Hej Murki i Muratorki,
Znalazłem taki filmik w internecie i zawsze byłem przekonany że ściany to się robi z cegły/pustaków a tu wygląda na to że całe ściany są lane z betonu. I teraz kilka pytań:
1) czy ściany w pełni lane są lepsze od tych z pustaków/cegieł?
2) czy szalunek tracony zostaje na zawsze scianie i pełni rolę izolacji (coś jak normalnie styropian) czy zrywa się go?
(jeśli palnąłem jakąś głupote
mctortillabezmex - Hej Murki i Muratorki, 
Znalazłem taki filmik w internecie i zaws...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Budowle monolityczne zbrojone przenosza znacznie większe obciazenia dlatego stosuje je sie budujac np. Centra handlowe tzn. Wieksze budowle. W takim wypadku przeważnie stosuje sie deskowanie inwentaryzowane wielokrotnego uzytku.
  • Odpowiedz
czy ściany w pełni lane są lepsze od tych z pustaków/cegieł


@mctortillabezmex: To zależy pod jakim względem. Np. ze względu na akustykę lepsze są monolityczne, bo są cięższe, a więc lepiej izolują od hałasu.
Żelbetowe ściany są również wytrzymalsze od ceglanych lub z pustaków.
Ze względu na przewodność termiczną lepsza jest jakaś cegła dziurawka/bloczek lub pustak, wymaga mniej izolacji.
  • Odpowiedz
hej Mirki,

polecacie jakichs wykonawców domów pasywnych (ew. bardzo energooszczędnych)?

Jakieś strony z dobrymi projektami (kosztorysy milewidziane)?

Ktoś
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Musisz po pierwsze wiedzieć, że budownictwo pasywne nie jest budownictwem zrównoważonym, tzn:
Nie jest najbardziej opłacalne (też w czasie) i najbardziej ekologiczne, po drugie dbaj o wentylacje
  • Odpowiedz
@kossmann: jeśli jesteś z okolic Wrocławia, albo chociaż Dolnego Śląska, to pracuję w firmie, która się tym zajmuje i stawiamy takie domy. Akurat nie jest to moja działka, ale mamy speców od tego
  • Odpowiedz
W Słupsku powstanie obserwatorium astronomiczne

W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że w Słupsku powstanie obserwatorium astronomiczne. Fenomenalna wiadomość dla wszystkich miłośników astronomii i badań kosmicznych pojawiła się na stronie http://slupsk.wybiera.pl. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego w kategorii "Zadania infrastrukturalne ogólnomiejskie.

Projekt stworzenia obserwatorium zebrał 758 głosów czym uzyskał trzecią lokatę wśród zaproponowanych projektów. Na realizację projektu zostanie przeznaczona kwota 260 000 PLN.

Według
R.....4 - W Słupsku powstanie obserwatorium astronomiczne

W dniu dzisiejszym uzysk...

źródło: comment_4dVtwtFhLuto1x5lraApL15MGNfl7VvQ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@papciu: o proszę jaki kotlecik (ʘʘ)

Po wielu za i przeciw i zdając sobie sprawę, że nie będę miał nikogo do pomocy (więc oszczędność na kosztach murarza odpada), że po rozmowie z murarzami którzy po gadkach że oni nigdy tym nie robili ale jak się uprę to spróbują za stawkę taką jak normalnie z metra biorą to sobie odpuściłem.

Ostatecznie zdecydowałem się na
  • Odpowiedz