Wpis z mikrobloga

#abcdetailingu Lekcja szósta: Owady

Zanim przystąpimy do mycia na dwa wiadra, warto zebrać ze zderzaka pozostałości owadów. Nie jest to takie prosty jakby się wydawało. Długo hodowana kolonia fruwających przyjaciół jest bardzo uporczywa a zwykłe „cyk myjeczką” zwykle nie wystarczy. Chitynowe pancerze mogą wbijać się w warstwę lakieru a mechaniczne usuwanie ich potrafi narobić większej szkody. Patent z gąbką obitą siateczką można wsadzić sobie w zakładkę „Janusze detailingu”. Najlepszym sposobem jest chemiczne zmiękczenie/rozpuszczenie pozostałości po insektach. Najczęściej wystarczy zaaplikować środek, odczekać wskazany przez producenta czas i spłukać pod wysokim ciśnieniem. Jeśli pozostaną drobne ślady, usuniemy je w późniejszym etapie – prewashu. Należy pamiętać, by nakładać środek na chłodny lakier - nigdy bezpośrednio po trasie. Płyny na owady z reguły są silnymi zasadami, pozostawione zbyt długo na karoserii, mogłyby pozostawić białe plamy. Warto też zwrócić uwagę na środki o wysokim Ph – mogą podjadać nam woski i wszystkie lekkie zabezpieczenia.

#detailing #cardetailing #autodetailing #samochody #motoryzacja
vlodek2532 - #abcdetailingu Lekcja szósta: Owady

Zanim przystąpimy do mycia na dwa...

źródło: comment_1630694821BhFmGUdWm2P0HCYRNDMU7i.jpg

Pobierz
  • 29
Polecane produkty na bazie moich doświadczeń:
01. Plak Usuwa Owady – środek dobry do regularnego czyszczenia owadów ze zderzaka/maski. Wystarczający na świeże pamiątki z trasy.
02. Allegrini GO-GO Insect – moim zdaniem najlepszy środek na owady a na pewno z najkorzystniejszym stosunkiem jakość/cena. Nie narusza wosków, bardzo dobrze rozpuszcza chitynowe pancerze i kupy owadów. Producent zastawił na nas małą pułapkę. Kupując butelkę 750ml za około 20 zł otrzymujemy produkt gotowy do użycia.
vlodek2532 - Polecane produkty na bazie moich doświadczeń:
01. Plak Usuwa Owady – śr...

źródło: comment_1630694885o5MHQ1wkN2aMaOW3BvdyCO.jpg

Pobierz
@vlodek2532: a coolego pytanie odnośnie plastików wewnątrz - nie są brudne, ale osiada mi się na nich kurz. Czym to zebrać? Kupiłem jakieś ściereczki do samochodu i to był dramat, oleiste ślady zostawiają.
@wafel93 środki typu interior detailer jeśli leży jakiś dressing. Jak nie to wystarczy APC w stężeniu np. 1:50-1:80. Interior cleanery też dadzą radę.

Polecam zaopatrzec się w mega wydajny ecoshine shinemaster max.
@nochybaniebardzo xD

Dimer zje woski i naruszy powłoki. To nie służy do takich rzeczy. Dostawczaka sobie możesz tym myć. Mam w arsenale i mocniejsze środki niż dimer. Co ci po tym dimerze skoro szyby i tak trzeba potem umyć płynem, żeby były czyste?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vlodek2532: miałem kiedyś całe regały dziwnych etykietek. Stoją do dziś i ludzie myślą że tego używam. Polecam ten model marketingu. Chcesz robisz dobrze i tanio to daj se siana z tymi wynalazkami. To nie jest do mycia auta tylko do golenia frajerów