#abcdetailingu Lekcja 5:Opony

Skoro mamy już ogarnięte felgi czas zająć się naszymi oponami. Dbanie o gumy sprowadza się do dwóch czynności: umycia ich oraz zaaplikowania dressingu do opon zwanego przez niektórych "czernidłem".

Pierwszy etap ma przygotować oponę do nałożenia dressingu - oczyścić ją by zapewnić jak najlepszą trwałości.
Do mycia opon możemy wykorzystać dedykowane do tego środki lub APC. W internecie krążą plotki jakoby APC nie nadawało się do czyszczenia opon ponieważ je
vlodek2532 - #abcdetailingu Lekcja 5:Opony

Skoro mamy już ogarnięte felgi czas zaj...

źródło: comment_16302698026i1m1ePaVw2Z8WD8MDzQwI.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecane dressingi:
1. K2 Sigma/Sigma Pro – bliźniacze produkty w formie żelu. Aplikacja może nie jest z tych najłatwiejszych za to produkt nadrabia wydajnością oraz trwałością. Jeżeli po nałożeniu zostawimy go na oponie uzyskamy połysk, gdybyśmy zdecydowali się go dotrzeć to pozostawi satynowe wykończenie. Produkt można aplikować ma dwie warstwy. Zwykły kosztuje ok. 20 zł za 500 ml i ma w zestawie aplikator (mocno średni), Pro to wydatek rzędu 30 zł ale
vlodek2532 - Polecane dressingi:
1. K2 Sigma/Sigma Pro – bliźniacze produkty w formi...

źródło: comment_1630269941XCpY98SZ4yWD8II5wgeptC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o produkty kwasowe to pracowałem tylko z Tenzi ALUX. Produkt sprawdza się fajnie, działałem w stężeniu 1:3-1:4. Na zdjęciu efekt pracy, wymagało to odrobiny wysiłku. Trzeba uważać bo produkt ALUX GT nie jest mocniejszą wersją ALUXa jak może sugerować nazwa a produktem gotowym do użycia. Z ekonomicznego punktu widzenia wybór beznadziejny. Cena koncentratu około 11 zł za 1L.
vlodek2532 - Jeśli chodzi o produkty kwasowe to pracowałem tylko z Tenzi ALUX. Produk...

źródło: comment_1629911023R75C514eo5fG6gWCtugFI4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakiej chemii do ekstrakcyjnego prania tapicerki używacie i moglibyście polecić? Osobiście do tej pory korzystałem z Maxifi Pre Spray + Power Rinse i z racji, że zestaw mi się kończy, chciałbym spróbować czegoś innego
#detailing #autodetailing
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@justanotherdude: każdy prespray używam podobnie. Mocze fibre w gorącej wodzie, przecieram prane miejsce, aplikuje prespray z pianownicy, wcieram go a potem płukanka ciepłą wodą
  • Odpowiedz
#abcdetailingu Lekcja trzecia: Szyby

Dziś trochę lżejszy temat. Coś co większość zna po części z domowych porządków czyli mycie szyb. Nie ma co tu dorabiać filozofii do czyszczenia szkła. Należy pamiętać tylko o kilku rzeczach. Szyby myć najlepiej po myciu właściwym samochodu. Podczas mycia używać nitrylowych rękawiczek – nie będziemy zostawiali na szybie tłustych plam i odcisków palców. Pamiętać o doborze odpowiedniej fibry ale o tym później. Gdy już skończyliśmy z
vlodek2532 - #abcdetailingu Lekcja trzecia: Szyby

Dziś trochę lżejszy temat. Coś c...

źródło: comment_1629744063x8ija3WfKq4UVCkXDsmW5k.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafal_13: czemu? Odkleja się?

Tak, pomiędzy skorupa podsufitki a materiałem jest gąbka, którą z czasem zaczyna się kruszyć, jak ja zmoczysz i potraktujesz odkurzaczem to się odkleja
  • Odpowiedz
Mirki,

szukam kogoś godnego polecenia do polerowania całego auta.

Druga sprawa - pranie tapicerki. Auto jest czyste, ale ktoś nieudolnie to poprzednio zrobił i są zacieki i zapach słabego płynu do czyszczenia.

Macie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gacrux: jeżeli jest robione z głową to można robić wiele razy. Pytanie tylko czy jest taka potrzeba :) bezpieczne mycie auta jest kluczem do zajebistego wyglądu.

