznej uprawy. Trinidad Scorpion. Chciałbym ...

źródło: IMG_6333

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki środek na mszyce polecacie na zwalczenie mszyc w małej, balkonowej uprawie papryczek? owoców nie mam jeszcze, pąki kwiatów dopiero się pojawiają.
Potrzebuję coś, co jest dostępne w marketach typu Obi.
#chilihead #chilli #ogrodnictwo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Moto_Moto: Jak to sie stało że jeszcze nie ma owoców? Na mszyce cokolwiek, lepinox może być. Cokolwiek co im zatka przetchlinki nawet woda z mydłem i kroplą płynu do naczyń. A z grubszej chemii karate, mospilan, cyperkill, decis...
  • Odpowiedz
@Mlodyzgred: jeśli chodzi o sos to poza papryczkami i gęstą pomidorową pasatą dodaje zmiksowaną małą marchewkę, pietruszkę, seler. Idealny sos ala ketchup do kanapek. Warto prócz ostrych papryk dodać lekkie pachnące papryczki np jalapeno, powstaje wtedy super aromat sosu.
  • Odpowiedz
Mam trochę sadzonek ostrych papryczek. Scorpiony, habanero, scotch bonnet i jeszcze jakieś. Chciałbym je niedługo wsadzić do ziemi lub docelowych doniczek i pewnie wstawić do tunelu foliowego. I tutaj mam pytanie, czy trzeba jakoś oddzielać mocno różne odmiany od siebie? Chciałbym zachować czystość rasową przy zapylaniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chilli #chillihead #ogrodnictwo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BulgarskiTaboret a zależy Ci na czystych nasionach na przyszły sezon? Jeśli tylko o owoce chodzi to w tym sezonie niezależnie od tego co zapyli, będą miec cechy matki więc nie bawiłbym sie pod tym kątem w izolację, zresztą kundle w przyszlym roku też mogą okazać się ciekawe (choć zazwyczaj tak nie jest XD)
  • Odpowiedz