Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych

Dzisiaj na trzecim zjeździe Mireczków Detailingu będzie trochę o tym no całym polerowaniu. Dwa miesiące temu @dlomlo wrzucił pięknie "wypolerowanego" VW - trochę się tam rozpisaliście. Dzisiaj pokażę, wam jak to wygląda na moim przykładzie - Audi A4 kolor czarne UNI po tureckiej polerce (,)

Stan wyjściowy - jeden wielki hologram, na każdym elemencie (za wyjątkiem dachu, bo kto będzie na dach patrzył ( ͡° ͜ʖ ͡°)) idealnie widoczny ślad prowadzenia maszyny rotacyjnej. Współczesny artysta. Zdjęcie nie oddaje tego idealnie, ale w przygotowaniu mam filmy.

I teraz to, że mamy hologram =/= usunięte rysy. W zasadzie ty rys mogło przybyć, chociażby ze względu na nie nieprzygotowany lakier. Po takich zabiegach pastą finiszową możemy jedynie posmyrać lakier. Drobny hologram usuniemy, natomiast grubsze rysy zostaną.

Pierwszy etap polerowania - żeby usunąć hologramy oraz rysy, które były przykryte pod hologramami użyłem mocno tnącej pasy ACA500 + pad wełniany. Udało się ściąć rysy oraz usunąć refleksy. Natomiast z racji użycia tak agresywnej kombinacji zostawiłem na lakierze drobne i liczne mikroryski. Jak widzicie lakier jest bardzo mleczny. Z racji mocnego cięcia i pada wełnianego auto ponownie myję.

Drugi (i trzeci) etap polerowania - i teraz cała na biało wchodzi pasta finiszująca - Koch M3.02, którą usuwać "śmietnik" z lakieru. Zostaje tylko wymycie pasty oraz położenie CarPro Essence jako prajmera dla powłoki ceramicznej. Ostanie zdjęcie przedstawia już skończone auto.

Także albo "tania" polerka albo dobre polerowanie. No i co - do następnego :)

#akademiamireczkowdetailingu #detailing #autodetailing #motoryzacja #cardetailing #wroclaw #wypolerowany #samochody
Pobierz Foxio - Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych

Dzisiaj na trzecim zjeździe Mire...
źródło: comment_1628535108RzTYyVke5lwHsySU6wslli.jpg
  • 7