Chociaż tutaj mamy czarne UNI - utrzymanie tego lakieru jest dość trudne
  • Odpowiedz
@vlodek2532: treści dotyczących samych kwestii 'jak to zrobić' w internecie jest pełno. Ja bym chętniej zobaczył testy polecanych produktów. Ale nie tak jak robi większość youtuberów etc, czyli nakładają wosk i się podniecają tym jak wygląda, tylko rzetelne pokazanie efektu również po jakimś czasie od aplikacji. Bo przykładowo od wosku który da mi efekt 10/10 ale utrzyma się 3 tygodnie wolę taki 7/10 ale który wytrzyma pół roku.
  • Odpowiedz
Mirki tu pod tagiem wrzucają jakieś pospolite Ferrari czy inne McLareny...

Patrzcie jaką perełkę ostatnio robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Umyty, nawoskowany, dach zaimpregnowany, skóry wyczyszczone, dywaniki wyprane, lampy wypolerowane.

Jedyny we Wrocławiu, i pewnie jeden
Foxio - Mirki tu pod tagiem wrzucają jakieś pospolite Ferrari czy inne McLareny...

...

źródło: comment_162878429929FBDCo9JWzVJp1nIAnZ8R.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych

Dzisiaj na trzecim zjeździe Mireczków Detailingu będzie trochę o tym no całym polerowaniu. Dwa miesiące temu @dlomlo wrzucił pięknie "wypolerowanego" VW - trochę się tam rozpisaliście. Dzisiaj pokażę, wam jak to wygląda na moim przykładzie - Audi A4 kolor czarne UNI po tureckiej polerce (,)

Stan wyjściowy - jeden wielki hologram, na każdym elemencie (za wyjątkiem dachu, bo kto będzie na dach patrzył ( ͡° ͜ʖ
Foxio - Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych

Dzisiaj na trzecim zjeździe Mire...

źródło: comment_1628535108RzTYyVke5lwHsySU6wslli.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hasek34: Ja spolerowałem papierami wodnymi jakie miałem 1500-2000-3000 potem pasty polerskie metzerny(1000/2500/3000) . Na to dałem Fusso Coat i po miesiącu jeszcze nie zaszły nalotem. Do lamp warto zainwestować albo w Jakieś protektory UV/ mocny wosk/ albo powłoki np gravon lite czy cos w ten deseń, folię albo lakierowanie specjalnym lakierem uv tylko to drogo wychodzi. Ale są te zestawiki z allegro do polerowania ,też są spoko, bo masz wszystko
  • Odpowiedz
@vlodek2532: wiesz, Proelite produkuje dużo różnej chemii i to dla myjni przemysłowych więc na pewno potrafią zrobić coś w podobie do tego co potrzebujesz tylko nie siedzę w tym tak mocno żeby wiedzieć dokładnie. Ja bym na Twoim miejscu ich zapytał ale jak uważasz.
  • Odpowiedz
Czołem.
Mam problem taki z pianownicą PA że przestała pienić, więc w sumie problem to fundamentalny.
Podpięta pod karchera k5 na początku działała elegancko, a później przy kolejnym myciu już coś nie ryra, ani to mleko ani woda a napewno nie piana.
Miał ktoś coś podobnego kiedyś? Od czego zacząć diagnozowanie?
#karcher #autodetailing #detailing #pianownica
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Issac: to ja myślę że lepiej widać kasę na odkurzacz który może wodę ściągać. Popryskać dobrą chemią i ściągnąć odkurzaczem. Ew. zakład z detailingiem i nie musisz się z tym męczyć
  • Odpowiedz
W sensie pianownicy do mycia karoserii ?


@Issac: tak, bardziej by mi się przydała niż to. To jest tylko dobre jak ma przystawkę do odkurzacza albo jak chcesz piasek poruszyć w wykładzinie by łatwiej miał odkurzacz, wtedy to jest dobre ale do tego mam lejek i kawałeczek rurki na starym pistolecie do pompowania opon.
  • Odpowiedz
Czołem Mirki i Mirabelki ()
W dzisiejszym #rozdajo do zgarnięcia bardzo popularna w Ameryce i Kanadzie Nu Finish Car Polish Emulsja do karoserii 473ml.
Dodatkowo taką samą nagrodę wygra w konkursie Mirek lub Mirabelka z największą ilością plusów w komentarzu.

Ciekawostka, w 1 sezonie odcinku 3 #chlopakizbarakow na początku widzimy jak Jim Lahey używa tego środka na kultowym już samochodzie strażnika parkingowego Sunnyvale (jeszcze
rajdlafurypl - Czołem Mirki i Mirabelki (づ•﹏•)づ
W dzisiejszym #rozdajo do zgarnięcia...

źródło: comment_1627044392MrHkqIsp7YcjlLfU0m5Jnb.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dzięki powłoce rzadziej będziecie odwiedzać myjnie.


@Foxio: bez powłoki odwiedzam raz na rok, da się rzadziej? Co prawda żona męczy od 9 miesięcy że trzeba auto umyć, ale...
  • Odpowiedz