Wpis z mikrobloga

#abcdetailingu Lekcja 5:Opony

Skoro mamy już ogarnięte felgi czas zająć się naszymi oponami. Dbanie o gumy sprowadza się do dwóch czynności: umycia ich oraz zaaplikowania dressingu do opon zwanego przez niektórych "czernidłem".

Pierwszy etap ma przygotować oponę do nałożenia dressingu - oczyścić ją by zapewnić jak najlepszą trwałości.
Do mycia opon możemy wykorzystać dedykowane do tego środki lub APC. W internecie krążą plotki jakoby APC nie nadawało się do czyszczenia opon ponieważ je zbytnio wysusza. Prosząc o dowody, uzyskujemy jedynie odpowiedź "to sam sobie sprawdź" więc podchodzę do tych informacji z dużą rezerwą. Do szorowania używam szczotek z krótkim i sztywnym włosiem. Chemia do gumy sprzedawana jest najczęściej w formie koncentratu. Po rozrobieniu płynu zgodnie z zaleceniami producenta, aplikujemy go na oponę i wypracowujemy szczotką. Oponę można wcześniej spłukać wodą. W przypadku środków tire&rubber cleaner dobrze sprawdzają się atomizery ze spieniaczem. Operacje powtarzamy do czasu uzyskania białej piany (najczęściej guma wymaga wypracowania 3-4 razy).

Drugim etapem jest naniesienie dressingu - czyli tzw. "czernidła". Najczęściej nakładamy go za pomocą gąbkowego aplikatora. Zdarzają się też produkty w atomizerze. Chemia przybiera różne formy: mleczka, żele, płyny, oleje, pasty a nawet woski. Część ze środków można kłaść na mokrą oponę. Poza efektem wizualny dressingi zapewniają ochronę przed brudem oraz blaknięciem.

#detailing #cardetailing #autodetailing #samochody #motoryzacja
vlodek2532 - #abcdetailingu Lekcja 5:Opony

Skoro mamy już ogarnięte felgi czas zaj...

źródło: comment_16302698026i1m1ePaVw2Z8WD8MDzQwI.jpg

Pobierz
  • 32
Polecane dressingi:
1. K2 Sigma/Sigma Pro – bliźniacze produkty w formie żelu. Aplikacja może nie jest z tych najłatwiejszych za to produkt nadrabia wydajnością oraz trwałością. Jeżeli po nałożeniu zostawimy go na oponie uzyskamy połysk, gdybyśmy zdecydowali się go dotrzeć to pozostawi satynowe wykończenie. Produkt można aplikować ma dwie warstwy. Zwykły kosztuje ok. 20 zł za 500 ml i ma w zestawie aplikator (mocno średni), Pro to wydatek rzędu 30 zł ale
vlodek2532 - Polecane dressingi:
1. K2 Sigma/Sigma Pro – bliźniacze produkty w formi...

źródło: comment_1630269941XCpY98SZ4yWD8II5wgeptC.jpg

Pobierz
@vlodek2532: mysle, ze przez 4-5 lat opona nie zdegraduje się od uv aż tak, zeby stracila czy pogorszyla swoje wlasciwosci. A jak ktos smiga na lysym laczku to i czernidlo nie pomoze. Dla mnie ta opcja detailingu jest najbardziej zbędna, to tak jakby czyscic podeszwe buta od spodu.
@macabrankov czyszczenie podeszły od spodu porównał bym do nakładania dressingu na bieżnik. Czarne gumy dają bardzo dużo do looku. Szczególnie fajnie to wygląda jak mamy niski profil i nałożymy dressing z mocnym połyskiem.

Poza tym 5 letnie opony dla większości osób to jest 30-40k więc guma na której można jeszcze spokojnie jeździć.
@Lardor żeby to tylko opony były wymyte plakiem. Najczęściej wszystko jest nim zarzygane. Ciężko to potem zmyć, czasem muszę użyć APC w koncentracie + ecoshine multishine alco zamiast wody do wymywania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vlodek2532: z jazdą samochodem jest jak z randką - bez dobrej gumy nie pojedziesz ( )

Panie a gdzie endurance od Megsa? Toż to klasyka dla tych którzy lubią połysk - ja do nich nie należę więc nie miałem. Ze swojej strony do czyszczenia polecam tire and rubber od shiny garage, o dziwo produkt z RRC też daję radę, no i excede o którym napisałeś. A
@dacube co ciekawe przygotowałem segment o Black water ale nie wiem czemu go nie wkleiłem. Ogółem look połysk spoko ale to środek o bardzo słabej wytrzymałości, wali rozpuchem i raczej dedykowany na jakieś szybkie akcje np. na zlotach czy giełdzie.
@vlodek2532: czy takie czernidla lub tego typu dressingi do opon można stosować do innych gum? Np uszczelek? Strasznie mi blakną i mają białe brzydkie plamy. Mimo ze auto nowe.