Wpis z mikrobloga

@pr0t3r: Hmm bo się nie znam. :) Dom na wiosce więc gazu tam raczej nie ma.

@XTas: No taki zwykły haha. Piwnica, parter, piętro i poddasze nie używane będzie. Ocieplany będzie. Za bardzo się na tym nie znam ale mogę w planach poszukać jakiś wartości.
@murarz13: wymienialismy w moim rodzinnym domu ostatnio na ekogroszkowy. akurat byla okazja, oststnia sztuka i spora obnizka. stąporków 18kW chalupa pietrowa, jakies 160 metrow do ogrzania. spisuje sie zajebiscie. ale ma jeden minus. jak ma error bo chce zeby mu podlozyc to pika niemilosiernie glosno... teraz np palimy drewnem na wymiennych rusztach i to pikanie jest #!$%@?. ale to pikus. rozpala sie pieknie i dluuugo trzyma temp.
@Naciass: Problem z popiołem czytałem, że jest. Prawda?
@RoBee: No on się fajny wydaje. Nie brudzi się tak jak eko. Spory wydatek tzn piec tak? Od ilu? Ważne żeby raczej było to jak najmniej obsługowa. Zasypać i niech samo się pali.
@murarz13: Koszty są różne, w zależności od producenta. Pelet tani jak barszcz. Bezobsługowość na wysokim poziomie, zasypijesz i zapominasz na tydzień (zależy od wielkości zasobnika).
@murarz13: Remont całego domu, czy tylko kotłownia?
Jak tylko kotłowonia to tak, jak pisał @Solitary_Man: Albo wydasz trochę więcej kasy i zasypujesz co parę dni, albo mniej i później całe Twoje życie będzie się opierało na codziennym rozpalaniu pieca ;)

Jeśli miałbyś trochę więcej kasy, robisz większy remont i masz kominek, możesz zrobić ogrzewanie kominkowe do tego. Gdybyś miał gaz to przy małych domach fajna sprawa (moim zdaniem) to ogrzewanie
@XTas: Remont całego domu. Dojdzie ocieplenie zewnętrzne, którego teraz nie ma. Kominek będzie ale to raczej okazjonalnie i palone będzie węglem z lasu więc prawie za darmo można powiedzieć.

Wolę opcje zasypać co kilka dni.

Gaz raczej odpada bo w kuchni to gaz z butli idzie.