Wpis z mikrobloga

Hej koledzy, kupiliśmy nieruchomość i w tejże jest instalacja CO z grzejnikami faviera, o takimi na pierwszej fotce, zastanawiam się czy je zostawiać czy wymieniać. Dom jest na odsprzedaż i zwykle wymieniamy ale te stare żeliwne a te wyglądają nawet ciekawie, rurki do nich dochodzące są cienkie a ich przekrój chyba też bo mają jakby waskie talerze. Pierwszy raz takie spotykam.
Napiszcie jak jest w praktyce, jaka jest sprawność tych favierów, warto je odrestaurować na np. taki błysk jak na drugiej fotce, czy na zlom.
#budownictwo #co #centralneogrzewanie #budowa #remontujzwykopem #remont #dom #nieruchomosci #ogrzewanie #pytanie #kiciochpyta #modernizacja #nowetechnologie
ArcziMiszcz - Hej koledzy, kupiliśmy nieruchomość i w tejże jest instalacja CO z grze...

źródło: comment_vtPlHofJ2OQGq9SmkQrQ0CHxpurDWe85.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@ArcziMiszcz: W technikum na praktykach byłem zmuszony czyścić i malować Faviery. Sto razy bardziej wolałem "konserwować" węzły cieplne niż Faviery. Uraz do tych grzejników został mi do dzisiaj.
  • Odpowiedz
@ArcziMiszcz: podbijam temat nieruchomosci ( ͡° ͜ʖ ͡°) szukasz ogloszen w ktorych dom czy tez mieszkanie nadaja sie pod generalny remont ? z jaka suma pieniedzy mozna zaczac taki biznes ? najtansze mieszkanie ktore udalo sie kupic ? kupujesz glownie pod wynajem czy na dlasza sprzedaz
  • Odpowiedz
@maddict: mozna tez obracac wyremontowanymi, nowymi ale wowczas wsrod bogatszych, ja staram sie wynajdywac rudery w miastach albo okolicach, mysle ze 1mln trzeba miec zeby miec plynnosc ale to tez jest roznie bo np mam mieszkanie ktore juz dwa lata wisi, kupione bylo z preferencyjnych warunkow od miasta, teraz jest warte 300k ale nikt go nie chce i tylko generuje koszty co miesiac, jedno mieszkanie trzeba bylo sprzedac po kosztach, no
  • Odpowiedz
@ArcziMiszcz: 1 mln to spora kwota, mnie interesuje raczej inny temat, jedno niewielkie mieszkanie do generalnego remontu, ktore samo generuje niewielkie przychody z racji wynajmu. oczywiscie zdaje sobie sprawe ze lokalizacja i plynnosc wynajmu maja tutaj wielkie znaczenie
  • Odpowiedz
@maddict: jezeli masz najemcow to sprawdz DOKLADNIE koszty takie jak
podatek, uzytkowanie wieczyste gruntu, czynsz
u mnie w jednym z mieszkan mam tych kosztow 1100zl a wynajmuje za 1500zl i to w porywach wiec wynajem jest raczej sredni, chyba ze ma sie kilka kilkanascie mieszkan
  • Odpowiedz
@ArcziMiszcz: @maddict: W Warszawie przykładowo kawalerka z kosztami 500-600 miesięcznie idzie za 1400. Z drugiej strony na wypoku był ktoś z Białej, kto miał podobne koszty i podobne zyski, ale mieszkanie kosztowało ponad 2 razy mniej niż to w Warszawie (metraż podobny).
  • Odpowiedz
@xDrope: Warszawa jest chora pod tym wzgledem, w zyciu bym nie zaplacil za 20m2 1400zl a w Wawie niektorzy tyle wlasnie placa albo 2000zl za 40m2 i uwazaja to za wielkie mieszkanie. I moim zdaniem Warszawa nie jest oplacalna bo ceny sa zaporowe, zanim sie zwroci inwestycja to minie kilkadziesiat lat wiec srednio.
  • Odpowiedz
@ArcziMiszcz: 1400 za 36m2. Montuję właśnie wpis z ciekawymi klientami i opisem tego mieszkania to zobaczysz co i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Warszawa jest dobra tylko pod tym względem, że zawsze znajdzie się chętny na wynajem/kupno, bo cały czas przybywa ludzi do roboty/studia itp.
  • Odpowiedz