@Nie_umiem_grac_w_zycie: na busach patologia bo nie mają tachografu. I będą Cię orać na śmierć. Lepiej na tira zrobić prawko i jeździć na tacho jak czlowiek
@Nie_umiem_grac_w_zycie: idź tylko pamiętaj żeby pod żadnym pozorem nie podpisywać jakiejkolwiek umowy (nie licząc odpowiedzialności majątkowej za ewentualne szkody i straty pracodawcy) i zawsze wierz swojemu szefowi cokolwiek by powiedział
"Żadne zabezpieczenie nie ochroni przed głupotą" - grzmią przedstawiciele PKP PLK i publikują nagranie z monitoringu. Na filmie widać bezmyślne zachowanie 26-letniego kierowcy busa, który omija samochody stojące przed przejazdem kolejowym i półrogatki, po chwili doprowadzając do zderzenia.
Do tragicznego wypadku doszło w czwartek nad ranem. W wyniku zderzenia pojazdu ciężarowego z busem zmarło pięć osób, trzy są ranne - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Ma ktoś tą nawigację? Szukam czegoś aby nie musieć telefonu używać jako nawigacja. Tylko ciekawi czy znajduję tam takie rzeczy jak np parkingi, sklepy (np biedronka, Lidl) czy kościoły i inne atrakcje. Bo to do kampera ma być. #zycietruckera #busiarze
@Megalogin: W tej cenie kupisz już dobry tablet pod nawigacje, wrzuć potem na niego jakiegoś pirata albo darmowa mapę pod androida. W dzisiejszych czasach większość systemów nawigacyjnych ma już całkiem niezłą bazę POI więc nie będzie problemu z wyszukaniem marketu, do kampera wystarczy w zupelnosci. Wg mnie nie ma sensu inwestować w PDA czy dedykowane urządzenie nawigacyjne jeżeli nie zamierzasz jeździć profesjonalnie.
Znajomy prowadzi firmę transportową. Zmarł mu pracownik - busiarz - na EU. Niestety stało się to w Hiszpanii. Według prawa na nim ciąży sprowadzenie zwłok do Polski. Znajomy rozważa sprowadzenie trumny w doładunku na chłodnie (2 miejsca paletowe). Taki transport wyniesie go kilkaset euro. Dedykowany karawan weźmie kilkadziesiąt tys. Więc oczywista oszczędność. Pytanie do państwa w razie wpadki znajomemu jaka kara finansowa grozi ? Gdyż jest na etapie kalkulacji czy opłaca
Czy ktoś coś wie na temat silników Peugeot Boxer silnik 2,2 hdi 165KM. ? Bo szukam czegoś podobnego i tutaj mam ogłoszenie 180 tys przebiegu. Ile taki silnik pociągnie bez wielkich napraw? #motoryzacja #kurier #bekaztransa #busiarze #mechanikasamochodowa
Poszukuję samochodu, bardziej użytkowego ale wolałbym osbówkę z możliwością wyciągnięcia siedzeń. Celowałem w jakieś doblo maxi, może scudo, multivan. Choć bardziej mi benzyna pasuje.
Pojawił się mercedes viano 2006 na sprzedaż. 300k przebiegu (na 100% realny, potwierdzony), bezwypadkowy, z małą ilością rudej (rant progów jedynie nalot rdzy). Pierwszy właściciel od nowości. Znam go. Raczej uczciwie serwisowany.
@MercedesBenizPolska: jakoś ciężko uwierzyć że bez rdzy patrząc jak one szybko wymierają na naszych drogach. Ogólnie kupno ze znanego źródła starego diesla to lepsza opcja niż od handlarza. Co do przebiegu to nie jest jakoś dużo ale chyba za dużo się płaci za markę bo nie są to niezniszczalne modele i problemy z elektryką dawają się w nich we znaki.
@MercedesBenizPolska: będzie pasował do nicku. Oglądałem ostatnio takiego Vito z 2008toku ale zakres prac blacharskich mnie przeraził. Co prawda bym sam sobie to zrobił ale nie chciałem się uziemić bez samochodu na dwa tygodnie w mojej szopie.
Mirki #uk pytanie o zarobki. Pracuję w małej firmie, 3 dni na magazynie 2 dni jako kierowca VAN'a dostarczam towar z UK do Francji przez Eurotunnel, jaka stawka godzinowa według was dla takiego kierowcy busa,1 dzien pracy to 12h trasy (UK do Francji i spowrotem), aktualnie mam £11.72/h magazyn i £14.06 jako kierowca. z tym że mam jeszcze samochód firmowy do dysppozycji w czasie wolnym i moge nim jezdzic praca/dom
@gonzo91 wiem że w Tesco na magazynie mogą tak płacić ale 17 za wózki to chyba w systemie 3 zmianowym i jakimiś szczególnymi kwalifikacjami ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°)
@Reynald nie mam doświadczenia z busami ale na wikipedii niemieckiej jest ładne zestawienie z posegregowaniem wedle pojemności europalet i wysokości. musisz tylko otworzyć jako wersję na komputer https://de.m.wikipedia.org/wiki/Hochdachkombi ew. ręcznie przeszukać każdy model np. na automobile-catalog.com
Jaka kasa będzie dobra za kierowaniem busem na kat. B w trybie 4 tygodnie w trasie, tydzień w domu albo np trzy tygodnie. Jakie widełki będą odpowiednie, jakie omijać szerokim łukiem?
@sberatel jesteś upośledzony? Chlopie nie siedzę w branży, skąd niby mam wiedzieć jakie są typowe stawki. Przy mojej aktualnej pracy dla mnie dużo to już 8k brutto, a widziałem oferty wyższe na busa stąd pytanie. Nie wiem czego nie rozumiesz w moim pytaniu o widełki
Czołem Mircy! jaką darmową apkę polecanie do ogarniania trasy z dostawa powyżej dziesięciu punktów? Korzystałem z #circuit w płatnej wersji, ale na sześć wyjazdów w miesiącu, nie zawsze powyżej 10 punktów się nie opyla.
@Xiaomnie: Sygic truck, są darmowe jak dopiszesz "Sygic truck cracked" ale wtedy masz wersję trial odnawiana co tydzień na inny id, ale działa elegancko