Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wybieram się w sierpniu jak co roku pod namiot w Bieszczady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak jeździłem solo wystarczyła mi karimata. Stety teraz mam różowego i dostałem jasne instrukcje ze standard w namiocie ma być podniesiony. Znajomy zasugerował mi materac wojskowy na papierze 5 cm grubości wiec powinno być wygodnie dla różowej.

Czy macie jakieś doświadczenia z materacami wojskowymi?
dzester - Hej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wybieram się w sierpniu jak co roku pod namiot w Bieszczady...

źródło: comment_1659001436GGnEC1QDGTj2uPoeAr0YWU.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z tagu #rzeszow
Byłem u was 2 lata temu i pamietam było fajne połączenie autobusowe Rzeszów -Ustrzyki Górne. Czy coś spod dworca jeździ w #bieszczady ?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzester: teraz to raczej Marcelem z podmiejskiego do Sanoka na ten nowy dworzec multimodalny i przesiadka na inny do Ustrzyk. Mi tam się epodroznik zgadzał tylko trzeba patrzeć osobno przy przesiadce bo potrafi pokazać tylko połączenie z pobliskiego przystanku a nie te z dworca. W niedzielę wracałem z Wetliny
  • Odpowiedz
#obuwie #gory #bieszczady
hej, wybieram sie w bieszczady i szukam jakis niskich butow, bo nie chce mi sie brac wysokich co zwykle w nich po tatrach smigam.
jest cos wartego uwagi tak w przedziale 200-400pln? z takich min wymagań to membrana wodoodporna, no i zeby jakos wygladaly chociaż
te buty futurelight z tnf przykuly moja uwage ale moze jest cos lepszego/bardziej oplacalnego.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Speeedy: niskie buty z membraną są bez sensu, musisz mieć spodnie wodoodporne i stuptuty żeby to rzeczywiście działało w deszczu, jedyne przed czym chronią to rosa na trawie, a w zamian gotują Ci się stopy w każdy cieplejszy dzień. Na Bieszczady najlepsze będą buty do biegania trailowego, najwygodniejsze i nic bardziej technicznego nie potrzebujesz. Chyba że chcesz już też mieć krótkie na Tatry/Alpy to weź podejściówki w stylu la sportiva
  • Odpowiedz
via Rowerowy Równik Skrypt
  • 101
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie u mojej teściowej po ogródku przeszedł niedźwiadek. Niepokojące jest to, że coraz mniej się boją i zastanawiam się nad przyczyną. Uciekł od matki czy przez małą ilość pokarmu i suszę jest zmuszony do szukania ? #zwierzaczki #bieszczady
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie byłem nigdy w Bieszczadach, chciałbym tam się dostać pociągami/busami. Czy na miejscu poradzę sobie bez samochodu? znajomi mi odradzają, bo wszędzie daleko a busy niby słabo jeżdżą
#bieszczady
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pahamakaa: To zależy. Jak interesuje się głównie łażenie po górach i zrobisz sobie bazę w Wetlinie czy Ustrzykach Górnych, to wszystkie najpopularniejsze szlaki masz w zasięgu ręki i w zasięgu kursu busa, których między tymi miejscowościami jest dużo. Ale one jeżdżą bez stałego rozkładu i bez stałych cen biletów, po prostu jak się zbierze grupa ludzi, to kierowca odjeżdża. Jakbyś chciał jechać sam albo w dwie osoby, to zapłacisz więcej
  • Odpowiedz
@pahamakaa: Spokojnie dasz rade bez auta, albo prywatne busiki albo stop. My zawsze schodzimy z gor i kiwamy na to co pierwsze sie zatrzyma, przewaznie stop. W Biesach jest jednak inna kultura i wiekszosc ludzi sie zatrzymuje jesli tylko ma miejsce.
  • Odpowiedz
Siema wykopki

Mam pytanie bo planuję wyjść na Tarnice na wschód słońca.

A nie znalazłem nigdzie info co i jak o tym żeby nie było niespodzianek xD

Pisze
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Korisho: Oczywiście, że jest do zrobienia, sam to robiłem. Ale regulamin Parku jest jednoznaczny i łażenie po szlakach po nocy jest z nim niezgodne. Tylko tak jak mówię: trzeba mieć pecha. Ja nigdy nie miałem, ale moi znajomi mieli i rok temu dostali dwie stówy mandatu właśnie na Tarnicy.
  • Odpowiedz
@Korisho: Jest dokładnie tak jak @JPRW napisał. Rzuć okiem na regulamin --> TU W załączniku nr 1 masz "Oznakowane trasy udostępnione są do zwiedzania wyłącznie od wschodu do zachodu słońca."
  • Odpowiedz
Chcę pojechać w #bieszczady Jesienią. Chcę nocować w namiocie lub w jakiejś drewninej bacówce…

Nie byłem w bieszczadach. Czego oczekiwać? Kondycja jest, deszczu się nie boję (lubię zimno), jak jest z ruchem turystycznym? Szukam samotni

#gory
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czyste_Buty: Teraz jest względnie mały ruch w porównaniu z poprzednimi latami, więc tłumów jesienią się nie spodziewam. No chyba że w słoneczną wrześniową niedzielę na Tarnicy. Generalnie pytanie, gdzie planujesz łazić. Ruch w Bieszczadach jest mocno skoncentrowany na najpopularniejszych szlakach w Bieszczadzkim Parku Narodowym, poza nimi nawet w szczycie sezonie można mieć pustki.
  • Odpowiedz
Hej, szukam szlaków/miejsc na wypad w Bieszczady, będzie to mój pierwszy taki wypad wiec może nie szukam tras gdzie jest 20/30km ale może coś krótszego, i mniej wymagającego. I w jakiej okolicy szukac noclegu żebym nie musiał z domku jechać 1h na parking pod szlak? Ktoś może coś doradzić? :)
#bieszczady
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Srodaoo: Wetlina super, elegancki dojazd do wielu tras busem oraz autem. Wiele możliwości ze podjeżdżasz trochę busem i górami wracasz do Wetliny :) Trasy spokojnie do dobrania pod Twoje preferencje
  • Odpowiedz
Mirki, wyruszam na dniach z Gniezna w okolice Bircza 37-740 w Bieszczadach,
jaką trasę polecacie ( nie wiem czy jechać tak jak google maps podpowiada).
I co byście polecili z malowniczych szlaków w tamtych okolicach ? jadę tam pierwszy raz z rodzinką.
#bieszczady #bieszczadytrip
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kujawiakkolo30stki: dojedź autostradami / eskami do Rzeszowa i ostatnie kilomety przez Tyczyn, Bachórz i Dubiecko. Urokliwy odcinek z widoczkami (bo już pagórasy). W Dubiecku zamek, gdzie możecie wszamać obiad / kolację.

PS. Bircza to Pogórze Przemyskie, a nie Bieszczady.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w Bieszczadach istnieją takie trasy turystyczne, na których podejście do szczytu wygląda podobnie tzn. momentami jest bardzo stromo, jak trasa na Nosal w Zakopanem?
#polska #gory #bieszczady
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Berkel_88: moim zdaniem podejście pod Tarnicę również jest wymagające. też trochę pochodziłem po tatrach, a mimo wszystko jednak to z Tarnicy mi najbardziej w pamięci zapadło
  • Odpowiedz